Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

hej kobietki,
jejuniu jak tu zimno, czeka mnie zakup cieplejszej kurtki. z reszta w dotychczasowa i tak juz sie nie mieszcze.

mama2 mi tez ostatnie 3 tygodnie zlecialy jak z bicza strzelil, a teraz znowu sie niepokoje, ze bez lekarza zostalam.
Robilyscie juz badania doppler na usg? tzn przeplywu krwi przez lozysko? musze znalezc w Mosk dobra klinike. Juz widze jak im sie zacieraja lapki, ze wpadla im cudzoziemka ktora mozna z kasy obedrzec. ech....

Daffodil brzusio urocze. szczuplutka jestes i tylko okraglutka pileczka z przodu :)

mama2corun ciesz sie swoim szczesciem i nie wymyslaj. w przyrodzie jest rownowaga, masz za soba duzo ciezkich chwil wiec teraz kolej na dobre czasy.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k
hej kobietki,
jejuniu jak tu zimno, czeka mnie zakup cieplejszej kurtki. z reszta w dotychczasowa i tak juz sie nie mieszcze.

mama2 mi tez ostatnie 3 tygodnie zlecialy jak z bicza strzelil, a teraz znowu sie niepokoje, ze bez lekarza zostalam.
Robilyscie juz badania doppler na usg? tzn przeplywu krwi przez lozysko? musze znalezc w Mosk dobra klinike. Juz widze jak im sie zacieraja lapki, ze wpadla im cudzoziemka ktora mozna z kasy obedrzec. ech....

Daffodil brzusio urocze. szczuplutka jestes i tylko okraglutka pileczka z przodu :)

mama2corun ciesz sie swoim szczesciem i nie wymyslaj. w przyrodzie jest rownowaga, masz za soba duzo ciezkich chwil wiec teraz kolej na dobre czasy.

nie nie mialam takiego badania i chyba nie bede miala , lekarz nic nie mowil:36_2_20:

Odnośnik do komentarza

a Tosia bryka w moim brzuchu na calego. chociaz ma dni wiekszej i mniejszej aktywnosci. ciekawe od czego to zalezy. Ciesza mnie silne kopniaki, bo mam wrazenie, ze jest pelna energii i wszystko jest ok :)
Mam niskie cisnienie krwi i musze dbac, zeby mala byla dotleniona. A jak tu dlugo spacerowac przy minus 16 stopni?
Jakie macie cisnienie dziewczyny?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k
a Tosia bryka w moim brzuchu na calego. chociaz ma dni wiekszej i mniejszej aktywnosci. ciekawe od czego to zalezy. Ciesza mnie silne kopniaki, bo mam wrazenie, ze jest pelna energii i wszystko jest ok :)
Mam niskie cisnienie krwi i musze dbac, zeby mala byla dotleniona. A jak tu dlugo spacerowac przy minus 16 stopni?
Jakie macie cisnienie dziewczyny?

ja mam bardzo niskie i wkurza mnieto bo mialam nadzieje ze w ciazy wzrosnie(tak powinno byc) ok.2 tyg . temu tak mi spadło ze nie mogłam wogole wyczyc pulsu i cienienia dopiero po chwili 40 na 80:36_2_20:

a co do spaceru w taki mroz to nie mam pojecia , może 20 minutek?

Odnośnik do komentarza

jola22
Lutka tylko w mojej liście brakuje ubranek, no też pewnie nie jest do końca kompletna.
Wstaw swoją jak zrobisz to może mi coś podpowiesz.

Oto lista kombinowana przez weekend.

Do pokoju:

1. łóżeczko z szufladą
2. materac
3. komoda (przwijak?)
4. półka nad łóżeczko na kosmetyki
5. lampka nocna (kontaktowa x 2)
6. pościel (prześcieradło?)
7. poszewki x 2
8. karuzela Fischer Price
9. kosz na pieluchy
10. ceratka ochronna na materac x 2
11. termometr pokojowy
12. elektroniczna niania

Do mycia/higiena

1. wanna
2. termometr do wanienki
3. ręczniki kąpielowe x 2
4. flanela (na metry)
5. szczoteczka do włosów
6. zestaw do pielęgnacji paznokietków
7. pieluchy tetrowe szt. 15
9. patyczki do uszu ?(przy niemowlaku niepotrzebne ale już są:)

Kosmetyki:

1. spirytus 70 %
2. waciki
3. jałowe gaziki
4. sudokrem duży
5. oliwka do i po kąpieli
6. mydło 2w1
7. chusteczki nawilżające (plastikowe opakowanie)
8. krem z filtrem na zewnątrz

Apteczka:

1. czopki przeciwgorączkowe dla niemowląt
2. herbatka koperkowa
3. coś na kolkę
4. strzykawki
5. elektroniczny termometr z giętką końcówką
6. roztwór soli fizjologicznej np.sterimar
7. aspirator do nosa

Szafa malucha:

1. body x 6
2. bluzeczki x 6
3. śpiochy x 4
4. pajac x 4
5. skarpetki
6. niedrapki
7. czapeczka x 2
8. kocyk polarkowy x 2 + jeden grubszy

Spacer/jazda:

1. fotelik do auta (Roemer, MAXI-COSI, BEBECONFORT - Poltrade "Waletko" - maxicossi)
2. wózek
3. torba na akcesoria
4. termoizolator
5. przyciemniacz do szyb
6. osłona przeciwdeszczowa

Reszta:

1. smoczki do butelek avent (przeciwkolkowe)
2. górny element do pojemników na pokarm
3. laktator
4. podgrzewacz do butelek (canpol babies)
5. smoczek
6. szczotka do butelek
7. proszek do prania dla niemowląt
8. pieluchy

Dla mnie:

1. koszula z guzikami x 2
2. cienki szlafrok
3. klapki pod prysznic
4. skarpety
5. wkłady poporodowe
6. bielizna bawełniana
7. bielizna jednorazowa
8. wkładki laktacyjne (do ew. dokupienia)
9. stanik do karmienia (ewentualnie)
10. ręczniki
11. maść na popękane brodawki (bepanten)
12. woda mineralna
13. komórka, ładowarka
14. antyperspirant
15. kosmetyki
16. karta ciąży
17. wyniki ostatnich badań
18. chłonne wielkie podpaski do domu

Na przyszłość:

1. śpiworek do wózka
2. mata edukacyjna
3. obrazki nad łóżeczko

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Dzień dobry kobietki :)
Widzę, że nie próżnujecie od rana :) Ja właśnie wróciłam. Jestem już po badaniach i cieszę się, że z mężem pojechałam, bo jak wracaliśmy, to tak mi się słabo zrobiło, że M. się musiał zatrzymać, bo nie wiedziałam już sama czy zaraz będę mdleć czy rzygać.

własnie dlatego na badania jeżdże zawsze rano, tyle czasu bez jedzenia bym nie wytrzymała i pewnie około 10 już bym zemdlała. Moze następnym razem spróbuj wcześnej żeby uniknąć tak długiego głodu.

Odnośnik do komentarza

jola22
lutka
jola22 a koszy wiklinowy po co?

ok :)

Lutka nasza dzidzia na początku będzie w nim spać. Będzie mi też potrzebny w Polsce bo w sierpniu jedziemy na 3 tyg, a tam nie mamy łóżeczka.

hihi oczami wyobraźni to widziałam taki wiklinowy kosz na zakupy , stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza

jola22
lutka
od dłuższego czasu choruję na taką karuzelę (tylko jeszcze nie wiem czy akurat misie mi odpowiadają): cena nienajniższa ale 5 typów dźwięków (melodje,i odgłosy natury) jak równiez oświetlenie sufitu baaardzo mnie przekonują, i w końcu się skuszę :)

FISHER PRICE KARUZELA +PROJEKTOR+PILOT @PROMOCJA@ (523977883) - Aukcje internetowe Allegro

gdzie pouciekałyście - ja akurat nie mam wogole ruchu dzisiaj, moze 4 klientów było..........nudy

dla nie posiadających jeszcze wózka: w noworodkach i niemowlakach jest ranking wózków, moze się przyda.

Lutka trafiony - zatopiony.
Ja też chcę kupić tą karuzelę, bo jest boska. Jak dobrze pamiętam to jeszcze jest do niej pilot. Tutaj zwykły badziew kosztuje 20 funtów, wiec ja już się zdecydowałam.

widziałam w owej hurtowni o której kiedyś pisałam identyczną karuzelę za 200 zł!!!!!!! tu mam nówkę za połowe ceny+koszty.

Odnośnik do komentarza

mama2corun
a ja chyba niekupie przewijaka jakos sie obejde,chyba ze ...jeszcze zmienie zdanie:D ale jak bym kupywala to takie na lozeczko:Du nas tez malenko miejsca:D

ja też sie zastanawiam, jesli juz kupię to taki na łóżeczko, pokoik mały więc moje łóżko+ łożeczko+komoda i nic więcej nie wlezie.

Odnośnik do komentarza

mama2
lutka
ruchy dziecka czujesz tam gdzie akurat sobie gmera, więc tym się nie przejmuj :) a 3 palce nad pępkiem to jeszcze chyba za wysoko na ten etap ciąży.

lutka moj lekarz mierzył mi wczoraj dno . Mam 4 palce nad pępkiem:36_2_4:

tylko że Twók klocuś urodzi się w kwietniu :P ja ci to mówię

Odnośnik do komentarza

katja79
ehhh a w nocy tak mnie bolal brzuch ze nie moglam sie ruszyc poprostu dobrze ze mam ta wizyte we wtorek bo troche sie wystraszylam moze wkoncu przepisze mi ten magnez który Wy bierzecie w takich duzych dawkach a ja tylko to co w zestawie witamin...:36_2_13: no zobaczymy...

ostatnio czasem (przyznam sie że nieregularnie) biorę magnez jak mnie brzuch pobolewa, lub ciązgnie. A kilka razy zdarzyło mi się takie ciągnięcie ze zgięta chodziłam :/

Odnośnik do komentarza

elwira
powiem wam tak przy maluchu pościeli nigdy nie za mało, jak wiadomo lato cieple wiec pewnie będzie częściej używany jakiś kocyk bo rożek to tylko do przenoszenia malucha lub w chłodniejszy dzień jako kołderka a później (ja tak robiłam) to normalna kołderka do łóżeczka na zimę, w sumie miałam chyba z 6zmian pościeli i z 2wiecej prześcieradła.

zgadzam się w 100%, będzie lato, dziecko bardziej się poci lepiej miec kilka na zmianę, więc muszę zmodyfikowac moja liste :D

Odnośnik do komentarza

lutka
jola22
Lutka tylko w mojej liście brakuje ubranek, no też pewnie nie jest do końca kompletna.
Wstaw swoją jak zrobisz to może mi coś podpowiesz.
[/QUOT

Lutka zuch jestes, mozna kopiowac twoja liste i na zakupy. Ja na razie z tego wszystkiego co jest do kupienia, mam tylko 2 body... i tyle. Musze sie zabrac do dzialania, bo ani sie obejrze i bedzie kwiecien a ja nie bede miala nawet pieluch

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

mama2
pat-k
a Tosia bryka w moim brzuchu na calego. chociaz ma dni wiekszej i mniejszej aktywnosci. ciekawe od czego to zalezy. Ciesza mnie silne kopniaki, bo mam wrazenie, ze jest pelna energii i wszystko jest ok :)
Mam niskie cisnienie krwi i musze dbac, zeby mala byla dotleniona. A jak tu dlugo spacerowac przy minus 16 stopni?
Jakie macie cisnienie dziewczyny?

ja mam bardzo niskie i wkurza mnieto bo mialam nadzieje ze w ciazy wzrosnie(tak powinno byc) ok.2 tyg . temu tak mi spadło ze nie mogłam wogole wyczyc pulsu i cienienia dopiero po chwili 40 na 80:36_2_20:

a co do spaceru w taki mroz to nie mam pojecia , może 20 minutek?

mama2 a Twoj lekarz nie panikuje, ze takie niskie cisnienie? Moj w PL na odchodnym powiedzial, ze mam sie dotleniac bo w lozysku sa rozszerzone zyly (tzn, przez to niskie cisnienie) i krew wolno krazy.
Rosyjski lekarz, z tego co zdarzylam poznac tutejsza medycyne, przepisze mi na to jakies leki. a ja ich nie wezme i kolo sie zamyka. Bede spacerowac w mieszkaniu przy otwartym oknie w ostatecznosci.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9tv73nk2x05j3.png

Posiadanie dzieci przypomina odkrywanie nowych, niezwykłych pokoi w domu, w którym mieszkało się całe życie

Odnośnik do komentarza

pat-k

Lutka zuch jestes, mozna kopiowac twoja liste i na zakupy. Ja na razie z tego wszystkiego co jest do kupienia, mam tylko 2 body... i tyle. Musze sie zabrac do dzialania, bo ani sie obejrze i bedzie kwiecien a ja nie bede miala nawet pieluch

też się przeraziłąm jak ją zrobiłam, okazało się ze mam troche ciuszków, pieluchy, smoczek, porzyczone wózek i wanienkę i tyle. Ale co tam, powoli, powoli i wszystko będzie kupione na czas.

Odnośnik do komentarza

pat-k
mama2
pat-k
a Tosia bryka w moim brzuchu na calego. chociaz ma dni wiekszej i mniejszej aktywnosci. ciekawe od czego to zalezy. Ciesza mnie silne kopniaki, bo mam wrazenie, ze jest pelna energii i wszystko jest ok :)
Mam niskie cisnienie krwi i musze dbac, zeby mala byla dotleniona. A jak tu dlugo spacerowac przy minus 16 stopni?
Jakie macie cisnienie dziewczyny?

ja mam bardzo niskie i wkurza mnieto bo mialam nadzieje ze w ciazy wzrosnie(tak powinno byc) ok.2 tyg . temu tak mi spadło ze nie mogłam wogole wyczyc pulsu i cienienia dopiero po chwili 40 na 80:36_2_20:

a co do spaceru w taki mroz to nie mam pojecia , może 20 minutek?

mama2 a Twoj lekarz nie panikuje, ze takie niskie cisnienie? Moj w PL na odchodnym powiedzial, ze mam sie dotleniac bo w lozysku sa rozszerzone zyly (tzn, przez to niskie cisnienie) i krew wolno krazy.
Rosyjski lekarz, z tego co zdarzylam poznac tutejsza medycyne, przepisze mi na to jakies leki. a ja ich nie wezme i kolo sie zamyka. Bede spacerowac w mieszkaniu przy otwartym oknie w ostatecznosci.

nie bo zawsze miałam niskie i lekarz moj mowi ze lepiej niskie niz wysokie:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...