Skocz do zawartości
Forum

Kalorie w ciąży


Gość lilianna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lilianna

Ile kalorii spożywacie w ciąży? W internecie można przeczytać rozbieżne informacje co do kalorii. Jestem w 27 tygodniu ciąży. Mi położna ostatnio powiedziała, że za dużo tyje- ostatnio 4 kg/ miesiąc. Staram się pilnować i jeść ok. 2400 kcal ale są dni kiedy ciągle mam ochotę na słodkie, wtedy przekraczam chyba te 3000 kcal ale nawet, gdy zjem tak dużo to max do godziny 18-19. A jak to u was wygląda?

Odnośnik do komentarza

W obydwu ciążach przytyłam prawie 30 kg, w pierwszej właśnie 2 kg na miesiąc a w dwóch miesiącach po 4 kg a w drugiej ciąży do 6 miesiąca tylko 8 kg a potem jak poleciałam to nawet nie wiem jak. Faktem jest, że miałam duże dzieci (pierwszy syn 4 kg drugi prawie 5 kg) więc po porodzie sporo mi spadało ale jednocześnie zostawało dużo tych nadprogramowych. Mnie gin nic o kaloriach nie mówił ale kazał pilnować diety, w pierwszej ciąży miałam wilczy apetyt i to dosłownie a w drugiej bardzo mnie ciągnęło do słodyczy to waga rosła. Wiadomo że jak jesz owoce, warzywa, normalne posiłki to nie utyjesz tak bardzo ale jeśli masz zachcianki na słodkości, fastfoody (w ciąży nie zdrowe ale ja się niekiedy nie mogłam powstrzymać) i jeszcze jak masz nocne zachcianki to ciężko jest utyć przez 9 miesiecy np 8-10 kg tylko tyjesz 15-25.

Odnośnik do komentarza
Gość xWaniliowa

Nigdy w ciąży nie liczyłam kalorii. Nie zawsze kalorie są ważne do utrzymania prawidłowej, zdrowej diety a nieumiejętnie można sobie krzywdę zrobić złym odżywianiem a obcinaniem zjadanych kalorii.
Przez pierwsze dwa miesiące ciąży jadłam jak opętana, wszystko i kiedy miałam ochotę. Lekarz też mówił tylko by zdrowo się odżywiać.
Nie jestem pewna czy pilnowanie kalorii w ciąży to dobry pomysł.. Ciąża rządzi się własnymi prawami, innymi u każdej kobiety. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...