florabrx

Kobieta, 0 lat

Ostatnie posty użytkownika
florabrx

Re: woda filtrowana

My również mamy dzbanek z filtrem Brita. Woda jest zdecydowanie lepsza, a herbata i kawa mają głębszy smak i nie zostaje po nich brzydki osad na szklankach.
Czajnik przestał zarastać kamieniem. Polecam

florabrx

Re: Brązowe plamienia

madzia0107
Witajcie dziewczynki!!! Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź. Niestety nie jestem w ciąży, dostałam miesiączkę. Bardzo żałuję, bo tak pragnę tego dziecka :( Pozdrawiam!!!!

Nie martw się, może następnym razem się uda. Głowa do góry.

florabrx

Re: Brązowe plamienia

Plamienie zamiast okresu może być pierwszym objawem ciąży. Zrób test ciążowy, a potem idź do lekarza. Plamień nie należy bagatelizować, zwłaszcza jeśli kobieta jest w ciąży.

florabrx

Re: Lubisz ?

nie lubię
lubisz opalać się w solarium?

florabrx

Re: Wyniki konkursu "Kobieta"

To był mój pierwszy konkurs, i się nie udało, no ale co tam, może w innych konkursach mi się poszczęści:)
A wygranym gratuluję:)

florabrx

Re: mały głodomorek czy terrorysta??

Gramy przelicza sie na mililitry tylko w przypadku wody ponieważ dla wody gestość wynosi w przybliżeniu 1, w pozostalych przypadkach zależy to od gęstości.

Ale upraszaczając 100 g mleka to ok 90- 100 ml.

naturalny pokarm odstawiony w butelce rozdziela się na 3 części dopiero po godzinie.

florabrx

Re: mały głodomorek czy terrorysta??

Aga, wiem, że to dla Ciebie trudne, ale 3 godziny przy piersi to jest przesada. Musisz go tego oduczyć, bo potem nie dasz sobie rady. A może spróbuj butelką karmić, ale odciągniętym pokarmem, będziesz wiedzieć, że zjadł tyle ile powinien.
Ramowe okresy karmienia wraz z przybliżonymi ilościami pokarmu:
* 4 - 8 tygodni: do 40 minut (60-150g)
*8 - 12 tygodni: Do 30 minut (120-180g)
* 3 - 6 miesięcy: do 20 minut (150-240g)
Ważne też, aby karmić tylko jedną piersią, a przy kolejnym karmieniu drugą. Na zmianę. Kiedy podczas karmienia niemowlę ssie tę samą pierś, otrzymuje za każdym razem 3 rodzaje pokarmu, co oznacza, że jego dieta jest zrównoważona, a dziecko najedzone.
Mleko kobiece dzieli się na:

-mleko początkowe, wydziela się w ciągu pierwszych 5-10 minutach karmienia. Ma konsystencję podobną do chudego mleka. W posiłku dziecka pełni rolę zupy, zaspokajając jego pragnienie.

-mleko środkowe- zawiera duże ilości białka, i przypomina wyglądem tłuste krowie mleko. Cenne dla rozwoju kości i mózgu dziecka.

- mleko końcowe zaczyna się wydzielać po 15-18 minutach karmienia. Jest gęste i ma konsystencję śmietany. Zawiera cenne dla dziecka tłuszcze, jest więc 'deserem', dzięki któremu niemowlę przybiera na wadze.

Informacje te pochodzą z książki Tracy Hogg 'Język Niemowląt'. Polecam, naprawdę warto ją przeczytać, jest tam dużo cennych informacji:)
Aga, powodzenia, na pewno dasz radę, ale musisz być konsekwentna i pomału zacząć skracać czas karmienia. Będzie dobrze:)

florabrx

Re: Depilacja

Dostałam depilator od męża, jednak nie używam go. Nie dlatego, że boli, ale dlatego, że depilacja zajmuje mi strasznie dużo czasu. Poza tym, włoski wrastały w skórę, więc trzeba było je 'wydłubywać'. Wolę jednak maszynkę i piankę, po prysznicem, szybko, przyjemnie, bezboleśnie:) A że trzeba częściej? Już sie do tego przyzwyczaiłam i traktuję to jak mycie włosów:)

florabrx

Re: wypadanie włosow

Z medycznego punktu widzenia zdrowej kobiecie nie mają prawa wypadać włosy. Po porodzie można zauważyć wzmożone wypadanie włosów, ale jeśli jest to 'okresowe', nie należy popadać w panikę i zakupic jakieś środki na wzmocnienie włosów, tabletki (H-Pantoten, Merz Special, Innoev), szampony( Dermena, Vichy czerwony), robić wcierki z czarnej rzepy...
Jeśli jednak problem nie ustaje, pozostaje wybrać się do endokrynologa, który zleci wykonanie badań hormonalnych. Włosy mogą wypadać jeśli choruje tarczyca, więc od tych hormonów należy zacząć. Można również zbadać testosteron, czasem kobiety mają go za dużo w swoim organiźmie.
tak więc, jeśli problem się nasila, albo nie działają żadne tabletki ani szampony, należy udać się do lekarza.

florabrx

Re: mały głodomorek czy terrorysta??

Musisz skończyć z takim karmieniem. Dziecko przyzywczaiło się do ciągłej obecności piersi, musisz to zmienic, i nie będzie to łatwe. Taki maluszek od 4-8 tygodni je mniej więcej do 40 minut, potem czas ten skraca się, aby w wieku 3-6 miesięcy karmienie trwało do 20 minut. Ewidentnie maluszek nie jest głodny, a karmić powinnaś co 2,5- 3 godziny, wtedy mamy pewność, że cały pokarm zostanie strawiony. Maluszek płacze, bo niestety przywyczaiłaś go do ciągłej obecności piersi..Jeśli chcesz miec pewność, czy masz wystarczającą ilość pokarmu, możesz go odciągnąć i zważyć.

florabrx

Re: Lubisz ?

bardzo lubię:)
lubisz chodzić na siłownię?

papa, miłego wieczoru:)

florabrx

Re: Lubisz ?

lubię
lubisz prasować?

florabrx

Re: Lubisz ?

czasem
lubisz oglądac seriale?

florabrx

Re: Lubisz ?

lubię
lubisz czytać książki?