Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Kama_86

Użytkownik
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Kama_86


 1. Hej, ja mam. W ciągu dnia mam cukry dobre, chyba, że przesadzę z jedzeniem, ale najgorzej jest na czczo. Jestem na insulinie i co chwila zwiększam dawkę. Obecnie znowu jestem na granicy i pasuje mi zwiększyć do 8-9 jednostek. Niby nie dużo, ale zaczynałam od 2, nie wiem na ilu skończę :/

  Posiłki dietetyczne bez problemu znajdziesz na internecie. Na blogu mamaginekolog w temacie o cukrzycy są podane dwa linki do posiłków. Zapoznaj się też z zawartością IG w produktach, a zobaczysz czego unikać.


 2. Temat upadł, ale możesz podniosę.
  Ja mam cukrzycę zdiagnozowaną w 12 tygodniu. Po posiłku miałam w normie, ale na czczo wyszło 95, przy kolejnym badaniu 105. Przez długi czas brałam insulinę na noc 2 jednostki i było w normie poniżej 90. Potem musiałam podnieść do 4 jednostek i kilka tygodni było ok, potem do 6 jednostek, ale miałam tuż przed 90 i diabetolog kazała zwiększyć do 7. Teraz jestem w 29 tygodniu i 7 jednostek biorę od 1,5 tygodnia i już mam na granicy. Zastanawia mnie i martwi jedna rzecz, otóż mam wrażenie się uzależniam się od insuliny. Tzn jak zwiększam dawkę to mam cukier super nawet poniżej 80, ale z dnia na dzień wzrasta. Zwiększam znowu dawkę i jest jakieś 77, a potem cukier wzrasta i tak za każdym razem. Moja diabetolog mówi, że nie można się uzależnić, no ale u mnie tak to wygląda.


 3. Agula to badanie to było już takie prenatalne, czy jeszcze będziesz mieć? W którym tygodniu jesteś, że już płeć widać???
  Ten żołądek też mi najbardziej doskwiera po południu. Do że tak powiem zupy jest nawet ok. Dziś nawet byłam na zakupach przed południem, potem przyjechałam, zjadłam zupę, usiadłam i się zaczęło i tak do wieczora :/ Do teraz bo dalej czuję :(


 4. Biska - ale mnie nigdy nic nie jest, te dolegliwości czuję tylko w ciąży, jakoś wtedy te gazy się uwydatniają.
  Zazdroszczę wypadu do Gdańska. To miasto jest piękne. Byłam tam na wakacjach trzykrotnie. A w tym roku byliśmy w Sopocie. Też super było.

  Mój mąż to nigdy nie był ze mną na usg, nawet na połówkowym, bo, oloboga, z pracy by się musiał zwolnić godzinę. Na inne sprawy się zwalnia bez problemu. Ale w sumie nie trza mi go tam. Jego to nie kręci.


 5. Więc moje bóle żołądka biorą się stąd, że mam zespół jelita drażliwego i baaaaardzo dużo gazów. Jesień i wiosna to pory sprzyjąjące takim dolegliwościom jakie mam. Normalnie mi się to nie ujawnia, a w ciąży tak. W pierwszej ciąży miałam te bóle na wiosnę, teraz na jesień. Zalecenie? Czekać na zimę :D i nie jeść rzeczy wzdymających. Eh...

×
×
 • Dodaj nową pozycję...