Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

mama2
Witam was kochane
Jak odprowadzilam dzis moja coreczke do przedszkola to pani dyrektor powiadomila mnie ze w czwartek jeden chłopczyk zachorował na sepse:36_2_39:
swietnie , ze niby nie ma zadnego zagrozenia juz. :rentgen:

I wiecie co mowcie co chcecie ale jak tylko przypomniałam sobie ze szczepilam corke na meningokoki to mi ulżyło.:no1:
Mowia ze te szczepionki to głupota a ja uwazam ze jak dziadostwo lata w powietrzu i sa przypadki smiertelne to nalezy szczepic!!:36_17_1::36_17_1:
ale nie powiem ze jestem spokojna:36_17_8:

No to ładnie :36_11_23: Oby tylko pani rzeczywiście miała rację i nie rozchorował się nikt więcej. A jeśli córcię szczepiłaś, to nie masz się co martwić, na pewno będzie dobrze.
Mam nadzieję, że tego chłopczyka wyleczą.

Odnośnik do komentarza

mama2
Powiem wam ze teraz wogole mi sie nie duzy ta ciąża. Jestem ostoja spokoju . Wczesnie to kazdy tydzien sprawdzałam i nie moglam doczekac sie nastepnego , nie bylo ruchow nie bylo brzuszka...:36_33_14:
a teraz jest wyczekiwany brzunio codziennie czuje moje maleństwo i moglabym w takim stanie trwac i trwac....:))):36_2_27::11_9_16:

Ja też jestem tym stanem zachwycona. Podejrzewam, że jak już się Kuba urodzi, to będę za brzuszkiem tęsknić :)

Odnośnik do komentarza

pat-k
hej kobietki,
jejuniu jak tu zimno, czeka mnie zakup cieplejszej kurtki. z reszta w dotychczasowa i tak juz sie nie mieszcze.

mama2 mi tez ostatnie 3 tygodnie zlecialy jak z bicza strzelil, a teraz znowu sie niepokoje, ze bez lekarza zostalam.
Robilyscie juz badania doppler na usg? tzn przeplywu krwi przez lozysko? musze znalezc w Mosk dobra klinike. Juz widze jak im sie zacieraja lapki, ze wpadla im cudzoziemka ktora mozna z kasy obedrzec. ech....

Daffodil brzusio urocze. szczuplutka jestes i tylko okraglutka pileczka z przodu :)

mama2corun ciesz sie swoim szczesciem i nie wymyslaj. w przyrodzie jest rownowaga, masz za soba duzo ciezkich chwil wiec teraz kolej na dobre czasy.

Tak, ja miałam te badania robione, chyba nawet dwa, trzy razy. Lekarz sprawdzał w ten sposób zarówno łożysko jak i przepływ krwi przez serduszko dzidziusia.

Odnośnik do komentarza

pat-k
a Tosia bryka w moim brzuchu na calego. chociaz ma dni wiekszej i mniejszej aktywnosci. ciekawe od czego to zalezy. Ciesza mnie silne kopniaki, bo mam wrazenie, ze jest pelna energii i wszystko jest ok :)
Mam niskie cisnienie krwi i musze dbac, zeby mala byla dotleniona. A jak tu dlugo spacerowac przy minus 16 stopni?
Jakie macie cisnienie dziewczyny?

U mnie jak na razie książkowe 120/80 (czasem 70). Trochę się o to bałam, bo zawsze miałam tendencje do podwyższonego, ale na razie jest w porządku. A ciśnienie mam mierzone od razu po zejściu z wagi, więc może być trochę podniesione :)

Odnośnik do komentarza

lutka
jola22
Lutka tylko w mojej liście brakuje ubranek, no też pewnie nie jest do końca kompletna.
Wstaw swoją jak zrobisz to może mi coś podpowiesz.

Oto lista kombinowana przez weekend.

Do pokoju:

1. łóżeczko z szufladą
2. materac
3. komoda (przwijak?)
4. półka nad łóżeczko na kosmetyki
5. lampka nocna (kontaktowa x 2)
6. pościel (prześcieradło?)
7. poszewki x 2
8. karuzela Fischer Price
9. kosz na pieluchy
10. ceratka ochronna na materac x 2
11. termometr pokojowy
12. elektroniczna niania

Do mycia/higiena

1. wanna
2. termometr do wanienki
3. ręczniki kąpielowe x 2
4. flanela (na metry)
5. szczoteczka do włosów
6. zestaw do pielęgnacji paznokietków
7. pieluchy tetrowe szt. 15
9. patyczki do uszu ?(przy niemowlaku niepotrzebne ale już są:)

Kosmetyki:

1. spirytus 70 %
2. waciki
3. jałowe gaziki
4. sudokrem duży
5. oliwka do i po kąpieli
6. mydło 2w1
7. chusteczki nawilżające (plastikowe opakowanie)
8. krem z filtrem na zewnątrz

Apteczka:

1. czopki przeciwgorączkowe dla niemowląt
2. herbatka koperkowa
3. coś na kolkę
4. strzykawki
5. elektroniczny termometr z giętką końcówką
6. roztwór soli fizjologicznej np.sterimar
7. aspirator do nosa

Szafa malucha:

1. body x 6
2. bluzeczki x 6
3. śpiochy x 4
4. pajac x 4
5. skarpetki
6. niedrapki
7. czapeczka x 2
8. kocyk polarkowy x 2 + jeden grubszy

Spacer/jazda:

1. fotelik do auta (Roemer, MAXI-COSI, BEBECONFORT - Poltrade "Waletko" - maxicossi)
2. wózek
3. torba na akcesoria
4. termoizolator
5. przyciemniacz do szyb
6. osłona przeciwdeszczowa

Reszta:

1. smoczki do butelek avent (przeciwkolkowe)
2. górny element do pojemników na pokarm
3. laktator
4. podgrzewacz do butelek (canpol babies)
5. smoczek
6. szczotka do butelek
7. proszek do prania dla niemowląt
8. pieluchy

Dla mnie:

1. koszula z guzikami x 2
2. cienki szlafrok
3. klapki pod prysznic
4. skarpety
5. wkłady poporodowe
6. bielizna bawełniana
7. bielizna jednorazowa
8. wkładki laktacyjne (do ew. dokupienia)
9. stanik do karmienia (ewentualnie)
10. ręczniki
11. maść na popękane brodawki (bepanten)
12. woda mineralna
13. komórka, ładowarka
14. antyperspirant
15. kosmetyki
16. karta ciąży
17. wyniki ostatnich badań
18. chłonne wielkie podpaski do domu

Na przyszłość:

1. śpiworek do wózka
2. mata edukacyjna
3. obrazki nad łóżeczko

Lutka dzięki za listę. Od razu dopisałam do swojej parę elementów :)

Odnośnik do komentarza

lutka
Daffodil
Dzień dobry kobietki :)
Widzę, że nie próżnujecie od rana :) Ja właśnie wróciłam. Jestem już po badaniach i cieszę się, że z mężem pojechałam, bo jak wracaliśmy, to tak mi się słabo zrobiło, że M. się musiał zatrzymać, bo nie wiedziałam już sama czy zaraz będę mdleć czy rzygać.

własnie dlatego na badania jeżdże zawsze rano, tyle czasu bez jedzenia bym nie wytrzymała i pewnie około 10 już bym zemdlała. Moze następnym razem spróbuj wcześnej żeby uniknąć tak długiego głodu.

Byłam w przychodni już o 8, wcześniej nie robią w sobotę. To jest tak, że po wypiciu glukozy musisz czekać tam dwie godziny i oczywiście nic nie jeść ani nie pić i po dwóch godzinach robią kolejne badanie.
Po wypiciu glukozy głód przechodzi jak ręką odjął, a po zakończeniu badań zjadłam kanapkę, tak więc pojechałam przygotowana :)
Te zawroty głowy i mdłości, to podobno zupełnie normalne po teście obciążenia, bo organizmowi ciężko taką ilość cukru przerobić.
I dlatego rzeczywiście lepiej nie iść na to badanie samemu.

Odnośnik do komentarza

lutka
mama2corun
a ja chyba niekupie przewijaka jakos sie obejde,chyba ze ...jeszcze zmienie zdanie:D ale jak bym kupywala to takie na lozeczko:Du nas tez malenko miejsca:D

ja też sie zastanawiam, jesli juz kupię to taki na łóżeczko, pokoik mały więc moje łóżko+ łożeczko+komoda i nic więcej nie wlezie.

Ja też mam taki zamiar, ale po ostatniej wizycie u koleżanki i jej małego Wiktora zaczęłam się nad tym zastanawiać :) Opowiadała, że już im się parę razy zdarzyło, że Wiktor obsiurał wszystko dokoła przy zmianie pieluchy włącznie z mamą i ścianami :) Przy chłopcach to ponoć normalne :alajjj: Więc nie wiem czy to dobre rozwiązanie taki przewijak nad łóżeczkiem. Tylko kurcze nie bardzo mam inną możliwość, bo mało miejsca w pokoju. Jeszcze będę kombinować.

Odnośnik do komentarza

Daffodil

Byłam w przychodni już o 8, wcześniej nie robią w sobotę. To jest tak, że po wypiciu glukozy musisz czekać tam dwie godziny i oczywiście nic nie jeść ani nie pić i po dwóch godzinach robią kolejne badanie.
Po wypiciu glukozy głód przechodzi jak ręką odjął, a po zakończeniu badań zjadłam kanapkę, tak więc pojechałam przygotowana :)
Te zawroty głowy i mdłości, to podobno zupełnie normalne po teście obciążenia, bo organizmowi ciężko taką ilość cukru przerobić.
I dlatego rzeczywiście lepiej nie iść na to badanie samemu.

kurde, mi jest niedobrze po godzinie nie jedzenia z rana, jak ja to wytrzymam? :/

Odnośnik do komentarza

lutka
pat-k
Robilyscie juz badania doppler na usg? tzn przeplywu krwi przez lozysko?

Doppler to nie zwykłe podsłuchanie serducha?

Nie, to jest coś takiego, że podczas USG lekarz przełącza na taki inny obraz w kolorkach i widać tam krew z tlenem i krew odtlenioną. W ten sposób chyba najłatwiej ocenić czy serduszko jest poprawnie zbudowane.

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o przewijak: komoda z przewijakiem i po kłopocie. Do mojego pokoju super sprawdzi się narożna komoda z przewijakiem, tylko muszę się zorientować w cenach. Co do siaknia chłopca, podczas przewijania trzeba zarzucić na siusiaka pieluchę i po kłopocie :)

Odnośnik do komentarza

Na tą środę umówiłam się do innego lekarza na USG, tylko czy trochę nie za późno? Wczorj zazcełąm 24 tc :/ Trudno, wolę poznać opinię innego lekarza, moja ginka jakoś mnie nie przekonuje do końca :/ Jesli obydwie wizyty przebiegną podobnie, wówczas nie zrezygnuję z dotychczasowej lekarki.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
lutka
mama2corun
a ja chyba niekupie przewijaka jakos sie obejde,chyba ze ...jeszcze zmienie zdanie:D ale jak bym kupywala to takie na lozeczko:Du nas tez malenko miejsca:D

ja też sie zastanawiam, jesli juz kupię to taki na łóżeczko, pokoik mały więc moje łóżko+ łożeczko+komoda i nic więcej nie wlezie.

Ja też mam taki zamiar, ale po ostatniej wizycie u koleżanki i jej małego Wiktora zaczęłam się nad tym zastanawiać :) Opowiadała, że już im się parę razy zdarzyło, że Wiktor obsiurał wszystko dokoła przy zmianie pieluchy włącznie z mamą i ścianami :) Przy chłopcach to ponoć normalne :alajjj: Więc nie wiem czy to dobre rozwiązanie taki przewijak nad łóżeczkiem. Tylko kurcze nie bardzo mam inną możliwość, bo mało miejsca w pokoju. Jeszcze będę kombinować.

przewijak na łózeczku jak dla mnie był swietna sprawa . nie trzeba bylo z dzieckiem latac i szukac miejsca do przewijania i zchylac sie (np. przy przebieraniu na łózku) na ozeczku wygodnie szybko . NAPEWNO KUPIE

Odnośnik do komentarza

Daffodil
lutka
pat-k
Robilyscie juz badania doppler na usg? tzn przeplywu krwi przez lozysko?

Doppler to nie zwykłe podsłuchanie serducha?

Nie, to jest coś takiego, że podczas USG lekarz przełącza na taki inny obraz w kolorkach i widać tam krew z tlenem i krew odtlenioną. W ten sposób chyba najłatwiej ocenić czy serduszko jest poprawnie zbudowane.

a to to ja miałam :36_2_15:

Odnośnik do komentarza

lutka
Na tą środę umówiłam się do innego lekarza na USG, tylko czy trochę nie za późno? Wczorj zazcełąm 24 tc :/ Trudno, wolę poznać opinię innego lekarza, moja ginka jakoś mnie nie przekonuje do końca :/ Jesli obydwie wizyty przebiegną podobnie, wówczas nie zrezygnuję z dotychczasowej lekarki.

bardzo słuszna decyzja:36_3_15:

Odnośnik do komentarza

uf, znalazlam jakas sensowna klinike. jedziemy w piatek na usg i doppler badanie. Podobno od konca drugiego trymestru dobrze co jakis czas sprawdzic jak funkcjonuje lozysko.
Daffodil tak mi sie wlasnie kojarzylo, ze chyba mialas takie badania.
a na test obciazenia glukoza bede musiala jechac sama :( postaram sie nie zemdlec nigdzie, najwyzej przeczekam w jakiejs kawiarni

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2 ja tez slyszalam, ze niskie cisnienie lepsze nie za wysokie w ciazy. a tu okazuje sie, ze przy niskim ryzyko niedotlenienia jakies jest. nie bede sobie glowy tym zawracac, jesli doppler wyjdzie ok.

acha i widzialam na nk twoja nowa fryzurke. fantastyczna!

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

lutka
Na tą środę umówiłam się do innego lekarza na USG, tylko czy trochę nie za późno? Wczorj zazcełąm 24 tc :/ Trudno, wolę poznać opinię innego lekarza, moja ginka jakoś mnie nie przekonuje do końca :/ Jesli obydwie wizyty przebiegną podobnie, wówczas nie zrezygnuję z dotychczasowej lekarki.

Nie jest za późno. Z tego co pamiętam to właśnie do 24. tygodnia można te badania robić.

Odnośnik do komentarza

W moim mieście jest o tyle skomplikowana dla mnei sytuacja, ze lekarze do których chodzę, chodziłam lub sie wybieram pracują w jednym szpitalu. E tam później będę się tym martwiła.

Planujecie kupić nianię elektroniczną? A może któraś z Was już ma coś takiego w domu? Ja się zastanawiam nad tą - bo od tego samego sprzedawcy mogłabym kupić karuzelę o której pisałam (koszt przesyłki 40 zł:/), wiec za jednym zamachem bym to sobie sprawiła. Tylko czy bęzdie dobra ta niania? Fajnie ze ma lampkę.

FISHER PRICE ELEKTR. NIANIA 2008 24M-GW NAJTANIEJ (523760049) - Aukcje internetowe Allegro

Odnośnik do komentarza

lutka
No bo ja tak naprawde nie iwem co na połówkowym mi badała poza sercem dziecka i obwodem głowki+oglądanie rączek. DOpplera w życiu nie robiła, ja nawet serca swojego dziecka nigdy nie słyszałam :/

to rzeczywiscie dziwne te badanie. Powinna zmierzyc
głowke, brzuszek, rączkei , nózki., obejrzec nerki , kłebuszki nerkowe,w mozgu czy jest wodo lub maloglowie , układ moczowy i oczywiscie serducho.
A i mowisz ze jescze twoje lekarka tak długo przypatrywała sie serduszku ...moze naprawde niech inny lekarz porzadnie obejrzy Twojego Szymusia:36_2_15:

a masz juz namiar do kogo i kiedy pojdziesz?

Odnośnik do komentarza

lutka
W moim mieście jest o tyle skomplikowana dla mnei sytuacja, ze lekarze do których chodzę, chodziłam lub sie wybieram pracują w jednym szpitalu. E tam później będę się tym martwiła.

Planujecie kupić nianię elektroniczną? A może któraś z Was już ma coś takiego w domu? Ja się zastanawiam nad tą - bo od tego samego sprzedawcy mogłabym kupić karuzelę o której pisałam (koszt przesyłki 40 zł:/), wiec za jednym zamachem bym to sobie sprawiła. Tylko czy bęzdie dobra ta niania? Fajnie ze ma lampkę.

FISHER PRICE ELEKTR. NIANIA 2008 24M-GW NAJTANIEJ (523760049) - Aukcje internetowe Allegro

Ja o niani nie myślałam, bo mieszkamy w dwupokojowym mieszkaniu, więc po prostu nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza

lutka
W moim mieście jest o tyle skomplikowana dla mnei sytuacja, ze lekarze do których chodzę, chodziłam lub sie wybieram pracują w jednym szpitalu. E tam później będę się tym martwiła.

Planujecie kupić nianię elektroniczną? A może któraś z Was już ma coś takiego w domu? Ja się zastanawiam nad tą - bo od tego samego sprzedawcy mogłabym kupić karuzelę o której pisałam (koszt przesyłki 40 zł:/), wiec za jednym zamachem bym to sobie sprawiła. Tylko czy bęzdie dobra ta niania? Fajnie ze ma lampkę.

FISHER PRICE ELEKTR. NIANIA 2008 24M-GW NAJTANIEJ (523760049) - Aukcje internetowe Allegro

ja mialam nianie w mieszkaniu sie nie sprawdzila bo po co jak trzy pokoiki ale jak kupilismy dom to REWELACJA . Sypialnia byla na gorze , usypiałam mała wlączałam nianie i schodzilam na dol słyszac wszystko:))
ale w mieszkaniu to tylko pieniadze wyrzucone w błoto

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...