Skocz do zawartości
Forum

ProblemyWychowania888

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Wyszków

Osiągnięcia ProblemyWychowania888

0

Reputacja

  1. Nauka kolejnych języków jest czymś dobrym w dzisiejszych czasach ale tylko wtedy, gdy dziecko opanowało już jeden język. Owszem, niektóre dzieci szybko nauczą się dwóch języków które słyszą w domu, ale inne będą miały z tym problem. A nacisk z dwóch stron może wpłynąć niekorzystnie na ogólny rozwój mowy. Znam rodzinę, w której ojciec mówi po angielsku do dziecka, a matka po polsku, z myślą że dziecko będzie mówiło od razu w dwóch językach. Jednak od dłuższego czasu dziecko ma ogólny problem z mówieniem.
  2. Myślę, że rozmowa przedszkolanki z Pani córką to dobry pomysł zwłaszcza, że to właśnie jej zwierzyła się z lęku przed potworkami. Nie mniej jednak proszę o uzbrojenie się w cierpliwość i rozmawianie z córką, uspokajanie jej.
  3. Proponuję również Pani ciekawą książkę- Monika Biała "Przedszkolaki. Co każdy rodzic i nauczyciel wiedzieć powinien". W tej książce opisane są typowe trudności, z jakimi może borykać się dziecko w wieku przedszkolnym. Podane są tam również wskazówki, jak można poradzić sobie z nimi samemu lub jak zauważyć moment, kiedy należy zgłosić się o pomoc do specjalisty. A co najważniejsze jest w niej opisany zarówno problem moczenia się jak i lęków u dzieci.
  4. Czyli moczenie nocne u Pani córki jest spowodowane lękiem przed potworkami... Zasadniczą rolę w opanowaniu dziecięcych lęków odgrywa zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa. Przede wszystkim musicie Państwo wysłuchać uważnie córki, powiedzieć że strach jest całkiem normalną emocją i że można go przezwyciężyć. Można razem z dzieckiem, np. zajrzeć pod łóżko lub do szafy, upewniając je, że nie czai się tam żaden potwór.
  5. Ważne jest też Państwa wsparcie udzielane dziecku, dodawanie mu otuchy, a przede wszystkim nie obarczanie go winą za nieświadome zachowanie. Dziecko powinno mieć wiarę w to, że wspólnie z rodzicami pokona problem.
  6. Na początku warto porozmawiać z Panią przedszkolanką, czy nie zauważyła czegoś niepokojącego. Trzeba też każdego dnia rozmawiać z dzieckiem na temat czasu spędzonego w przedszkolu, np. co robiła, z kim się bawiła, czy było fajnie. Myślę, że jeśli by się coś działo wyczułaby to Pani.
  7. Czasami zdarza się, że dziecko regularnie zaczyna moczyć się, mimo że wcześniej takie sytuacje już nie występowały. Jest to moczenie tzw. wtórne (czyli po etapie nabycia przez dziecko umiejętności kontroli oddawania moczu, po co najmniej półrocznym okresie kontroli). Przyczynami takich trudności mogą być: problemy natury somatycznej albo mogą mieć one podłoże psychologiczne.
  8. Takie sytuacje nie muszą od razu oznaczać czegoś niepokojącego. Córka może mieć niedojrzały pęcherz moczowy lub taki sposób snu, który utrudnia jej kontrolowanie czynności fizjologicznych. Jeśli takie sytuacje będą występować dłuższy czas wtedy warto zgłosić się do lekarza pediatry, by wykluczyć ewentualne infekcje. Póki co, proponuję popracować nad tym z dzieckiem w domu.
  9. Witam, jak długo Pani córka moczy się w nocy?
  10. Napewno w jakimś stopniu to pomaga, ale uważam że trzeba też prowokować dziecko aby poczuło potrzebę do komunikacji werbalnej.
  11. Ważne jest też, aby prowokować dziecko do mówienia, np. w sytuacji gdy coś chce i pokazuje palcem, warto jest "pograć na zwłokę" i dać szansę dziecku na wydobycie jakiegoś dźwięku.
  12. Gimnastyka buzi i języka w domowych warunkach to podstawa:) Ja też zaczęłabym od wyrażeń dźwiękonaśladowczych i samogłosek. Przy nauce mówienia ważne jest aby zaczynać od sylab otwartych, ponieważ są łatwiejsze do wymówienia.
  13. Ja uważam, że zwierzak (szczególnie pies) to fajna sprawa dla dziecka, ponieważ uczy przede wszystkim odpowiedzialności i rozwija sferę emocjonalną u dziecka. Już nie wspomnę o tym, że zwierzak w domu zmiejsza ryzyko ewentualnej nadwrażliwości na sierść.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...