Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

ja tezz zaczne poiwoli zaczne kupowac pieluchy i kosmetyki.Moj maz ostatnio bardzo chcial kupic ale mi jakos tak dziwnie było ale teraz kiedy pierwsze zakupy mam za soba to szaleje na całego!:ok::ok:
my w mieszkaniu mielismy dwa pokoje i z trzeciego jadalnie zrobioną. Bardzo załuje ale musielismy z jadalni zrezygnowac i zrobilismy synkowi pokój, takze cały czeka dla niego , :smile_jump::smile_jump:
wiec miejsca jest sporo.juz mam mebelki dla małego , łózeczko po corce , dywanik jeszcze firany i zasłony jakas lampka , wytapetowany w zółte misie juz tez jest i włala GOTOWE:)):win your love::win your love:

z córcia miałam jeszcze lepiej bo mieszkałam w sporym domu dwupietrowym. Miała wielki i piekny pokój..ehh ale coz z tego jak szczescia nie było

Odnośnik do komentarza

a ja sie wczoraj wystraszyłam , nagle poczułam jak mi sie robi strasznie niedobrze:o_noo:

i z sekundy na sekunde cos sie dzieje zmierzyłam cisnienie a tam prawie NIEWYCZUWALNE:o_noo:

45 na 75 :36_2_46::36_2_46::36_2_46:
tak sie wystraszyłam ze szok..naszczescie polezałam z nogami do góry, maz zrobił filizanke kawy arzonej i skoczyło na 50 /85:36_2_46:

Odnośnik do komentarza

mama2 lepiej poinformuj o tym swojego lekarza, moze to jednorazowa akcja, ale lepiej zeby o tym wiedział. A dziś mierzyłaś?

Daffodil dobrze że wróciałaś, odsypiaj ile wlezie.

mama2cór po łożeczko i moze cos jeszcze jedziemy jutro, kto wie, moze najwazniejsze zakupy już jutro będziemy mieć za sobą - zalezy w jakim stanie będą. A na wczorajszym sapcerze widziałam piękny wózek, o dziwo z 3 kółkami - takie do tej pory mi się nie podobały - a ten, no miodzo, tylko głupio mi było podejść do pay i zapytać o model. Tzn jak bym była sama to pewnie bym to zrobiła, ale M. jest bardziej w takich sparwach wstydliwy :P

Odnośnik do komentarza

a wracając do tematu 6 miesięcy. W mam dziecko, jest seria artykułów na każdy miesiac ciąży - ze zdjęciami i takie tam, i tam 6 miesiac z kolei jest liczony od dnia zapłodnienia. Czyli z tego co pamiętam zacyna się od 25 tygodnia. Tak więc ja już nie skupia się tak bardzo jak wcześniej a liczeniu,, nawet jakbym powiedziała w którym miesiacu jestem, to z obliczeń tych osób i tak wynika że skoro termin mam w maju to znaczy ze jestem w 5, albo nawet 4 :D

Odnośnik do komentarza

mama2
ja tezz zaczne poiwoli zaczne kupowac pieluchy i kosmetyki.Moj maz ostatnio bardzo chcial kupic ale mi jakos tak dziwnie było ale teraz kiedy pierwsze zakupy mam za soba to szaleje na całego!:ok::ok:
my w mieszkaniu mielismy dwa pokoje i z trzeciego jadalnie zrobioną. Bardzo załuje ale musielismy z jadalni zrezygnowac i zrobilismy synkowi pokój, takze cały czeka dla niego , :smile_jump::smile_jump:
wiec miejsca jest sporo.juz mam mebelki dla małego , łózeczko po corce , dywanik jeszcze firany i zasłony jakas lampka , wytapetowany w zółte misie juz tez jest i włala GOTOWE:)):win your love::win your love:

z córcia miałam jeszcze lepiej bo mieszkałam w sporym domu dwupietrowym. Miała wielki i piekny pokój..ehh ale coz z tego jak szczescia nie było

mama2 to Ty moze z ubrankami ostroznie ale za to juz masz pokoik na przyjecie synusia z tym duzym domem to masz racje nielicza sie metry ale milosc i szczescie w naszych domkach zeby bylo nam i dziecia dobrze,jestes madra kobieta i twoje dzieci to szczesliwe dzieci:D i maz tez szczesciaz.
ja zawsze jak wspominam te czasy w ktorych bylo pod gorke to poplakuje i niewiem czy to lzy zalu czy szczescia ze tamto to juz przeszlosc.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

mama2 to kontroluj cisnienie,bo to nie fajnie ale ja Ci powiem ze jestem niskocisnieniowcem i mam podobne objawy jak mi jeszcze spada robi sie niedobrze i takie dziwne uczucie czasem konczy sie omdleniem wiec kochana dbaj o siebie i moze ppij kawke jednak dzidzi niezaszkodzi jak jedna czy dwie wypijesz,i koniecznie skonsultuj to z lekarzem bo to jeszcze moze byc niskie cisnienie podczaszkowe lun srodczaszkowe niepamietam dokladnie ktore.a co do fissanu tez go uzywam i jestem zadowolona i w pierwszej ciazy tez uzywalam a moze organizm tak zareagowal na oslabienie twoje czasem tak moze byc ja jak z Oliwia w8miesiacu spadlo mi cisnienie i myslalam ze sie przewroce to strasznie zaswedzialy mnie piersi az piekly caly dzien byly jeszcze czerwone wiec wiesz organizm moze sygnalizuje ze cos nie tak a jak co no to trudno zmien krem.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

Isabela no to trzymamy kciuki zeby niebylo niespodzianki jak u mnie:/ hehe zeby byla rozowa ksiezniczka a nie rozowy gej jak okreslily twoje corki:o_master:
Jolu niby ze maja byc 3 razy USG ale ja jedno USG robilam w PL teraz jak pojade tez chce w PL USG robic no i ze u mnie duzo niezgadza sie danych z pierwszego USG z PL i tu to wlasnie bede dzwonic zeby umowic sie na nowe.


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

jola22
Dziewczyny jak ja sie zdenerwowałam to nie macie pojęcia.
Właśnie wróciłam od mojego lekarza rodzinnego.
Pisałam wam kiedyś, że jedna z pacjentek na moim oddziale miała Cytomegalię - wirusa bardzo niebezpiecznego dla kobiet w ciąży.
Byłam już u 2 lekarzy i żaden nie chce mi zrobić badania krwi na obecność przeciwciał.
Cholerna angielska służba zdrowia.
Oni uważają, że zagrożenie jest małe, a i tak nie mogą mnie leczyć, bo jestem w ciąży.
Czy ze mną coś nie tak, czy to oni są z księżyca?
Ja po prostu martwię się o moje dziecko.

:36_2_31::36_2_31::36_2_31::36_2_31::36_2_31:

Ech, po pierwsze wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby nie dało się tego leczyć w ciąży. No bo po jaką cholerę by się te badania robiło?
A po drugie chodzi już o sam fakt, żeby się mama uspokoiła, że nic jej nie jest.
Jola ja bym poszła do 3 lekarza i chodziła aż do skutku.

Odnośnik do komentarza

jola22
A ja właśnie wruciłam ze spacerku z moim mężusiem.:smile_jump::smile_jump:
U nas jest strasznie zimno - jak się wystroiłam w kurtkę zimową, i to wszystko pod spodem to czułam się jak miś - taka gruba. :16_3_204:
Stwierdziłam, że moja kurtka zimowa robi się powoli na mnie ciasna.
Brzucho rośnie.:36_2_25::36_2_25::36_2_25:

Jola wiem coś o tym. Moja gruba kurtka zimowa ma taki fason, że teraz już jej nie zapnę :) Mam jedną trochę cieńsza, ale teraz jak pojechaliśmy na Sylwestra to było koło -15 stopni, więc zasuwałam w kurtce narciarskiej męża :)

Odnośnik do komentarza

lutka
Dziewczyny ile przytyłyście? Ja już ważę 60 kg, a jak miesiąc temu byłam u lekarza to wga wskazywała 56. 4 kg w mieisąc to sporo chyba co? Tylko ze nie objadam się, bo pracując od 8 do 17 nie bardzo mam jak się obżerac. Jak jest u Was z wagą? A najgorsze jest to, ze głodna czasem chodzę, wiec chciałabym więcej jeść tylko warunki niepozwalają - ale moze to i lepiej.
Aaaa kiedyś któars z Was podawała linka do takiej wagi, macie gdzieś to jeszcze?

Lutka ja 7 kg, trochę mnie to przeraża, bo wcale dużo nie jem. A wiem, że później będzie problem ze zrzuceniem, bo do chudzielców niestety nie należę. Ale cóż głodzić Kubusia nie będę, jem rozsądnie, a kg będę się martwić później.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
lutka
Dziewczyny ile przytyłyście? Ja już ważę 60 kg, a jak miesiąc temu byłam u lekarza to wga wskazywała 56. 4 kg w mieisąc to sporo chyba co? Tylko ze nie objadam się, bo pracując od 8 do 17 nie bardzo mam jak się obżerac. Jak jest u Was z wagą? A najgorsze jest to, ze głodna czasem chodzę, wiec chciałabym więcej jeść tylko warunki niepozwalają - ale moze to i lepiej.
Aaaa kiedyś któars z Was podawała linka do takiej wagi, macie gdzieś to jeszcze?

Lutka ja 7 kg, trochę mnie to przeraża, bo wcale dużo nie jem. A wiem, że później będzie problem ze zrzuceniem, bo do chudzielców niestety nie należę. Ale cóż głodzić Kubusia nie będę, jem rozsądnie, a kg będę się martwić później.

Ja przytylam 5 kg, glownie w swieta :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

jola22
Kobietki, a czy możecie mi napisać ile razy miałyście USG ??
Ja będę mieć tylko 2 (w 12 i 23 tyg) i martwię się czy nie powinnam zrobić sobie jeszcze jednego po 30 tyg ciąży.

Jolu ja USG miałam już chyba 6 razy :) Już sama się pogubiłam z liczeniem :) Ale w Polsce podejście jest trochę inne. Miałam robione co miesiąc na wizycie + genetyczne.

Odnośnik do komentarza

kochane waga sie nieprzejmujcie przy pierwszym dzieciatku i jeszcze jak sie karmi naturalnie to kilogramy szybka znikaja wiem po sobie i po znajomych moja szwagierka ma rodzinna tendencje lekka do tycia przytyla w ciazy ponad 20kg wygladala naprawde gruba i szybko stracila te kg bez specjalnej diety mala miala pol roczku a ona juz wchodzila do spodnie z przed ciazy czyli rozm.36 wiec no niema co sie przejmowac jak u niej sie sprawdzilo to i u kazdej z was/nas :D


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20552.png

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/20553.png

Odnośnik do komentarza

jola22
Dziewczyny nie wiem dlaczego, ale coraz częściej wieczorami puchną mi dłonie.
Czy któraś z was tak ma??
Może wiecie dlaczego tak mi się dzieje ????

Jolu w ciąży opuchlizny nie muszą być niczym niepokojącym. Mnie też często puchną łydki. Wszystko jest w porządku, jeśli nie utrzymuje się to długo i dopóki nie puchnie buzia. Opuchlizna powinna też schodzić po nocy. Jeśli utrzymywałaby się dłużej, to może wiązać się to z zatruciem ciążowym i trzeba się zgłosić do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...