Skocz do zawartości
Forum

przedszkolegorzkow

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Wieliczka

Osiągnięcia przedszkolegorzkow

0

Reputacja

  1. Witam, język angielski wpisuje się w podstawę programową każdego przedszkola na mocy ustawy z 2015 roku. Liczbę godzin w tygodniu określa już dyrekcja konkretnej placówki, u nas - w Prywatnym Przedszkolu w Gorzkowie - zajęcia odbywają się dwukrotnie: we wtorki i w piątki. Zaleceniem jest natomiast tak zwana nauka przez zabawę, czyli oswajanie dzieci z angielskim poprzez piosenki, rymowanki, gry. Jeśli chodzi o drugi język obcy na poziomie przedszkolnym, być może istnieją placówki, które mają go w ofercie. Proponowałabym jednak zastanowić się nad sensownością takiego rozwiązania. Prawdą jest, że dziecięce mózgi chłoną wiedzę niczym gąbki, niemniej warto postawić sobie pytanie, czy zbyt duże wymagania nie wpłyną na nie negatywnie. Oczywiście, decyzja należy do Ciebie, ale nawet według lingwistów dużo lepiej jest opanować najpierw jeden język, a dopiero potem włączyć drugi.
  2. Wybierając buty dla dziecka do przedszkola trzeba pamiętać o kilku sprawach. Dzieci spędzają w przedszkolu kilka godzin, dlatego warto zadbać o to, by było im wygodnie. Buty powinny być tak wykonane, aby dziecko samodzielnie poradziło sobie z ich zakładaniem i zdejmowaniem, dlatego na początku odradzałabym wiązane buty, z którymi dziecko mogłoby mieć problem. Dobrym rozwiązaniem, jak napisała moja poprzedniczka, są buty zapinane na rzepy lub wsuwane. Kupując buty warto także sprawdzić, czy dziecku wygodnie jest w nich biegać, siadać i kucać. Odpowiednia konstrukcja buta powinna także zapewnić dziecku dobre oparcie i równowagę. Dlatego crocsy oraz inne klapki są zdecydowanie złym pomysłem, ponieważ nie zapewniają odpowiedniej stabilizacji stopy. Ostatnia rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to materiał, z którego są wykonane buty. W przedszkolnych salach jest ciepło, a dzieci są w ciągłym ruchu, dlatego najlepiej wybrać buty z naturalnych tkanin, zapewniających odpowiednią wentylację. Sam fason i wzór jest już indywidualnym wyborem każdego rodzica i dziecka ;)
  3. W każdym przedszkolu stosowany jest (i powinien być) system nagród i kar. Dzięki niemu dzieci uczą się norm i zasad panujących nie tylko w konkretnej placówce, ale w społeczeństwie. Formy kar są różne, ale wychowawcom nie wolno przekroczyć pewnych granic: między innymi stosować przemocy słownej i fizycznej, upokarzać dziecka. Stawianie w kącie z założenia ma służyć zmuszeniu go do przemyślenia swojego zachowania i odizolowania od bawiących się dzieci, pozbawienia go możliwości uczestniczenia w zabawie. W praktyce bywa różnie. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi albo nie zgadzasz się na metody stosowane przez przedszkolankę, koniecznie z nią porozmawiaj. Wykształcenie pedagogiczne nie zawsze przekłada się bezpośrednio na dobre wykonywanie swojego zawodu. Co prawda zostawiając dziecko pod opieką wychowawczyni, obdarzamy ją ogromnym zaufaniem, ale nie zwalnia nas to z interesowania się tym, czy dziecko traktowane jest dobrze. Przy okazji, przedszkolanka nie powinna mieć “mnóstwa dzieci na głowie” - jeżeli liczba maluchów przekracza 25, opiekę nad nimi powinny sprawować co najmniej dwie osoby. Jeszcze inne zasady dotyczą wycieczek i innych wyjść (wówczas na jednego opiekuna przypada nie więcej niż 15 dzieci). Jeżeli jest inaczej, koniecznie warto zainteresować się sprawą i porozmawiać z dyrekcją - chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech!
  4. Problem dzielenia się z innymi różnymi przedmiotami jest bardzo częstym zjawiskiem wśród dzieci. Dopiero z czasem, w trakcie procesu wychowywania dziecko stopniowo uczy się tej umiejętności. Takie problemy można zauważyć na placach zabaw, w przedszkolach czy wśród rodzeństwa. Jak postępować z takim dzieckiem? Na pewno nie należy wywierać presji, trzeba nauczyć go wrażliwości na potrzeby innych dzieci, a także dorosłych. W tym wieku ważna jest nauka współpracy. Możecie decydować o wyborze czegokolwiek naprzemiennie. Raz ty podejmujesz decyzję, raz on i każdy musi przyjąć taki wybór. Pochwal go, gdy podzieli się czymś ze swoim bratem, na przykład słodyczami, które dostał w prezencie. Zachęcaj go do takiego zachowania i doceniaj! Postępując zgodnie z powyższymi radami, pokażesz synkowi jak powinien się zachowywać. Więcej na temat nauki dzielenia się z innymi przeczytasz tutaj: http://www.przedszkole.wieliczka.pl/blog/jak-nauczyc-dziecko-dzielenia-sie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...