Karomama

Kobieta, 34 lata, Warszawa

Ostatnie posty użytkownika
Karomama

Re: Co każdy rodzic o szczepieniach wiedzieć powinien

Ja uważam, że informowanie o tym, czym jest szczepienie i jakie są jego skutki powinno leżeć w gestii lekarza a jeśli nie umie on porozmawiać z rodzicem, tak aby rozwiać jego wątpliwości to trzeba znaleźć innego, takiego który będzie umiał z nami rozmawiać, a nie jedynie wydawać polecenia.

Karomama

Re: Ząbkowanie - jak u was przebiega?

U nas trzeci miesiąć, a córka już się ślini strasznie, choć pewnie pierwszy ząbek pojawi się za jakiś czas. Tak samo było ze starszą córką, ale warto mieć na podorędziu jakiś żel przeciwbólowy i gryzak chłodzący. Polecam też filmik o higienie jamy ustnej

image

Karomama

Re: Kwietnióweczki 2016

Miila, moja córcia też dopiero zaczyna podnosić główkę sztywno, gdy kładzie się na brzuszku, co trochę mnie martwi bo starsza pociecha w jej wieku już chętnie leżała na brzuszku i podnosiła główkę.
Co do szczepień - starszą szczepiłam na pneumo, dopiero jak skończyła roczek i młodszą też tak chyba zaszczepię ze względu na finanse, po prostu wtedy jest mniej szczepień.

Karomama

Re: Lęk przed psem

Na pewno na siłę nie kazać dziecku bratać się z takim zwierzątkiem,ale np. tłumaczyć, zobacz jaki śliczny piesek, mamusia go pogłaska - u nas skutkowało :)

Karomama

Re: Przewlekly katar i kaszel

No i to jest właśnie duży problem - antybiotykooporność. Antybiotyk stosuje się tylko wtedy, jeśli mamy do czynienia z infekcją bakteryjną, jeśli za infekcją stoją wirusy to nie ma szans, żeby antybiotyk zadziałał. Radzę wybrać dobrego lekarza, który zrobi wymaz z gardła: moze tam jest jakiś gronkowiec albo pneumokok albo coś innego...

Karomama

Re: Czy to autyzm?

Dokładnie tak, lepiej poczekać na wizytę u lekarza, nie wmawiaj sobie niczego, nie doszukuj się na siłę. Spróbuj zaufać i popatrzeć na swoje dziecko obiektywnym okiem.

Karomama

Re: Co każdy rodzic o szczepieniach wiedzieć powinien

Dokładnie, nie każdy lekarz potrafi wyjaśnić nam co i jak z tymi szczepieniami. I dlatego potem mamy takie różne kwiatki. Mojej mamie w głowie się nie mieści, że my mamy teraz z tym jakieś problemy. Twierdzi, ze nawet przez myśl jej nie przeszło aby nie zaszczepić mnie i mojego rodzeństwa. A gorączkę uważała za normalkę po szczepieniu.

Karomama

Re: Rotawirusy i pneumokoki - szczepicie?

Ja właśnie zaszczepiłam jak mała szła do żłoba. Teraz planuję zaszczepić już na pierwszej wizycie szczepiennej przeciwko pneumokokom.

Karomama

Re: Jaka pościel?

Moja mała ma pościel bawełnianą, zresztą jest już na tyle duża, że sama wybiera sobie wzór na zakupach :) Do maluszka też chyba zdecyduję się na bawełnę.

Karomama

Re: Kolki i przerazliwy płacz dziecka

Ja też na początku próbowałam naturalnych metod: uspokajanie, kołysanie, masowanie po brzuszku ale nic nie pomagało. Dopiero kolejne jakieś kropelki pomogły małej. Mam nadzieję, że przy kolejnym maluchu nas ominie problem kolek.

Karomama

Re: Jak spędzacie czas wolny w rodzinie?

Mieszkamy w Warszawie, ale nie mamy samochodu więc nie często zdarza nam się wyjechać gdzieś poza miasto. Staramy się aktywnie spędzać czas, zwłaszcza że i ja i mąż powinniśmy zażywać więcej ruchu ze względu na nasze zamiłowanie do jedzenia :) ostatnio odkryliśmy fajne miejsce Park Linowy Bielany, nasza córa się zakochała w tych wszytskich atrakcjach od tygodnia słyszymy, ze chce tam znów http://szczepimy.com.pl/chcecie-poczuc-smak-adrenaliny-zapraszamy-parku-linowego-bielany/

Karomama

Re: Ubranko na chrzest - jaki kolor?

My mieliśmy kremową sukienkę, którą córunia dostała od kogoś tam. Bardzo elegancka sukienka, śliczna. Aczkolwiek w mojej rodzinie jest zwyczaj, że to mama chrzestna kupuje ubranko ale moja siostra ucieszyła isę, że nie musiała tego robić.

Karomama

Re: Marcóweczki 2016

misiakowata30 w takim razie musisz iść do lekarza, ja kiedyś myślałam, ze przeczekam i minie ten ból a poszło na nerki. Dlatego warto nie zwlekać i iść do lekarza.

Karomama

Re: Śpiąca, a spać nie może...

O matko, jak czytam o Waszych problemach to bardzo Wam współczuję - moja córcia spała jak suseł i szybko bezproblemowo zasypiała, a problem był jedynie kiedy chcieliśmy aby zaczęła spać w swoim łóżeczku, bo wcześniej spała z nami.

Karomama

Re: Prezent na chrzest

Ja chrześnicy po prostu dałam pieniądze. Wiem, wiem powiecie, że nic oryginalnego ale jeśli wiem, że jej rodzicom się nie przelewa i będą mogli kupić dla małej, to co akurat potrzebują lub wydać np. na szczepienia to zrozumiecie dlaczego tak postąpiłam. Sama nie miałam żadnych wymagań, więc moja córeczka dostała od chrzestnych pieniądze i złoty medalik. Ale jak czytam o tym pomyśle z sesją, uważam że jest naprawdę super!

Karomama

Re: wymioty w przedszkolu

Wymioty mogą być objawem infekcji wywołanej np. przez rotawirusy, stresem czy po prostu bólem brzuszka, albo gdy coś dziecku wybitnie nie smakowało.
Pojawianie się wymiotów może świadczyć o stanie chorobowym w organizmie dziecka, ale może też być objawem złego samopoczucia. Rodzic powinien uważnie obserwować dziecko. Zwracanie treści żołądkowej wywołuje pieczenie w przełyku, co dodatkowo niepokoi malucha. Należy pamiętać, by dziecko podczas wymiotów zachowywało pozycję pochyloną, by uniknąć zachłyśnięcia.
Kiedy zgłosić się z wymiotującym dzieckiem do lekarza?

Do lekarza trzeba się zgłosić, gdy wymioty były poprzedzone uderzeniem w głowę – może to być symptom wstrząśnienia mózgu. Powodem do wizyty u pediatry powinny być również wymioty z towarzyszącą biegunką lub gorączką, znajdująca się w wymiocinach krew, silne bóle głowy, gdy u dziecka pojawiają się wyraźne objawy odwodnienia, istnieje podejrzenie zatrucia oraz gdy treść żołądkowa wydobywa się pod dużym ciśnieniem (tzw. wymioty chlustające).
źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-dziecka/male-dziecko-12-24-msc/zdrowie/dolegliwosci/

Karomama

Re: chore zatoki przedszkolaka

Jesli dziecko jest nosicielem pneumo, a na dodatek choruje to trzeba go podleczyć i wtedy zaszczepić. Są różne opinie na temat tego szczepienia, ale ja spotkałam się z opiniami, że naprawdę pomaga, zwłaszcza właśnie w chorobach uszu i zatok. Swoją córkę zaszczepiłam przed żłobkiem i niestety choruje, nie mogę powiedzieć, że nie ale inne dzieci też chorują, to chyba jest nieodłączne jeśli chodzi o przedszkole.

Karomama

Re: Zasypianie malucha

Moja córcia też zawsze płakała, jesli gdzieś wychodziliśmy z domu i zostawała z dziadkami, nie wspomnę już, że nasi rodzice nie mogli jej uśpić - jakby czekała, aż wrócimy. To chyba normalne dla dziecka, bo do tej pory rodzice opiekowali się nim non stop i trzeba jakoś się tego nauczyć. Następnym razem pójdzie łatwiej :)

Karomama

Re: szumiacy mis

Moja córka miała tego misia, ale wolała suszarkę czy szumiący okap kuchenny. U nas niestety się nie sprawdził, ale w kolejce kolejny maluszek do testowania, także się nie zmarnuje :)

Karomama

Re: Chusta czy nosidełko?

Przy córci nosidełko, nie odważyłam się na chustę ale widzę, że ma ona swoje zalety. Czy któraś z Was zna jakieś strony, filmiki (godne polecenia i zaufania) dot. chustowania? Chciałabym tego spróbować.

Karomama

Re: Imiona dla chłopców

Ja spodziewam się małego Stasia - mąż wybrał takie imię, a mi ono odpowiada. Jeszcze dawno, dawno temu w czasach narzeczeńskich wymyśliliśmy zasadę, że jeśli będzie dziewczynka - ja mam decydujący głos, jeśli chłopiec - mąż :D

Karomama

Re: Gorączka u niemowlaka

Nie używałam jeszcze takiego termometru. W każdym razie zawsze przy gorączce u nas w ruch idą czopki przeciwgorączkowe. Nic tak skutecznie nie zbija gorączki. Na szczęście córa rzadko kiedy ma podwyższoną temperaturę.

Karomama

Re: Ząbkowanie - jak u was przebiega?

Jak sobie przypomnę jak moje dziecko ząbkowało, to aż mnie ciarki przechodzą, kiedy pomyślę, że za kilka miesięcy czeka mnie to po raz drugi...
U nas najbardziej pomagały:
- żel na ząbkowanie
- gryzak chłodzący
- maminy cyc :)

Karomama

Re: Rotawirusy i pneumokoki - szczepicie?

Jeśli chodzi o mnie, to ja zaszczepiłam córkę w zeszłym roku dwiema dawkami, gdy mała szła do żłobka. Drugie maleństwo zacznę natomiast szczepić już od 2. miesiąca życia, bo rozmawiałam o tym z pediatrą, która mnie przekonywała do takiej decyzji. Poza tym w 2017 r. mają być wprowadzone bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla wszystkich dzieci ale urodzonych już w 2017 r. więc nasze starszaki nie załapią się na żadne doszczepianie :(

Karomama

Re: No i kolejna choroba

Chyba taki sezon przyszedł, że dzieciaki chorują. Moja mała całkiem dobrze sobie radzi, ale jak tylko widzę początki jakiejś infekcji to od razu zabieram się za jej zwalczanie.

Karomama

Re: Słaby przyrost wagi

Uważa się, że zdrowe niemowlę przybiera regularnie na wadze, natomiast spadek masy ciała jest objawem rozwijającej się choroby. Waga malucha powinna być systematycznie obserwowana. W 1. półroczu życia dziecko powinno być ważone co najmniej raz w miesiącu, w 2. półroczu – co trzy miesiące. Do 4. r.ż. waga dziecka powinna być kontrolowana dwa razy w roku, a w późniejszych latach co najmniej raz w roku. Wagę dziecka można nanosić na zamieszczone w książeczce zdrowia dziecka siatki centylowe, które pozwalają określić, czy rozwój dziecka jest prawidłowy.

Przyczyny spadku masy ciała u niemowlęcia:

Odwodnienie;
Infekcje;
Alergie pokarmowe;
Anemia;
Pasożyty;
Choroby przewodu pokarmowego;
Białaczka i inne choroby nowotworowe.
Przy znacznym spadku masy ciała małego dziecka, należy zgłosić się do lekarza, który znajdzie przyczynę takiej dolegliwości. Rodzice powinni pamiętać, że fizjologiczny spadek masy ciała jest normalny dla noworodka w pierwszych dniach jego życia.
źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-dziecka/niemowle-0-12-msc/zdrowie/dolegliwosci/

Karomama

Re: Szczepionki - ile trzeba na nie odłożyć kasy...

Ile trzeba pieniędzy? Nie ukrywajmy, że całkiem sporo niestety. Ja za same pneumokoki wydałam niecałe 500 zł, więc nie ukrywajmy, że tanie to nie jest. Ale warto wydać te pieniadze, jesli mają zapobiec chorobie mojego dziecka.

Karomama

Re: Waga 2,5 miesięcznego dziecka

Najlepiej kontrolować wagę dziecka w siatce centylowej.
Uważa się, że zdrowe niemowlę przybiera regularnie na wadze, natomiast spadek masy ciała jest objawem rozwijającej się choroby. Waga malucha powinna być systematycznie obserwowana. W 1. półroczu życia dziecko powinno być ważone co najmniej raz w miesiącu, w 2. półroczu – co trzy miesiące. Do 4. r.ż. waga dziecka powinna być kontrolowana dwa razy w roku, a w późniejszych latach co najmniej raz w roku. Wagę dziecka można nanosić na zamieszczone w książeczce zdrowia dziecka siatki centylowe, które pozwalają określić, czy rozwój dziecka jest prawidłowy.

Przyczyny spadku masy ciała u niemowlęcia:

Odwodnienie;
Infekcje;
Alergie pokarmowe;
Anemia;
Pasożyty;
Choroby przewodu pokarmowego;
Białaczka i inne choroby nowotworowe.
Przy znacznym spadku masy ciała małego dziecka, należy zgłosić się do lekarza, który znajdzie przyczynę takiej dolegliwości. Rodzice powinni pamiętać, że fizjologiczny spadek masy ciała jest normalny dla noworodka w pierwszych dniach jego życia.
źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-dziecka/niemowle-0-12-msc/zdrowie/dolegliwosci/

Karomama

Re: woda koperkowa na kolki

Jeśli dziecko pomiędzy 3. tygodniem a 5. miesiącem życia płacze przez co najmniej 3 godziny w ciągu doby, minimum 3 razy w tygodniu, a nagły niepokój występuje zazwyczaj o tej samej porze zapewne cierpi na kolkę. Kolka niemowlęca zazwyczaj ustępuje samoistnie około 4. miesiąca życia. Występowanie kolki nie ma wpływu na rozwój dziecka i nie pozostawia żadnych następstw chorobowych.

Przyczyny kolki niemowlęcej:

Niedojrzałość przewodu pokarmowego;
Nieprawidłowa technika karmienia;
Nietolerancja pokarmowa;
Nadmierne wytwarzanie gazów jelitowych;
Czynniki psychologiczne (negatywne emocje rodzica udzielają się dziecku);
Układ nerwowy dziecka nie jest jeszcze dostatecznie rozwinięty.
Objawy kolki: długotrwały płacz, którego nie da się ukoić. Niemowlę podkurcza nóżki, napina brzuszek i pręży się. Pod koniec ataku dziecko może mieć gazy lub zrobić kupkę. Obserwacje dziecka powinno prowadzić się przez trzy tygodnie.

Leczenie: nie można całkowicie zlikwidować kolki, można tylko łagodzić jej objawy. Zanim przystąpi się do podawania dziecku farmaceutyków należy wypróbować domowe sposoby: sprawdzić, czy dziecko nie jest przegrzane, wykluczyć z otoczenia dziecka dym papierosowy, zapewnić dziecku spokój i komfort, zrobić dziecku delikatny masaż brzuszka lub pleców. Lekiem skutecznie łagodzącym objawy kolki jest preparat probiotyczny, który w składzie ma szczep Lactobacillus reuteri. Ulgę mogą przynieść również herbatki zawierające koper i mięte. W przypadku karmienia piersią ogromne znaczenie w minimalizacji kolki u dzieci ma dieta matki.
źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-dziecka/niemowle-0-12-msc/zdrowie/dolegliwosci/