arleta1984

Kobieta, 35 lat, Bydgoszcz

Ostatnie posty użytkownika
arleta1984

Re: Libido

hmm...ja mam taki problem w drugiej ciąży. w pierwszej ok, a teraz czuję się jak aseksualna ;)

arleta1984

Re: Przedszkole początki

ech, my też się zastanawiamy, jak wyjdzie z przedszkolem...córka ma iść we wrzesniu jako 2,5 latka...jest samodzielna, myślę, że sobie poradzi...ale u nas zajęć adaptacyjnych w ogóle nie ma...i to mnie martwi. od razu dzieciak na głęboką wodę.

arleta1984

Re: Dać spać czy przerywać?

też bym obudziła, mimo protestów oraz narzekań...u nas też jest początkowo niezadowolenie, ale potem szybko można czymś zająć i jest ok,.

arleta1984

Re: Usypianie niemowlaka

hmmm a u nas była sinusoida, raz lepiej, raz gorzej, też próbowaliśmy przyzwyczajać, ale czy ja wiem, czy to coś dało. pierwszy rok to była karuzela, a teraz jest już ok. córka ma dwa lata i gdzieś od 8 miesięcy sama zasypia bez problemu, śpi sama w łóżku w innym pokoju, nie przychodzi do nas w nocy. nam to odpowiada. moze jestem złą mamą, ale nie chciałabym spać z dzieckiem w jednym łóżku...tyle ile jestesmy każdego dnia mi wystarczy, a łóżko i sypialnia jest dla mnie i dla męża.

arleta1984

Re: Czerwone policzki

u nas mimo smarowania, zawsze jest czerwony nosek.niczym u rudolfa, ale po wejściu do domu znika :D

arleta1984

Re: Język dwulatka

hmmm. ja uwazam, ze z niczym nie wolno przesadzac. co prawda po czasie myslalam, ze te starania, zeby ziecko spalo same są przesadzone, jednak...dzisiaj wizę rezultaty. nasze dziecko spi samo w nocy. nie ma problemu z tym, ze do nas sie wtula, jak juz rano i dla zabawy. a u znajomych jest wprost odwrotnie. nie wiem, od czego to zalezy. nam jednak to pasuje, ze jest jak jest.

arleta1984

Re: Ulubiony sport

beatanaj
czy mi się wydaje, czy ostatnio zapanował jakiś szał na zumbę? taka nowa moda na ten taniec...

a jeżeli chodzi o mój sport, to zdecydowanie bieganie... :)

oj tak, zumba jest teraz bardzo modna. moje niedzieciowate znajome wprost szaleja za nia ;)

arleta1984

Re: Ulubiony sport

ja tak sobie myslalam, zeby po 2 ciazy kupic sobie xboxa i cwiczyc z nim...myslicie, ze to dobry pomysl?

arleta1984

Re: Najlepsze prezenty dla dzieci

staramy się kupować zabawki tematyczne, z tej kategorii, jaka akltualnie dziecko interesuje. zazwyczaj są to zabawki, którymi można bawić się kreatywnie: klocki, jakie zestawy, ciastolina, itd.

arleta1984

Re: Podłoże gondoli

też kiedyś się nad tym zastanawiałam...jednak wykładałam kocykiem lub becikiem. żadnych materacyków.

arleta1984

Re: Zakaz odwiedzin na sali poporodowej

dziwne te przepisy. Niby mówią, że tak wszystko przystosowane dla mam z dzieckiem, a w praktyce...jak widać różnie...bardzo różnie.

arleta1984

Re: Okiełznać dwulatka

no tak, takie straszenie to jakieś nie bardzo...Bo czemu to ma służyć? Ja bym w ten sposób nie chciała "wychowywać" dzieci...

arleta1984

Re: Wprowadzanie metody Febera w skrajnie niekorzystnych warunkach

hmm...u nas też bez zbędnej metody się obyło, ale też tak nie było, że tylko tulenie, noszenie. gy córka była odstawiona od piersi, w 8 miesiacu, zaczęła spać we własnym pokoju. kilka nocy, chodziliśmy do niej, upokajaliśmy i wychodziliśmy. tak do skutku...jednak nie zostawialiśmy do wypłakania...i nauczyła się sama zasypiać..teraz ma prawie 2 lata i zero problemu.

arleta1984

Re: Oglądanie bajek

agusia20112
Asia tak około 13-14 miesiąca już oglądała bajki,ale to może dla tego że razem z siostrą
najpierw było to" aktywne" oglądanie,chwile popatrzyła ,trochę pobiegała ,potem znów na bajkę zerkała
w wieku 2 lat oglądała już z zaciekawieniem bajki Disney'a
ale ma kilka ulubionych które zna na pamięc,innych nie za bardzo chce oglądać
czasem jeszcze Mini mini ja zaciekawi

no właśnie u nas jest/było podobnie. córka niespełna 2 lata ma swoje ulubione bajki, ale my włączamy tylko z płyt raz na jakiś czas...i ogląda z dużym zainteresowaniem :) jak przez kilka dni nie ogląda (rzadko wlaczamy tv), to się domaga ;)

arleta1984

Re: Znowu zmiany becikowe

ech, w tym wątku to można narzekać, narzekać i narzekać...niestety. u nas polityka prorodzinna jest, jaka jest. i widać tego skutki. dzieci jest coraz mniej, więc my emerytur na pewno się nie doczekamy ;) tyle w tym temacie ;)

arleta1984

Re: Podejście do dziecka - pierwsze dziecko, drugie dziecko, trzecie dziecko!

z czasem dojrzewa się...tak myślę, że przy 2 dziecku, jak się urodzi, będziemy spokojniejsi i wyluzowani. Przy pierwszym miałam wrażenie, że musi być wszystko perfekcyjnie...a im dalej w las, tym wiadomo było, że książkowo, wzorcowo dziecka nie wychowa się: bo albo zwariuje dziecko, albo rodzic. teraz jestem zdania, że ROZSĄDEK, tylko rozsądek nas uratuje i że warto czasami odgrodzić się od dobrych rad i robić swoje :)

arleta1984

Re: Kursy dla matek z dziećmi

na pewno są jakieś kursy darmowe przez internet, ale takie stacjonarne z dziećmi, to nie słyszałam...szczególnie jeśli mają być bezpłatne ;)

arleta1984

Re: Ciastolina, ciasto plasto, plastopianka, plastelina i inne

Daffodil
Ulla
aja pierwsze mialam z biedronki i tez sa dobre, ale ja na poczatku zaczynalam, na robieniu ciasteczek jadalnych

Ja kupiłam taki zestaw:
CIASTOLINA mega duży zestaw !!! akcesoria 1916 (2609354457) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I rzeczywiście fajnie, że tych akcesoriów jest sporo, bo małe dziecko jeszcze kształtów konkretnych nie ulepi, tylko bardziej na wałkowaniu i robieniu pieczątek się skupi, ale jeśli chodzi o jakoś ciastoliny, to tragedia. Po paru dniach zabawy, tylko do kosza się nadawała.

A co to za ciasteczka jadalne?
a nawet takiego zestawu nie widziłam...jednak play doh, czy jak to tam się nazywa lepsze, no ale też droższe...można kupić ten zestaw dla akcesoriów, a ciastolinę już w takich większych kubełkach. wychodzi taniej

arleta1984

Re: Ciastolina, ciasto plasto, plastopianka, plastelina i inne

lubimy ciastolinę i wszelkie zestawy takie, dzięki krótym można łatwiej wyciskać różne kszyałty, robić formy...super zabawa. i to nie tylko dla maluchów po 3 urodzinach, ale wcześniej :) moja dwulatka takie zabawy bardzo lubi :)

arleta1984

Re: Bądź przy mnie, bo będę płakać!

Nie tylko lęk separacyjny. Po prostu rozwój...i miłość. Dziecko chce być z tym, kogo kocha :) To tak jak dorośli. Podobno nie ma dzieci, są tylko ludzie :)

arleta1984

Re: Mleko krowie i jego przetwory dla dzieci

przestawiamy się na mleko krowie. Córka do tej pory piła mm i teraz krowie i jest ok. Ma prawie dwa lata. Miałam plan karmić MM aż do 3 lat, ale...zmieniliśmy zdanie. Już teraz je ser, dostaje serki, jogurty, wiec MM wydawało się już nieuzasadnione.

arleta1984

Re: Histeria!

Ulla
kochana poczytałam nieco i warto na pewno spokojnie wykonać na własną rękę badanie moczu - to niewiele kosztuje a będziesz miała pewność że żadna bakteria nie szkodzi, a co do zmieniania mleka i kaszek to bywają takie maluszki które źle to znoszą więc może zamiast co karmienie zagęszczać warto stopniowo to wprowadzic (choc może nie doczytałam że już tak robiłaś)..wierzę, że to minie ale ważne by siebie uspokoić w tym wszystkim

Tak, racja. Warto wykonać badania na własną rękę...mocz podstawa. I jeśli problem nie minie, ja bym rozejrzała się za innym lekarzem.

arleta1984

Re: Histeria!

Niestety dla lekarza pewni siebie, świadomi rodzice, to raczej problem...Zresztą prawda jest taka, że medycyna to zgadywanie, czyli stawianie najpopularniejszych diagnoz, a potem dopiero szukanie głębiej...

arleta1984

Re: Szkoła rodzenia za darmo

Chodziliśmy do bezpłatnej szkoły rodzenia i nie polecam. właściwie nic nam nie pomogła. wiele osób, lekarze i położne się nie przykładały. dla nas to byłą po prostu strata czasu...

arleta1984

Re: Oglądanie bajek

u nas bajki są, córka może się na nich długo skupić...z dnia na dzień się to zmieniło. ma nawet swoje ulubione. jednak oczywiście nie przesazamy z nimi, tylko włączamy maks na godzinę licząc na dwa dni. albo codziennie na 0,5 godziny albo co drugi dzien na godzinę.

arleta1984

Torbielka

Na forum eksperckim jest pytanie o torbielkę i ciążę. Nie mogę tam dodać odpowiedzi, dlatego tutaj chciałabym podzielić się własnymi doświadczeniami:

Miałam torbiel przed zajściem w ciążę - 8 cm. nadal ją mam. jestem po 1 ciąży. jest to torbiel wypełniona płynem surowiczym. diagnozy były różne: żeby usuwać, bo nie zajdę w ciążę. torbielka nie dawała żadnych objawów, dlatego posłuchałam lekarza, który mówił, że większe ryzyko niesie jej usuwanie niż pozostawienie. nie usunęłam i bez problemu zaszłam w ciążę, choć w to wielu specjalistów powątpiewało. być może zdecyduje się na usunięcie torbieli po drugiej ciąży. dodam, że rodziłam naturalnie. torbiel w niczym nie przeszkadzała.

Chciałabym pokreślić, że czasem warto zaufać intuicji i jeśli diagnozy lekarzy są skrajnie różne, posłuchać tej, która jest nam bliższa. Lekarze nie zawsze mają rację.

arleta1984

Re: Krnąbrny malec

nie ma się co przejmować, ale nie warto też wierzyć tym, którzy twierdzą, że dziecko na tym etapie ma czuć wolność. jeśli będzie ją czuć za bardzo, to konsekwencje będą proste do przewidzenia: właśnie histerie, wykłócanie się płacz. Jestem zdania, że tylko cierpliwa, z miłością pokazywana dyscyplina, czyli, co wolno a czego nie jest w stanie wprowadzić w życie spokój :) Dziecko nie powinno rządzić nami...a zbyt wiele osób tak twierdzi. ja się z tym nie zgadzam. Jednak wiadomo, każdy robi, jak uważa :)

Tylko dodam, że moje dziecko oczywiście ma niekiedy odmienne zdanie, ale wie, w jaki sposób nie należy go pokazywać....nie o to chodzi, by dzieci były takie jak my, ale żeby nie przekraczały pewnych granic. Amen :))