Skocz do zawartości
Forum

Majowe słoneczka 2009


Rekomendowane odpowiedzi

jola22
Dziewczyny skoro piszemy o porodach to coś wam napisze.
Wczoraj był u nas kuzyn z żoną i 7 miesięcznym synkiem.
Oczywiście wypytałam się jego żonę o poród - jak to jest, czy boli itp. Ona rodziła w szpitalu, w którym ja będę rodzić.
Pytałam ją też o znieczulenie w kregosłup i ona powiedziała, że to świetna sprawa (przynajmniej jej to znieczulenie pomogło).
Jej siostra jest w Polsce i też za parę tygodni będzie rodzić i powiedziała jej, że w Polsce za znieczulenie się płaci od 250 do 800 złotych.:36_1_10:
A jeśli cie nie stac na znieczulenie to ci go nie dadzą.
Dziewczyny czy wy będziecie płaciły za znieczulenie???? Bo tutaj znieczulenie to standard i nie trzeba za nic płacić.

Jolu ja na razie mam w planach poród w wodzie, a podobno wtedy znieczulenia się nie daje. Woda może trochę spowolnić akcję porodową, a znieczulenie też ma takie działanie, więc w moim szpitalu starają się tego nie łączyć.
Ale tak naprawdę o tym czy kwalifikuję się do porodu w wodzie dowiem się dopiero jak przyjadę ze skurczami, więc może się zdarzyć, że wyląduję na łóżku zamiast w wannie.
Na razie założenie mam takie, że rodzę bez znieczulenia, bo wielkie igły mnie przerażają :lup: Ale pewnie jak już nie będę dawać rady, to zapłacę. Wszystko wyjdzie w trakcie :)

Odnośnik do komentarza

katja79
czesc babeczki wrócilam:36_3_16::36_3_1
Swieta , swieta i po swietach......ale to dobrze bo dla mnie nie byly najlepsze...widze ze naskrobalyscie co nie miara mam do nadrobienia ze 40 stron:36_2_13: zaraz zerkne chociaz na ostatnie stronki zobacze co tam u Was i Waszych kruszynek...
No ja jutro usg a tych cholernych wyników nadal nie ma..
ja wlasnie sie wzielam za sprzatanie i pranie i nie wiem w co rece wlozyc....no ale tak czy siak bede zagladac i sle powitalne buziale:36_3_16:

witam po długiej nieobecności
nadal wyników nie ma co za ludzie...

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
lutka
Ewciaa

można je brać z witaminami feminatal N ?

Ewciaa można, tylko kup linocomplex bez kwasu foliowego - ten masz już w feminal n. Nie ma potrzeby tak wielkiej dawki brać, po co go dublować.

taka tak już mi pisały dziewczyny dziś kupie :)
sorki, pisałam w trakcie czytania setki postów, nie chciałam ominąć tego tematu :)

Odnośnik do komentarza

mama2
Ewciaa
mama2
Daffodil ja tez biore ten linocomplex (60tab) ale pisze ze trzeba brac trzy razy dziennie wiec na 2 miesiace nie starczy:36_2_13:

pisze od jednej do dwóch dziennie więc do wyboru :)

no własnie nie, mam go przed soba i pisze Trzy razy dziennie:lup:

Aż sprawdziłam :) Na tym bez kwasu foliowego jest napisane, żeby brać 1-2 tabletki dziennie. Ale z drugiej strony te dwa zestawy zawierają tyle samo kwasów omega, więc lepiej brać ze 2 dziennie. Te folicum są bardziej pod kobiety w ciąży robione, więc skoro piszą, że trzy razy, to trzeba znaleźć jakiś złoty środek :)

Odnośnik do komentarza

katja79
czesc babeczki wrócilam:36_3_16::36_3_1
Swieta , swieta i po swietach......ale to dobrze bo dla mnie nie byly najlepsze...widze ze naskrobalyscie co nie miara mam do nadrobienia ze 40 stron:36_2_13: zaraz zerkne chociaz na ostatnie stronki zobacze co tam u Was i Waszych kruszynek...
No ja jutro usg a tych cholernych wyników nadal nie ma..
ja wlasnie sie wzielam za sprzatanie i pranie i nie wiem w co rece wlozyc....no ale tak czy siak bede zagladac i sle powitalne buziale:36_3_16:

Katja witaj po takiej długiej nieobecności :36_3_13:
Wynikami się nie przejmuj, potraktuj je jako formalność. Przecież i tak wiesz, że u córci wszystko w porządku. A jutro znowu ją zobaczysz :) O której mamy kciuki trzymać? :)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie zdażyłam przeczytac wszytskiego co naskrobałyście przez ten tydzień.

jola22, maminkowa26 witam świezynki :)

Ewciaaa jak Wy młodziutko wyglądacie, dopiero na takich normalnych - w sensie nie ślubnych - zdjeciach to widać. A brzuszek faktycznie nago mniejszy niż w ubraniu - odwrotnie niż u mnie, ale za to okrąglutki i nie ciąży jeszcze.

jola.gorodecka gratuluję synusia:36_7_8:

Daffodil ja z rybami tez nie przepadam, ale wędzoną makrelkę na bułce uwielbiam. Moze spróbuj.

mama2
Twój brzuszek choć troszkę duży, to jednak cholernie kształtny i mógłby posłużyć za wzór idealnego brzucha -tak wiem, wszystkie są idealne - ale jedne bardziej :P

mama2córuś zgrabniutki ten Twój brzusio, no ale mama zgrabna to jak ma być?

Od 2 dni swędzi mnie skóra na brzuchu. Smaruję się w sumie 3 specyfikami. Balsam nivea - bo tłusty, ziaja przeciw rozstępom, i taki specjalny krem Fissn czy coiś w tym stylu - tezprzeciw rozstępom - tłuściutki. Oczywiscie nie traktuję sie nimi 3 razy dziennie, al erano i wieczorem, na zmianę, raz tym raz innym. No a brzuch swędzi, i piersi też :/ Macie na to jakieś sposoby?

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
Daffodil
mama2corun

ja tez duzo slodkosci wcinam:D

Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami :) Od świąt to jakiś dramat z tymi słodyczami :)

i nie boicie się że macie wysoki cukier ? bo ja się przestraszyłam

Ja na obciążenie glukozą chcę pójść koło 24. tygodnia. Do tego czasu zjemy wszystkie zapasy świąteczne i będę po małym odwyku :)
A tak w ogóle to wydaje mi się, że osoba, która zjada bardzo dużo słodyczy cukier może mieć dobry. W tych badaniach chodzi o to, żeby sprawdzić czy nie masz cukrzycy ciążowej i czy Twój organizm radzi sobie z tym co mu dostarczasz. Cukier podnosi się np po zjedzeniu białego pieczywa, ale po godzinie od posiłku powinien już być w normie. Tak więc nie chodzi tylko o słodycze, cukier może się podnieść po czymkolwiek.
Oczywiście nie mówię, że słodycze pomagają :36_7_8:

Odnośnik do komentarza

A z niespodzianek: dzidzia dała znac o sobie tacie dokladnie w dzień B.N.:in_love2: Ja ją poczułam w mikołajkowy weekend a tata w Święta. Lubi nam robić niespodzianki:) Poza tym już czasem czuję ją na poziomie pępka, aż się dziwię ze tak wysoko.

Odnośnik do komentarza

lutka
A z niespodzianek: dzidzia dała znac o sobie tacie dokladnie w dzień B.N.:in_love2: Ja ją poczułam w mikołajkowy weekend a tata w Święta. Lubi nam robić niespodzianki:) Poza tym już czasem czuję ją na poziomie pępka, aż się dziwię ze tak wysoko.

to wspaniała niespodzianka :) ja moja małą czuje raz nisko raz wysoko w lewym boku lub w prawym szaleje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ewciaa
Daffodil

Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami :) Od świąt to jakiś dramat z tymi słodyczami :)

i nie boicie się że macie wysoki cukier ? bo ja się przestraszyłam

Ja na obciążenie glukozą chcę pójść koło 24. tygodnia. Do tego czasu zjemy wszystkie zapasy świąteczne i będę po małym odwyku :)
A tak w ogóle to wydaje mi się, że osoba, która zjada bardzo dużo słodyczy cukier może mieć dobry. W tych badaniach chodzi o to, żeby sprawdzić czy nie masz cukrzycy ciążowej i czy Twój organizm radzi sobie z tym co mu dostarczasz. Cukier podnosi się np po zjedzeniu białego pieczywa, ale po godzinie od posiłku powinien już być w normie. Tak więc nie chodzi tylko o słodycze, cukier może się podnieść po czymkolwiek.
Oczywiście nie mówię, że słodycze pomagają :36_7_8:

czyli nie robić sobie badania cukru jutro? i czekać na test obciążenia glukozą?

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

lutka

Od 2 dni swędzi mnie skóra na brzuchu. Smaruję się w sumie 3 specyfikami. Balsam nivea - bo tłusty, ziaja przeciw rozstępom, i taki specjalny krem Fissn czy coiś w tym stylu - tezprzeciw rozstępom - tłuściutki. Oczywiscie nie traktuję sie nimi 3 razy dziennie, al erano i wieczorem, na zmianę, raz tym raz innym. No a brzuch swędzi, i piersi też :/ Macie na to jakieś sposoby?

Lutka jeśli nie masz przy tym jakiegoś uczulenia, to może być objaw rozciągającej się skóry. Ja też tak mam, jak już zaczyna swędzieć, to się smaruję od razu i przechodzi. Im większe będziemy mieć brzuszki, tym bardziej będziemy to odczuwać.

Odnośnik do komentarza

Ewciaa
Daffodil
Ewciaa

i nie boicie się że macie wysoki cukier ? bo ja się przestraszyłam

Ja na obciążenie glukozą chcę pójść koło 24. tygodnia. Do tego czasu zjemy wszystkie zapasy świąteczne i będę po małym odwyku :)
A tak w ogóle to wydaje mi się, że osoba, która zjada bardzo dużo słodyczy cukier może mieć dobry. W tych badaniach chodzi o to, żeby sprawdzić czy nie masz cukrzycy ciążowej i czy Twój organizm radzi sobie z tym co mu dostarczasz. Cukier podnosi się np po zjedzeniu białego pieczywa, ale po godzinie od posiłku powinien już być w normie. Tak więc nie chodzi tylko o słodycze, cukier może się podnieść po czymkolwiek.
Oczywiście nie mówię, że słodycze pomagają :36_7_8:

czyli nie robić sobie badania cukru jutro? i czekać na test obciążenia glukozą?

Ewcia jeśli lekarz dał Ci skierowanie, to idź jutro. Nie znam się na tym, ale nie wydaje mi się, żeby słodycze zjedzone dzień wcześniej wychodziły w badaniu krwi. Mamusie jak to jest?

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ewciaa
Daffodil

Ja na obciążenie glukozą chcę pójść koło 24. tygodnia. Do tego czasu zjemy wszystkie zapasy świąteczne i będę po małym odwyku :)
A tak w ogóle to wydaje mi się, że osoba, która zjada bardzo dużo słodyczy cukier może mieć dobry. W tych badaniach chodzi o to, żeby sprawdzić czy nie masz cukrzycy ciążowej i czy Twój organizm radzi sobie z tym co mu dostarczasz. Cukier podnosi się np po zjedzeniu białego pieczywa, ale po godzinie od posiłku powinien już być w normie. Tak więc nie chodzi tylko o słodycze, cukier może się podnieść po czymkolwiek.
Oczywiście nie mówię, że słodycze pomagają :36_7_8:

czyli nie robić sobie badania cukru jutro? i czekać na test obciążenia glukozą?

Ewcia jeśli lekarz dał Ci skierowanie, to idź jutro. Nie znam się na tym, ale nie wydaje mi się, żeby słodycze zjedzone dzień wcześniej wychodziły w badaniu krwi. Mamusie jak to jest?

ani skierowania na cukier ani na test obciążenia glukozą nie mam, może mi da dopiero 12.01 po 24 tygodniu ciąży. nie wiem co robić bo nie chce mieć cukrzycy ciążowej a słodkie jem ciągle codziennie

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pumqf8for.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...