Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

qca

Użytkownik
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutralna

Personal Information

 • Płeć
  Kobieta
 1. Skóra jest największym organem człowieka. Dlatego wybierając ubrania dla swojego dziecka bardzo dbany o ich jakość, aby były miłe w dotyku, z naturalnych włókien, bezpieczne, bez toksycznych barwników. Bo ubrania mają kontakt ze skórą dziecka 24 godziny na dobę. Pieluchy TEŻ! Przez 2-3 lata życia dziecko ma ciągłą styczność z pieluchami. Jednorazowe pieluchy to celuloza bielona toksycznym chlorem, równie chłonny co trujący poliakrylan sodu, sztuczne barwniki i substancje zapachowe, oraz nieprzepuszczająca powietrza cerata. To tłumaczy powszechność nawracającego pieluszkowego zapalenia skóry. A przecież może być inaczej. I taniej! Pieluchy wielorazowe są zdrowe, przyjazne, i łatwe w obsłudze. Pieluchowanie wielorazowe jest w ogólnym rozrachunku sporo tańsze niż pieluchy jednorazowe! A korzyści zdrowotnych nie da się wycenić.
 2. qca

  Termometr dla dziecka

  Patent nr 1 – termometr na podczerwień. Stosowany jest zarówno w przypadku dzieci, jak i u dorosłych. Na izbie przyjęć pielęgniarka wycelowała znienacka do mnie takie oto ustrojstwo
 3. Istnieją pewne testy, które wymagają jednak współpracy pacjenta i można je wykonać u starszych dzieci. W celu oceny wchłaniania cukrów wykonuje się testy oddechowe. Pomiar stężenia wodoru we wydychanym powietrzu potwierdza istnienie związku pomiędzy objawami a spożywanym pokarmem. Technika ta opiera się na zdolności bakterii jelitowych do produkcji wodoru, który powstaje w wyniku metabolizowania przez nie spożytych pokarmów. Próbki wydychanego powietrza pobiera się przed i po spożyciu wodnego roztworu cukru, którego wchłanianie jest przypuszczalnie upośledzone. Stwierdzenie zwiększenia zawartości wodoru w wydychanym powietrzu o ponad 20 cząsteczek na milion w ciągu 120 minut od spożycia laktozy umożliwia rozpoznanie niedoboru laktazy. Wzrost ilości wodoru w wydychanym powietrzu na czczo oraz wczesny wzrost, tj. po około 30 minutach od spożycia cukru może świadczyć o przeroście flory bakteryjnej jelita cienkiego.
 4. Powstały 4 punkty Dekalogu Pierwszoklasisty: 1. Zawsze bądź wyrozumiały i cierpliwy wobec swojego dziecka 2. Miej czas na rozmowę, nie bagatelizuj problemów dziecka 3. Wdrażaj swoje dziecko w samodzielność - nie wyręczaj go we wszystkim 4. pamiętaj, że nauczyciel to tez przyjaciel, osoba, której dziecko może zaufać
 5. qca

  Libido

  Niski popęd seksualny, nie ma nic wspólnego z nieśmiałością i pruderią, a może wynikać z poważnych problemów zdrowotnych. W naszej kulturze, odczuwanie i okazywanie pociągu fizycznego przez kobiety nie jest akceptowane przez społeczeństwo. Z jednej strony kobiety ukrywają swoje pragnienia, a z drugiej bagatelizują problemy, które są przyczyną niskiego libido, tłumacząc, że ich brak zainteresowania seksem wynika z nieśmiałości lub tradycyjnego wychowania.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...