Skocz do zawartości
Forum

nagłe wydłuzenie przerw miedzy karmieniami


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
od kilku dni nasza mała 2,5 miesieczna cora zaskakuje nas swoim zachowaniem, Nie bardzo wiem skad te zmiany. A mianowicie:
- duzo zadziej chce jesc, co 4-5 h nawet za dnia(wczesniej co 2-3 h)
- duzo wiecej spi miedzy karmieniami.
- czasami po 4h gdy przystawiam ja do piersi wypluwa ja i zanosi sie placzem, chcac jaknajszybciej usnac.(karmie tylko piersia)

Zastanawiem sie czy takie dłgie przerwy nam nie zaszkodza.
I dlaczego sie tak dzieje? czy to kwestia zmiany otoczenia(przyjecalismy do dziadkow), moze wiecej bodzcow bo przeciez wszystko tu nowe i bardziej sie meczy, a moze tego ze dosc mocno w ostatnich dniach poszerzylam swoja diete i mleko stalo sie bardziej "tłuste"- czy to wogole mozliwe ?

macie jakies doswiadczenia lub sugestie?
pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza

myślę że takie przerwy maluchowi nie zaszkodzą w końcu ma już 2,5 mc. U nas w szpitalu mówili żeby wybudzać do jedzenia tylko do 3-4 tyg. Ale wiadomo zbyt długie przerwy tez nie wskazane, a może własnie ma taki okres przejsciowy (u mnie było podobnie tylko mały był na butli już) moze skonsultuj z pediatrą jak będzie sie przeciagac dłuższy czas.
Niestety co do reszty Twoich wątpliwości to nie wiem :(

http://www.suwaczki.com/tickers/2r8rj44jdmmykxns.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6qtkf16km5ukr.png

Odnośnik do komentarza

Witam u mnie jest podobnie Ja karmie mlekiem Bebiko HAma 4,5mies jadła co trzy godziny po 150ml no chyba że pospała dłużej no i w nocy tylko raz a teraz co cztery pięć godzin i czasem 120 czasem 90ml i jest płacz i wypluwanie smoka i zasypia po wielkim płaczu pytałam pediatrę powiedziała że to pewnie ząbki tylko że dzieje się tak od południa w nocy i rano je ładnie i nie jest to bolący brzuszek

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

juicy
Witajcie,
od kilku dni nasza mała 2,5 miesieczna cora zaskakuje nas swoim zachowaniem, Nie bardzo wiem skad te zmiany. A mianowicie:
- duzo zadziej chce jesc, co 4-5 h nawet za dnia(wczesniej co 2-3 h)
- duzo wiecej spi miedzy karmieniami.
- czasami po 4h gdy przystawiam ja do piersi wypluwa ja i zanosi sie placzem, chcac jaknajszybciej usnac.(karmie tylko piersia)

Zastanawiem sie czy takie dłgie przerwy nam nie zaszkodza.
I dlaczego sie tak dzieje? czy to kwestia zmiany otoczenia(przyjecalismy do dziadkow), moze wiecej bodzcow bo przeciez wszystko tu nowe i bardziej sie meczy, a moze tego ze dosc mocno w ostatnich dniach poszerzylam swoja diete i mleko stalo sie bardziej "tłuste"- czy to wogole mozliwe ?

macie jakies doswiadczenia lub sugestie?
pozdrawiam,

przerwa nocna bym sie nie przejmowala. moja corka duzo wczesniej zaczela przesypiac po 5,6 godzin w nocy. W dzien proponuj piers co 3 godziny. sprawdz czy dziecko prawidlowo przybiera na wadze. jesli to mozliwe karm w cichym i spokojnym otoczeniu, bo mala jest w takim wieku, ze wszystko zaczyna ja interesowac (ogranicz dzwieki i bodzce wzrokowe).

A z tym "tlustym" mlekiem to bzdura.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...