Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Asha

Poród i pobyt w szpitalu w dobie koronawirusa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asha

Witam dziewczyny, 

Niedługo czeka mnie poród, niestety w dobie koronawirusa...

Będę rodzić na Polnej w Poznaniu, czy któraś z Was rodziła już tam w czasie pandemii? Wiem, że odwołane są porody rodzinne, odwiedziny. Jak wygląda w praktyce poród i cały pobyt w szpitalu w tym dziwnym dla nas wszystkich czasie? Wiecie, chodzi mi o to czy faktycznie można liczyć na pomoc personelu, skoro nie można liczyć na pomoc osoby towarzyszacej czy odwiedzającej? 

Chętnie dowiem się jak to jest także w innych szpitalach w Poznaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość

Urodziłam na Polnej w kwietniu. Spakowałam wielka torbę do szpitala że względu na brak odwiedzin - martwiła się że mąż mi nic nie doniesie.  Większość rzeczy była niepotrzebna. Dla dziecka trzeba mieć tylko chusteczki do pupy i ubranko na wyjście. Już od samego wejścia do szpitala po wywiadzie i wypełnieniu ankiety nie musiałam niczego sama dźwigać - położne lub wolontariusze pomagali. Tak samo przy wyjściu że szpitala - wolontariusze odbierali od mężów foteliki dla dzieci, przychodzili po mamę z dzieckiem i jej pomagali. Z samego porodu jak na te warunki jestem bardzo zadowolona. Miałam poród z ochroną krocza i obyło się bez nacinania i  pęknięcia A to mój pierwszy porod. Trafiłam na dobrą położna ale też mój poród trwał tylko 2 h. Po porodzie parafia się na salę poporodowa. Ja byłem w dobrej formie więc pomocy nie miałam żadnej. Nawet obiadu nie dałam rady zjeść. Dziewczynie po vacum bardziej pomagali. Potem lezalam na oddziale polozniczym 3 i praktycznie musisz radzic sobie tam sama. Moj synek nie chcial jeść i tylko mnie stresowali ze nie wypuszcza go ze szpitala jesli straci za duzo na wadze - mloda polozna laktacyjna jest tam okropna i nawiedzona. W koncu pomogla mi inna polozna ktorej w koncu udalo sie nakarmic synka butelka. Ale to byla jedna taka polozna na caly oddzial. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...