Skocz do zawartości
Forum

Katusia911

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Vogtsburg

Osiągnięcia Katusia911

0

Reputacja

  1. Kasiaa7989 to biedny Twój Maksiu juz pierwsze przeziębienie ma za sobą. Fajnie jak dom jest pełen gości. Dlatego brakuje mi tego po powrocie do Niemiec. U nas też na Sylwestra byly tańce, a Iga o dziwo spała na górze az do 3. Potem też chciała potańczyć :) załóż jakiekolwiek konto na fb, nie musisz przecież czynnie dodawać tam zdjęć ani nic, wystarczy, ze dołączysz do nas :) to moja Iga goni obu Max/ksow i waży 5220 i pewnie ma już z 60 cm, bo jak miała miesiąc miała 58 cm. A co do pampersow to ja ich używam i z huggiesami mialam negatywne wspomnienia i ewentualnie polecilabym belle.
  2. Poradka anjak dzięki, może znajdę na necie ten kombinezon albo chociaz podobny, bo jest śliczny. I mój G. się w nim zakochał. A jeśli nie taki sam to chociaż podobny. Poradka masz powód do założenia fb :) czekamy na nasze forumowe mamuśki w grupie, chyba czas najwyższy się uaktywnić. Czuje, ze teraz będzie można rzucać fotkami co chwila :)
  3. evires zazdroszczę wanny. U nas jedynie możemy się wykąpać pojedynczo :) ale jak pojadę do rodziców to sobie odbije...
  4. anjak a tk maxx ma sklep internetowy czy tylko stacjonarne, bo u mnie w galerii nie ma? aniaa1989 to bardzo ładnie Twoja Ola przybrała. Nie masz sie co martwić, a o ile pamiętam to mowilas, ze masz słabe mleko ;) karmisz jeszcze piersią czy już całkiem przeszłam na mm? Ile dni nie robi Ci kupki?
  5. anjak chyba wiem, jaki będzie mój następny zakup dla małej :) przynajmniej wiem teraz, gdzie szukać. evires wiadomość wysłana, też nie mogłam Cię zaprosić... To chyba już taka cecha naszych dziewczyn, ze nie przybierają aż tak na wadze. Iga przez 8 tygodni 1330, wiec niby nie jest najgorzej. Jedynie chłopaków na forum mamy dorodnych, ale przecież oni muszą być macho :) Waska 16 lat... wow :) ale widzę, ze szkolne historie sa nadal popularne. Kolejna ze Śląska... chyba dziewczyny Was kiedyś odwiedzę, bo tam macie swoje skupisko
  6. Anjak śliczny spioszek ;) mój G. esteta i stylista naszej córki powiedział, ze macie fajny kombinezon i kazał zapytać, gdzie kupiłaś ?
  7. anjak zdjęcie się chyba nie dodało, a faktycznie Tosia się jeszcze nie chwalilas chyba :) nam zawsze jakoś nie po drodze było z tym ślubem, potem przestało mi zależeć na białej sukni i dlatego teraz będzie impreza połączona, bo też nie mamy czasu na ustalanie tych wszystkich formalności kilka razy. Najlepiej jeszcze dorzucilabym Komunię syna a jednak papierek ułatwia życie i trzeba w końcu przy dwójce dzieci podjąć te decyzje... A z jaką waga Tosia się urodziła? Moja Iga wazy 5220, ale urodziła się 4080, wiec wydaje mi się, ze nadal niedużo przybiera, tym bardziej, ze w środę skończy 2 miesiące.
  8. aniaa1989 Sab Simplex jeśli już jest stosowany to powonien być podany przed każdym karmieniem, bo w trakcie każdego dziecko łyka powietrze. Tez podawalam je doraźnie, ale właśnie położna mi wczoraj powiedziała, że 100% działania jest tylko przy regularnym podawaniu. Zresztą nawet tak jest na ulotce i nie ma co tego modyfikować. anjak ale historia z Twoim mężem... jak z filmu :) widzę, że Wy wszystkie ze Śląska tylko ja spod Szczecina. evires u nas położna na początku powiedziała, że przez 8 tygodni może przychodzić jeśli będzie taka potrzeba i miała być przed świętami ostatni raz, ale chciałam żeby jeszcze teraz zwazyla małą, bo jak dla mnie ona nadal nie za wiele waży :) ale oczywiście wszystko jest w porządku, a ja sobie wmawiam, bo wokoło same duże bobasy jak dla mnie grupa zamknięta na fb może być. Nie ścigają mnie zadne służby, więc nie zależy mi aż tak na anonimowości to ja jestem nudna, bo jestem z moim Grzeskiem 10 lat od liceum i poza małymi kilkumiesecznymi przerwami jakoś nic nas póki co nie rozlaczylo ;) o oby tak dalej... mówimy o sobie mąż - żona, a dopiero w maju tak naprawdę oficjalnie to dojdzie do skutku impreza połączona z chrzcinami będzie w koncu.
  9. Atenass i nas podzialalo natychmiastowo. Po 5 minutach niunia zrobiła normalną kupkę i widać było, ze czuje ulgę, bo przestała marudzić. Aptekarka mówiła, żeby tego czapka przekroić wzdłuż na pół, ale znów moja położna mówiła, że nie ma takiej potrzeby, więc wedle uznania rodzica chyba :)
  10. Waska coś wiem o logistycznym załatwieniu sprawy z seksem przy dzieciach :) nawet jak to mniejsze usnie, to starsze gdzieś się krzata po domu, a jak starszy śpi, to Iga nie ma najmniejszej ochoty, ale póki co jest mi to na rękę, bo mimo że też już mam to za soba, to nie odczuwam szczególnej potrzeby akurat takich zblizen Nualaa dobrze, ze wspomnialas o tej wkladce, bo nie brałam jej pod uwagę, a chyba warto. Musze popytać i poczytać. Z tymi nerwami przy jedzeniu to moja tak robi wieczorami jak chce spać. Kładę się wtedy z nią do łóżka, żeby usnela, a ona przysnie, a po chwili zaczyna się wic jak wąż, robi się czerwona i zaczyna grymasic. Kiedy ja rozbudze przestaje, wiec raczej nie sa to już problemy z brzuszkiem, ale sama się denerwuje tym, że nie może mi nigdy normalnie usnąć, tylko każdego wieczora mamy takie perypetie. Wiem, ze nie trzeba wyjeżdżać z kraju, żeby czuć tęsknotę, ale jednak mieszkając w Pl masz ułatwienie w postaci swojego języka, jakichś określonych reguł, kultury, znajomych twarzy, a tutaj przynajmniej mnie jest się ciężko oswoić. Może z czasem będzie lepiej... evires to chyba jakas kumulacja humorkow u naszych dzieci, bo u mnie i u Nuali jest podobnie podczas karmien, ale tylko niektórych. Także nie wiem o co tym naszym bobasom chodzi. Iga miała już stałe pory robienia kupki i zdarzało się to raz dziennie, a podczas pobytu w Pl nie robiła mi najpierw 3 dni, a potem 5 i właśnie poplakiwala wieczorami, a kiedy masowalam jej brzuszek widać było wyraźną ulgę, wiec oba razy dałam jej czopek glicerynowy. Bez tego chyba by wtedy nie zrobiła. Teraz na szczęście wróciła do swoich starych zwyczajów i załatwia się prawidłowo, a nawet częściej niż wcześniej, ale daje jej Sab Simplex, wiec może ten brak kupek był związany z zaparciami. Niestety nasze dzieciaczki nie powiedzą nam, co im dolega, wiec wszystko trzeba na czuja rozwiązywać.
  11. Evires w Pl szczepienia też sa darmowe, ale tylko te, które są pojedynczo na każdą chorobę. Jeśli już chcesz zrobić 6 w 1 to musisz zapłacić. Najdroższe są pneumokoki i rotawirusy, a te pierwsze są darmowe tylko dla wcześniaków. Także masz rację, Niemcy pod tym względem oferują naprawdę godne warunki i zachęcają do posiadania dzieci. anjak ja raczej czyszcze małej dokładnie okolice intymne, chyba że coś mi umknie, ale położna znów mi mówiła, że jeśli trochę zostanie to nic takiego, no to tylko hormony i nie ma się co przejmować. Zresztą codziennie jest kapana, więc nawet jeśli czegoś nie zauwaze to samo się wyplucze :) zazdroszcze tego spaceru, bo u nas deszcz... chciałam ostatnio właśnie pisać, że została nas tu garstka, a jak patrze na sierpniowki czy pazdziernikowki to u nich non stop gorąca dyskusja. Co się z Wami dzieje dziewczyny? Żyjecie?
  12. Evires ma rację. Kilkutygodniowe maluszki chyba nie zareagują najlepiej na wprowadzanie rygorystycznych zasad. Taki maluch czasem jest głodny i płacze, a czasem po takim samym czasie chcą pierś, bo zwyczajnie chca się potulic. Rozmawiałam na ten temat tez z położną to powiedziała, że jeśli chce przetestowac swoją cierpliwość to mogę zacząć przestrzegać różnych zasad, ale póki co podporządkowuje się Idze i chyba lepiej na tym wychodzę niż ciągła walką o spanie na czas czy jedzenie o określonej porze. Za 2-3 miesiące myślę, że nasze dzieciaczki same wypracuja sobie określony rytm dnia i naprawdę wszyatko się ułoży. Moim zdaniem nie ma co tego na siłę przyspieszać.
  13. Evires ja też nie odczuwam popędu i wiem, że raczej prędko nie wróci. Dlatego zdecydowałam się już na seks, bo myślę że za kilka tygodni nie będzie lepiej, a szkoda mi mojego męża :) on oczywiście nie nalega, ale z drugiej strony wiem, że nie rozumie tych zmian hormonalnych, które u nas zachodzą i czasem mam wrazenie, że on mysli, że ja sobie sama coś w głowie wydziwiam :) jeśli chcesz niebawem mieć kolejne dziecko to zostały chyba tylki prezerwatywy. Też nie chce spirali z tego samego powodu co Ty, a poza tym boje się jej zakładania, bo od kilku osób slyszalam, ze to boli. Limonka2107 dzięki za wsparcie. Mam nadzieję, że naprawdę tak będzie. I cieszę się, że można zawsze liczyć na Wasze dobre słowo, dziewczyny :) Monisiek też zaczelam dokarmiać mała mm jak miała miesiąc. Jutro kończy 8 tygodni, a ja daję butelke przeważnie raz dziennie i przeważnie przed spacerem, bo nigdy nie wiem na jak długo się wypuszcze, a mm jednak dłużej trzyma. Tylko jak jej dam mm w domu to za 1,5-2 godz mała się upomina o cyca, więc tu chyba nie chodzi o głód tylko o potrzebę wtulenia się do mamy. Nie próbowałam herbatek laktacyjnych, bo jakoś nie wierzę w zioloterapie, ale może jakieś działanie mają. Jeśli chcesz utrzymać laktacje to po karmieniu ściągaj jeszcze trochę laktatorem. To powinno trochę pomóc. Nawet jeśli nie bedzie tego dużo to produkcja może ruszy. A jeśli nie to moze będziesz musiała zastanowić się nad calkowitym przejściem na mm. Po co ten stres i nerwy? Lepiej podejść do sprawy, ze co ma być to będzie i nie robić tragedii z braku wystarczającej ilości pokarmu :) powodzenia.
  14. Evires dzięki za słowa otuchy. Mam nadzieję, że moja decyzja kiedyś zaprocentuje i będę mogła z czystym sumieniem powiedzieć, że dobrze zrobiłam wyjeżdżając z Pl. Na razie jesteśmy świeżo po urlopie, więc może dlatego czuję tak duży smutek. Masz rację, że najwazniejsze mam przy sobie: kochającego męża i cudowne dzieciaki. Ja już się odwazylam na seks, ale balam sie jak cholera. Nie potrafilam w ogole się skupić, bo jakoś nadal nie myślę o tych sprawach, ale chciałam sprawdzić. Chyba było całkiem normalnie, mąż nie narzeka, więc tak myślę :) a propos cyklu to ja w przyszlym tugodniu ide do lekarza i od razu biorę receptę na tabletki. Nie wiem, co bym zrobiła, gdybym znów zaszła w ciążę... nawet nie chcę o tym myśleć.
  15. Evires wiem, że mnie rozumiesz. Masz podobną sytuację tylko Ty jesteś tu już bardzo długo i myślę, że mozesz powiedzieć, że tu jest Twój dom. Mnie się wydaje, że nigdy nie będę się tutaj dobrze czuła, mimo że życie jest łatwiejsze i spokojniejsze. Mnie nawet brakuje głupiego "dzień dobry" na ulicy. Mari-Ann ja też staram się odpychac tę tęsknotę na drugi plan i trzymać się jak najlepiej, szczególnie synkowi nie chce pokazywać, że też cierpię. Dla niego przyjazd tutaj był najtrudniejszy, ale staram się tłumaczyć sobie, że jestem tu dla dzieci. Dla ich lepszej przyszłości warto się męczyć, tylko serce ściska, że aż tak. Limonka2107 jesteś młoda, dziewczyno. Całe życie przed Tobą! Chyba nie sądzisz, że całe życie będziesz sama. Rozumiem, ze jest Ci ciężko jako samotnej mamie, ale na pewno jeszcze nie jeden facet się koło Ciebie zakręci i będziesz musiała tylko wybrać tego właściwego :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...