Skocz do zawartości
Forum

mały brzuch = małe dziecko?


Gość zapytajka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zapytajka

Termin mam na 28 czerwca i od poczatku ciazy obawiam się że mam za mały brzuch być może przez to że w kółko słyszę zdziwienia na temat tego że jestem juz w 9 miesiącu. Przed ciążą wazyłam 46 kg przy wzroście 160 cm także zawsze byłam drobna.. w najszerszym miescu brzucha mam 96 cm. Boję się, że dziecko bedzie malutkie, ostatnie usg miałam w 28 tyg i mała ważyła 800 g czy miesci się to w normie? fakt faktem lekarz stwierdził że dzidzia bedzie mała a nawet bardzo mała ale specjalnie sie tym nie przejął bo powiedział że te 800 g miesci się w normie czy to prawda? im blizej porodu tym bardziej o tym myśle i sie obawiam ze dziecko nawet 2,5 kg nie osiągnie... sama przytyłam juz do 61 kg a ogólne badania usg nie wskazywały na jakies chorobowe zmiany u dziecka czy nieprawidłowości w łożysku czy pepowinie. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość jagoda2016

Jestes bardzo drobna to raczej nie ma co oczekiwać dużego dziecka. Przytyłas prawidłowo wiec jak lekarz nie widzi problemu to nie ma czym się przejmować. A z jaką waga Ty się urodziłas? Zawsze możesz iść na usg prywatnie.

Odnośnik do komentarza
Gość zapytajka

Ja urodziłam sie z wagą 3500g, mąż 2900g. Właśnie niby wiem to wszystko ale im bliżej porodu tym więcej pytań, wątpliwości no tak to już jest . Teraz na badanie USG juz za pózno za 8 dni termin.. trochę żałuje że nie poszłam prywatnie byłabym spokojniejsza ale czasu nie cofnę.. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze, mała nie daje o sobie zapomnieć to mnie pociesza i utrzymuje w przekonaniu, że może bedzie i drobna ale zdrowa :)

Odnośnik do komentarza

Najgorsze są właśnie komentarze znajomych typu: "ojej, to już 9 miesiąc? wyglądasz na jakiś 7..."
Albo:" jak ja byłam w tym tygodniu to wyglądałam jak orka..."
I człowiek choćby chciał się tym nie przejmować, to i tak nawbija sobie do głowy różnych głupot...
Gdyby coś było nie tak to położna czy lekarz na pewno by nam powiedzieli przecież!
Staram się wychodzić z założenia, że mały brzuch to większe możliwości, jest na pewno mniej uciążliwy, człowiek nie jest taki jak orka właśnie. A no i garderoba nie tak kompletnie do wymiany:) I modle się: mała dzidzia-lekki poród :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...