Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Stella95

Użytkownik
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutralna

Personal Information

 • Płeć
  Kobieta
 • Miasto
  Warszawa
 1. Powinnaś porozmawiać z dzieckiem na ten temat, że nikogo nie wolno bić, że tak jest nieładnie i że jeżeli jeszcze raz uderzy babcię to dostanie karę. Następnie powinnaś porozmawiać z babcią i ustalić wspólnie z nią zasady np. Jak uderzy babcię to idzie to swojego pokoju i siedzi tam aż przemyśli swoje zachowanie i przeprosi babcię. Ważne jest to aby do babci podszedł, przeprosił i powiedział za co przeprasza. Dziecko już nauczyło się, że jak babcię uderzy to babcia wychodzi. Niech babcia zmieni zachowanie to dziecko nauczy się reagować inaczej. Polecam przeczytać ten artykuł o agresji u małych dzieci : http://www.cps.org.pl/czytelnia/pedagogika/137-problemy-agresji-malych-dzieci.
 2. Powinnaś wytłumaczyć córce na czym polega dzielenie, że wiąże się ona z szacunkiem do drugiej osoby a także nabyć w niej tę cechę. Na początek może zacznij od prostej zabawy np. połóż jakieś 3 rzeczy i powiedz jej, że może sobie wziąć jedną rzecz dla siebie, jedną żeby dała Tobie a tą trzecią np. tacie i żebyście się razem pobawili. W czasie zabawy zróbcie zamianę żeby córka zobaczyła,że dzielenie się jest fajne. Kiedy córka kłóci się z jakiś dzieckiem o zabawkę to wtedy zabierz ją im i powiedz, że oddasz ją wtedy, kiedy dzieci znajdą rozwiązanie, jak bawić się tą zabawką żeby każdy był zadowolony. Dobrym rozwiązaniem jest też wykazywanie zadowolenia ze wspólnej zabawy, co można pokazać na placu zabaw w piaskownicy, gdy dzieci razem zbudują zamek z piasku dzieląc się wspólnymi zabawkami. W jednej z książek pt: "Posprzątaj zabawki, kochanie" (Jane Nelsen, Lynn Lott, Stephen Glenn) znajdziesz dużo porad dotyczących dzielenia się a także na wielu stronach internetowych. [reklama usunięta]
 3. Stella95

  Problem z synem

  Jeżeli syn tak się zachowuje w sklepie to nie dawaj mu słodyczy... Weź go za rękę i po prostu wyprowadź ze sklepu. Gdy będziecie w domu powiedz mu, że ma np. 3o min na zabawy, bo za 30 min jest obiad. Po 30 min idź do niego i powiedz,że obiad stoi na stole. Jak nie będzie chciał wstać od komputera to albo nic nie rób, niech gra dalej, ale jedzenia nie będzie do kolacji, albo wyłącz komputer z zasilania i powiedz mu że teraz jest obiad i nie ma grania. Jak będzie się awanturował po prostu go zostaw, jak się uspokoi to przyjdzie. Porozmawiaj z nim, że jego zachowanie Ci się nie podoba i jak dalej się będzie tak zachowywał daj mu karę na komputer i powiedz że są inne fajne rzeczy do robienia niż granie na komputerze. Zaproponuj mu coś fajnego.
 4. Krzykiem nic nie załatwisz. Postaw jej ultimatum. Jak nie posprząta zabawek, po prostu je zabieraj i chowaj. Powiedz jej też, że jak zabawek nie sprząta to żadnej innej zabawki jej nie kupisz. Zabawki oddawaj dziecku wtedy, kiedy posprząta swój pokój i o nie poprosi. Nie oddawaj od razu wszystkich.
 5. Zrezygnuj z chrupek kukurydzianych i paluszków. Gdy zrobisz coś do jedzenia i dziecko nie będzie chciało tego jeść, to niech nie je. Wspomnij tylko,że kolejne jedzenie będzie np. za godzinkę. Jak zgłodnieje to na pewno zje, to co mu przygotujesz. Tylko jak będzie chciał paluszka albo chrupka to mu nie dawaj. Możesz spróbować zrobić coś do jedzenia z dzieckiem np sałatkę. To jest dobry sposób, ponieważ dziecko będzie próbowało różnych rzeczy i jak mu zasmakuje to może wtedy będzie chciało zjeść więcej.
 6. Stella95

  UCIECZKI

  Przeprowadź z dzieckiem poważną rozmowę. Powiedz, że jak będzie uciekać to może jej się coś stać, wspomnij o szpitalu i powiedz, że może tam trafić, gdy wpadnie pod samochód. Mi na przykład w okiełzaniu takiego uciekiniera pomogło stanowcze słowo "STOP". Gdy to mówiłam, dziecko wiedziało,że ma się zatrzymać i na mnie poczekać. Spróbuj! Może zadziała ;)
 7. Nie pozwalaj na takie zachowanie syna. Wprowadź kary. Gdy jeszcze raz uderzy lub ugryzie brata powiedz mu, że bicie jest złe, że w ten sposób robi mu krzywdę i powiedz mu o karze jaka go czeka. Naucz go też przepraszać za takie zachowanie, niech po każdym takim wybryku przeprosi brata. Gdy takie zachowanie się powtórzy, nie czekaj, tylko od razu daj mu karę, niech wie, że tak nie można.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...