Skocz do zawartości
Forum

Komórki macierzyste z krwi pępowinowej Zastosowania i Nadzieje


Rekomendowane odpowiedzi

Do końca 2006 roku pobrano na świecie co najmniej 600 000 porcji krwi pępowinowej (łożyskowej) i wykonano około 8 000 zabiegów jej przetoczenia czyli przeszczepienia. Okazało się, że krew pępowinowa jest dobrym i łatwo dostępnym źródłem macierzystych komórek krwiotwórczych, a obecnie wiele wyników badań doświadczalnych i klinicznych wskazuje, że komórki macierzyste z krwi pępowinowej mogą różnicować się również na komórki różnych innych tkanek.

Odnośnik do komentarza

No właśnie ostatnio wiele mówi się o komórkach macierzystych znajdujących sie w krwi pepowinowej. Jakiś czas temu miałam przyjemność byc na warsztatach poswieconych temu tematowi i jestem mile zaskoczaona. Wiele ciekawych informacji padło. I kiedy zdecyduję się juz na dziecko powaznie rozważe pobranie krwi pepowinowej podczas porodu. Komórki macierzyste wykorzystywane są przedewszystkim w leczeniu nowotrowów np. białaczki, chłoniaka oraz chorób neurologicznych i ukł. krwiotwórczego. Jesli w rodzinie sa lub byly choroby nowotworowe zwieksza to procentowo pojawienie sie raka u potomków...nietsety jest to smutna prawda,ale majac w zapasie krew pepowinowa zapewniamy dziecku szybką pomoc w razie choroby(oczywiscie kazdy ma nadzieje,że nie bedzie ta krew potrzebna jego dziecku czy w ogole jego rodzinie).Tak czy inaczej uważam,ze warto się zastanowić i dokładnie zapoznać się z zaletami pobrania krwi pepowinowej i przechowania jej w banku kom.macierzystych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...