Prośba o pomoc

Autyzm atypowy?

Ulla

Ulla

Powiem, że czytam dużo teraz o tym bo specjalistą w tej dziedzinie nie jestem ale ciekawa jestem jak funkcjonuje pomoc realna w tym zakresie dla osób, które mają dziecko z tym autyzmem? Jakie zajęcia w szkole, gdzie się uczą, gdzie terapia i jaka, gdzie pomoc dla rodziców? Dużo pytań ale moja znajoma wczoraj dostała diagnozę i poszukuję realnych odpowiedzi. Może mi któreś mamy podpowiedzą?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno

Odpowiedzi znajdują się poniżej

bacoma

bacoma

Dzieci z autyzmem dostaja wczesne wspomaganie rozwoju ( dotyczy to dzieci mniejszych przedszkolnych) ,szkolne maja ksztalcenie specjalne wydaje PPP wypisuje tam zalecenia do ktorych szkola powinna sie dostosowac ( z tym jest roznie) w szkole dziecko ma zazwyczaj 2 h rewalidacji,potem zajecia z psychologiem,pedagogiem szkolnym. Dziecko z autyzmem zalezy jak funkcjonuje moze chodzic do szkoly masowe,integracyjnej,specjalnej.
Terapie dzieci maja rozne to tez zalezy od ich funkcjonowania.

39021 bacoma Kobieta, 47 lat, Pr
kowanulka

kowanulka

Tak, dziecko ma prawo mieć asystenta w szkole, dodatkowe zajęcia z logopedą, ma też pierwszeństwo na różnego rodzaju turnusy, nam najbardziej dopasowała hipoterapia, ale to zawsze indywidualnie i my sami zorganizowaliśmy turnus w ośrodku. Niestety, oficjalnie twierdzi się, że nie ma leków na autyzm i dlatego każda terapia czy suplementacja jest na koszt własny lub fundacja dofinansowuje. Nam tak dofinansowują kuracje aminokwasami. Nie żałuję, chociaż nie od razu zauważyłam efekty.

59887 kowanulka Kobieta, 39 lat, Tarnobrzeg
~kornelbilska

~kornelbilska

Moja córka choruje na autyzm i do roku chodzimy na terapię i specjalne zajęcia do poradni KAR-MEL w Warszawie. Córka ma 14 lat i zaczyna okres dojrzewania. Największy problem ma w dogadywaniu sie z rówieśnikami a mnie serce boli.. raz przyszła i powiedziała, że nie do końca rozumie co mówią do niej koleżanki. Stała się wycofana. Na szczęście terapia przynosi pozytywne skutki i córce coraz lepiej jest dogadać się z koleżankami. Stała się weselsza. Nie rezygnujemy z zajęć i terapii póki co. Skoro to pomaga to mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.