Skocz do zawartości
Forum

necia66

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Treść opublikowana przez necia66

  1. 1. Produkt przyjazny dziecku - nr 25 Juvit baby - witamina D3 Jak każdy rodzic wie, naszym dzieciom należy podawać witaminę D3, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju ich kości. Próbowałam wielu preparatów, jednak Juvit z pompką dozującą okazał się najwygodniejszym rozwiązaniem. Podczas podania witaminki dzidzia nie odczuwa żadnego dyskomfortu, więc codzienne stosowanie nie sprawia problemów. Środek ten polecam każdej młodej mamie :) 2. Produkt przyjazny matce - nr 8 Przybornik niemowlaka "Na niebie" Pierwszą zaletą tego przybornika jest oczywiście ładny wygląd idealnie wpasowujący się w pokój maluszka :). Wiadomo, jak trudno zapanować jest nad ułożeniem rzeczy przydatnych do opieki nad naszą małą dzidzią. Przybornik idealnie się sprawdza, aby mieć zawsze pod ręką pieluszki, kremiki, smoczki, chusteczki, szczoteczki i oczywiście ulubioną zabawkę :). Jeden z moich ulubionych gadżetów, bez którego naprawdę ciężko byłoby się obejść.
  2. Coś słodkiego, zdrowego i smacznego ;)! A najlepiej domowej roboty! Oto niektóre z pomysłów na słodkości dla moich dzieci: 1. Kolorowe cukierki ;) - duże kulki porzeczki (czerwona, czarna, biała), mogą być mrożone, zanurzamy w zimnym syropie cukrowym, powinien być gęsty, osączamy i na oddzielnym talerzyku cukier i obtaczamy kolorowe kuleczki 2. Domowy Kisiel owocowy, wykorzystujemy jesienne kompoty w słoikach(3 szklanki kompotu i zmiksowanych owoców) , dodajemy 2 łyżki skrobi, gotujemy i gotowe. 3. Domowe galaretki - również z wykorzystaniem domowych jesiennych kompotów, lub mrożonych owoców. Do zmiksowanych owoców z kompotem dodajemy żelatynę, odstawiamy do zastygnięcia, kroimy w kostkę, i mieszamy w miseczce z owocami. 4. Deser twarożkowy - możemy wykorzystać kolorowe kostki galaretki – do twarożku dodajemy żelatynę rozpuszczoną w jak najmniejszej ilości wody (najlepiej z kompotu) mieszamy i do tężejącego twarożku dodajemy kolorowe kostki galaretki. 5. Twarożek z owocami – jak dodamy drobno krojone owoce, np. brzoskwinie, jagody, zawsze można dodać trochę utartej marchewki 6. Kaszka manna, może być kukurydziana, – gotujemy kaszkę na mleku, z laska wanilii, odstawiamy do przestygnięcia, dodajemy surowe jajko, wyrabiamy łyżką ciasto, obtaczamy w bułce tartej lub wiórkach kokosowych lub mielonych migdałach, smażymy kotleciki, podajemy z miękkimi owocami - utartymi jabłuszkami, brzoskwiniami, jagodami. 7. Omlet na słodko – możemy dodatkowo urozmaicić owocami, przecierami owocowymi. 8. Ciasteczka pieczone w domu – bezy, biszkopty i owsiane. Podczas przygotowywania ciasta na biszkopty, ciasteczek owsianych możemy dodać trochę utartej marchewki
  3. Moim problemem związanym z włosami jest ich wypadanie. Domowym i najprostszym rozwiązaniem jest napar z kozieradki. Należy wcierać go we włosy 2 razy w tygodniu, na umyte wysuszone włosy lub koło 2 godzin przed umyciem. Przygotowanie jest bardzo proste: 1 łyżeczkę nasion zalewamy 3/4 szklanki wrzątku i zaparzamy pod przykryciem kilkanaście minut.W pielęgnacji włosów bardzo ważne jest stosowanie szamponów odpowiednich do naszego rodzaju włosów. Do mycia używam oczywiście zawsze chłodnej wody, a po umyciu często stosuję maskę do spłukiwania. Pozostawiam ją na kilkanaście minut, aby wszystkie substancje odżywcze uległy wchłonięciu. Niezbędna w mojej codziennej pielęgnacji włosów jest odżywka bez spłukiwania, bez której nie dałabym rady ich rozczesać. Staram się również pamiętać o tym, że na włosy ogromny ma wpływ to co jem - często stosuję suplementację preparatami zawierającymi wyciąg ze skrzypu, biotynę, witaminy B1, B6, A i E.
  4. W celu oczyszczenia organizmu należy zadbać przede wszystkim o dwa aspekty: aktywność fizyczną oraz zrównoważoną dietę. Trzeba pamiętać, że tak zwane "głodówki" wcale nie są dobre dla naszego organizmu. W swojej diecie należy pamiętać przede wszystkim aby unikać pokarmów, które powodują nadwrażliwość, alergie i niestrawność. Słodycze proponuję zamienić na owoce i warzywa, które zawierają przeciwutleniacze zmiatające wolne rodniki . Wskazane jest jedzenie chudego mięsa i ryb. Duża ilość płynów pomaga w wypłukiwaniu toksyn - warto wypijać przynajmniej 2 litry dziennie. Oprócz wody, podczas oczyszczania organizmu, świetnie sprawują się różne mieszanki ziołowe, szczególnie te zawierające pokrzywę, zieloną herbatę oraz skrzyp. Jako, że na wiosnę słoneczko już częściej wychodzi, spacerki lub wypady na rower są jak najbardziej wskazane :). Oczyszczenie nas z toksyn wcale nie musi być nieprzyjemne, a poprawi naszą kondycję i samopoczucie!
  5. 1. Floractin zawiera aż 6 miliardów bakterii probiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 w 1 kapsułce lub 6 kroplach. 2. Zapobiegać występowaniu chorób atopowych u niemowląt można przez zażywanie probiotyków w czasie ciąży. Podwyższone ryzyko chorób atopowych we wcześniejszym i późniejszym dzieciństwie związane jest z dużą liczbą cesarskich cięć i okołoporodowym podawaniem antybiotyków, które zakłócają florę bakteryjną jelit noworodków. 3. Probiotyki wywierają korzystny wpływ na zdrowie organizmu. Do głównych efektów prewencyjnego zażywania probiotyków należą: działanie immunomodulujące na układ odpornościowy, dezaktywacja produkowanych przez mikroorganizmy toksyny oraz kolonizacja przewodu pokarmowego, co powoduje utrzymanie równowagi flory jelitowej. Pozwalają również na prawidłową kolonizację przewodu pokarmowego nawet u niemowląt. Ponadto probiotyki redukują rozwój niektórych nowotworów, zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii, obniżają poziom cholesterolu. Dlaczego warto stosować probiotyki? Probiotyki obowiązkowo należy stosować podczas antybiotykoterapii, ponieważ łagodzą niekorzystny wpływ antybiotyku na układ pokarmowy. Zażywanie probiotyków jest również szczególnie ważne u małych dzieci ze względu na ich jałowy układ pokarmowy, który dopiero w pierwszych dniach życia kolonizuje się bakteriami. Probiotyki są niezastąpione podczas biegunek, wyjazdów zagranicznych oraz w okresach przyjmowania dużej ilości leków, które niszczą florę bakteryjną żołądka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...