Dorisss

Kobieta, 31 lat, Wroclaw

Ostatnie posty użytkownika
Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

No cześć Zosienko. U nas też jelitowka. Młoda ze żłobka przyniosła. Ale dzielnie znosi całe szczęście.

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

Dzięki Monia Twój też słodziak. Tak miała czarne. To mnie teraz zaskoczyłas, że tak pamiętasz hehe. Biedny Józio. Musiał się nameczyc. Jeszcze tyle czasu ehh. Współczuje.

Dorisss

Re: Acard po poronieniu

U nas acard miał byc do 37 tc (poród w 36 tc) a zastrzyki do porodu. Po porodzie nie brałam.

Dorisss

Re: Beta hcg

Madzia Lena strasznie mi przykro. My również z mężem zdrowi bez wad genetycznych i dopiero 4 ciąża okazała się sukcesem. Nie można się poddawać i trzeba dążyć do celu jaki się chce.

Dorisss

Re: Stężenie beta

Jak dla mnie ciąża. Ja miałam w 4 tc 100. Zrób po 48 h i spr przyrost bety

Dorisss

Re: Pomocy :(

Spokojnie nie chodziło mi o to że bierzesz leki na własną rękę. Tylko zaufanie do lekarza prowadzącego to podstawa. Jeżeli go nie masz i szukasz rady w internecie to powinnaś go zmienic.

Dorisss

Re: Pomocy :(

Może to zabrzmi głupio ale musisz mieć lekarza któremu będziesz ufać. I moja rada taka to żebyś nie czytała za dużo w internecie tylko wierzyła lekarzowi. Życzę powodzenia i mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.

Dorisss

Re: Acard po poronieniu

Brałam pół roku przed ciąża i miałam brać do 37 tc ale ur w 36 tc. U nas było do tego clexane, luteina i leki na tarczyce. U nas 3 straty

Dorisss

Re: TSH

Oczywiście że są szanse że dziecko będzie zdrowe. Powinno mieć zbadane tsh po porodzie. Jeżeli tego nie wykonają w szpitalu powinna pani zrobić to na własną rękę.

Dorisss

Re: Potrzebuję porady

Jeżeli lekarz nie mówił nic o potrzebie brania jakiś leków przy kolejnej ciąży to poczekaj. Trzymam kciuki. Sama jestem po 3 stratach ale w końcu się udało i mam swoje 19 m szczęścia.

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

Cześć dziewczyny. Zagladacie tu jeszcze?? Jak maluszki??? Nasza Natalka to czort wcielony. 18 m nam minęło. We wrześniu idzie do żłobka. Dostała się z 40 miejsca rezerwowego. No ale najważniejsze że jest. A mój powrót do pracy to koszmar ale jakoś się przyzwyczaiłam przez 3,5 m. Pozdrawiamy serdecznie

Dorisss

Re: Cukrzyca ciążowa

Ja wbijalam do końca i w udo. Igła tak cienka że było czuć lekkie uklucie.

Dorisss

Re: Cukrzyca ciążowa

Marzka82 ja mierzylam tak do 10-15 min po obudzeniu. Najpierw poranna toaleta. Cukry będą się różnić też z każdego palca. Najlepiej mierzyć w dwa kurcze ale nie pamiętam w które wkluwalam. Współczuje że się boisz. Ja brałam clexane, insulinę i pomiary 4 razy dziennie. Trochę tego było. Później już się przyzwyczaiłam. Życzę powodzenia i wytrwałości. Jest dla kogo.

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

My zmieniliśmy na rwf jak młoda sama zaczęła siadać. Jakoś koło 9m i cały czas w nim.

Dorisss

Re: Cukrzyca ciążowa

Marzka82 ja przy nieco wyższym wyniku brałam dlugodzialajaca max 4 jednostki i to pomogło. Fakt do końca ciąży. Raczej nie unikniesz bo czym ciąża wyższa tym mogą pojawiać się gorsze wyniki. Mimo wszystko córka ur w 36 tc ważyła 3 kg a ja cała ciąże na plusie 9 kg. Odpowiednie żywienie przy cukrzycy to podstawa.

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

Monia u mojej już było podejrzenie jak miała 2m. Miała wysypke na policzkach, za uszami, zgiecie łokci i zgiecie kolan. Teraz ma pojedyncze suche małe plamki lub czerwone policzki. Nie drapie się. Więc wydaje mi się że u Was to nie będzie alergia. Może uczula go proszek, płyn... Zmieniłaś coś?

Dorisss

Re: Clexane acard

Przepraszam Gold dha brałam od 12 tc i wtedy przestałam brać actifolin

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

U nas jak jest gorzej to i nebud i berodual mamy do inhalacji. Trzech pediatrow podejrzewa ale musimy czekać aż młoda skończy 3 lata żeby zrobić jakieś testy. Teraz nic nie wyjdzie. To jest droga eliminacji po jakich produktach pojawiają się zmiany na ciele. Czasami jest ciężko. Dużo rzeczy nie może. Jakoś sobie radzimy. Może być alergia albo nietolerancja. Może być to czasowe albo na stałe.

Dorisss

Re: Cesarka czy poród naturalny?

Ja rodziłam córkę SN w 36+6. Jak dojechałam do szpitala o 9 rano miałam 8 cm rozwarcia. O 12 ur się córka. Mimo komplikacji po porodzie (peknieta szyjka, przyrosniete łożysko, trsnsfuzja 3 jednostek krwi i 2 jednostek osocza no i wiadomo peknieta krocze) doszłam do siebie praktycznie następnego dnia. Jestem dość odporna na ból. Zawsze bałam się cesarki chociaż nie wiem dlaczego. Może po niej też bym szybko doszła do siebie. No nie wiadomo. Zaczęło się nagle i już samo poszło.

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

MartaWu u nas katar, kaszel i zapalenie oskrzeli to praktycznie norma. Katar na zęby, a oskrzela, bo podejrzenie uczulenia na białko mleka krowiego. No ale to już od dawna. Problem z oskrzelami przy alergii jest bardzo częsty. Unikamy tego czego nie może jeść, nawet z drobiu i jajek. Mimo to i tak dziadostwo wraca. Inhalacje z soli fizjologicznej 3% na katar. Woda morska do noska i odciaganie. Ząb wyjdzie minie katar. Niestety taka prawda... Życzę dużo siły.

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

Hej. MartaWu to faktycznke ta Twoja córka mądra dziewczynka. Uczy się od starszych. Moja za dwa dni 14 miesięcy i od kilku dni chodzi. Odważyła się w końcu puścić i całkiem nieźle jej to idzie. Zębów mamy aż 3 i czwarty się przebija. Rodzeństwa w drodze jeszcze nie ma a tu praca puka do drzwi. Powrót 19 marca. No cóż bywa. Aż się boję wracać.

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

Ana, Monia wszystkiego najlepszego dla Waszych skarbów.

U nas dwa zęby, trzeci wychodzi, jeszcze nie chodzi. Jak późno zaczęła raczkowac tak późno zacznie chodzić. Ale ma jeszcze czas. Nie popedzam jej. Trzy kroczki zrobi. W końcu się odważy i pójdzie.

Dorisss

Re: Clexane 0.4

Dlaczego nie jest dla Ciebie refundowany? Ja po 2 stratach w 3 i 4 ciąży brałam mimo że nie mam wskazań medycznych do brania leku. Może warto zmienić lekarza. Życzę szczęśliwej ciąży.

Dorisss

Re: 2-miesięczne niemowlę mało je

Zaczęło pić nan optipro ale później okazało się że ma skaze i jesteśmy na bebilon pepti. Miała problemy z gazami ale na bebilonie było o niebo lepiej.

Dorisss

Re: 2-miesięczne niemowlę mało je

Moja córka mając dwa miesiące zjadła klolo 60 ml. Ale jadła co 2-3 godz. W grudniu skończyła rok i pije 150, a czasami nawet nie dopija. Ulewala bardzo dużo do 7 m ale przybierala na wadze. Nie wydaje mi się żeby tak małe dziecko z tak małym zoladkiem było wstanie tyle wypić. Na moje doświadczenie lepiej podawać mniej a częściej.

Dorisss

Re: Clexane acard

A i ja brałam po 12 tc neoparin. Różnica w cenie spora.

Dorisss

Re: Clexane acard

Adriana u nas problemu z zajściem nie było. Tylko to cholerne donoszenie...
Miska gratulacje i szybkiego rozwiązania.

Dorisss

Re: Clexane acard

Ariana witaj. U nas dokładnie tak samo. A na clexane się udało. Życzę Ci powodzenia musi się udać.

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

Irene i Ana zdrówka dla wszystkich. U nas jak się zaczęło przed świętami to jeden po drugim. Młoda ostre zapalenie gardła, później ja angina i teraz mąż zapalenie tchawicy. Normalnie szpital...

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

Dołączam się również do życzeń. Samych cudownych chwil w Nowym Roku i wszystkim pociechom samych wspaniałości :*

Dorisss

Re: Clexane acard

Ja brałam od pozytywnego testu. W czasie owulacji 15-25 dzień cyklu brałam luteine 2 razy dziennie. 26 dnia test i od razu clexane.

Dorisss

Re: Styczniówki 2018 :)

Monia dziękuję w swoim i Natalki imieniu. Dla Jozia buziaki od nas.

MartaWu dla Zosi wszystkiego najlepszego. Dużo dużo zdrówka i samych pięknych chwil.