EMIlka1985

Kobieta, 34 lata, Chorzów

Ostatnie posty użytkownika
EMIlka1985

Re: Październikowe 2019

Madzia, też nigdy nie mialam hemoroidow, teraz mi się pojawiły i są duże, póki co czopki i maści nie pomagają, jest to bardzo nieprzyjemne. Szumisia mam takiego samego:). A te pielucho kocyki to co to takiego, tzn.do czego ich używasz? Ładne są, może też kupie.
Za wizyty płacę 200 zl z usg 3d a prenatalne 250zl

EMIlka1985

Magda, twoja ginekolog sama o sobie daje świadectwo obgadujac innych, nie cierpię takich ludzi. Ciekawa jestem czy gdyby trafiła do szpitala jako pacjenta też by się tak wyrażała o innych lekarzach i pielegniarkach. Brak słów

EMIlka1985

Cześć dziewczyny, nie odzywalam się ostatnio, bo w niedzielę przyjechała do mnie znajoma, z którą nie widziałam się prawie rok a wczoraj to od rana miałam straszny młyn. Z rana miałam ekipę transportową, która zabrała sofe, rowerek stacjonarny i inne pierdółki, bo powoli robię miejsce na wózek, fotelik itp. Później przyszła Pani do mycia okien a na sam koniec kolejny transport z nową sofą ( wymieniliśmy na większą z wygodną funkcją spania, bo jak pojawi sie Mała to ja będę spała w sypialni a narzeczony właśnie w salonie).
Ogólnie czuję się lepiej, tzn.jezeli chodzi o brzuch, macica już mi się tak nie stawia, raz na kilka godzin mam takie mocniejsze skurcze, ale myślę że to jest jeszcze ok, biorę leki. Niestety po pobycie w szpitalu zrobiły mi się hemoroidy, strasznie boli, kupiłam maść procto glivenol, bo niby można od 4 miesiąca ciąży stosować, ale niewiele pomaga. Może macie jakieś sprawdzone sposoby?
Co do kp to ja nie zamierzam, spróbuję odciagac laktatorem, kupiłam elektryczny z medeli. Ja bardzo nie lubię kiedy kobiety karmią tak ostentacyjnie w miejscu publicznym.
Jeżeli chodzi o wagę to na dzisiaj czyli 27+5 jestem 7 kg do przodu a Mała ma ponad 1200g.
Ktoś pytał o zawieszki do smoczka, ja zamówiłam na sophie design, ale jeszcze nie przyszła, więc nie wiem jak wyglądają na żywo.

EMIlka1985

Kasiek, nie dali, ale mówili faktycznie o jakimś zastrzyku sterydowym na rozwój płuc. Za tydzień mam kontrolę, może jeżeli będzie coś nie tak to wtedy podadza. Jak będę na kontroli to zapytam. A Ty miałaś to w tabletkach czy zastrzyku? Bo nie wiem czy dobrze ich zrozumiałam, że to jest w zastrzyku

EMIlka1985

Madzia, nie wiem skąd masz takie wartości normy dla glukozy. Ja w laboratorium stosuję te, które Ci podałam a zwsze musimy mieć zgodne z wytycznymi polskiego towarzystwa diabetologicznego i polskiego towarzystwa ginekologicznego. W sumie wchodząc na ich strony można znaleźć te wytyczne, jak będę miała chwilę to zobaczę, albo sama możesz poszukać. Ale jestem pewna, że twoje wyniki są ok.
Co do zaleceń po szpitalu to mam leżeć, za tydzień mam podjechać na kontrolę i jeżeli trzeba będzie to dostanę magnez w kroplowce a jeżeli sytuacja z brzuchem sie powtórzy w najbliższym czasie to wrócę do szpitala. Podobno jest ryzyko przedwczesnego porodu, dlatego muszę być pod kontrolą. Na szczęście Mała jest duża, więc mam nadzieję że gdyby poród był parę tygodni wcześniej to sobie już poradzi:)

EMIlka1985

Cześć dziewczyny, jestem po obchodzie i ordynator zgodził się wypuścić mnie na weekend do domu, ale mam nakaz leżenia. I tak się bardzo cieszę:).
Jakiś czas temu byłam w Rossmannie i była długa kolejka, jakiś chłopak z obsługi rozkladal kosmetyki, zobaczył mnie i powiedział żebym podeszła do kasy, bo jestem w ciąży i mam pierwszeństwo. Pierwszy raz mi sie to zdarzyło- i to jeszcze facet.
Madzia, dobre masz wyniki glukozy, po 1 godzin powinna byc nizsza niż 180 a po 2 godzinach mniejsza niż 140. Ja miałam prawie identycznie wyniki

EMIlka1985

Madzia, ładne są te drewniane literki:). Właśnie jestem po rozmowie z lekarzem, raczej jutro nie wyjdę, bo dodatkowo wyszła mi niedokrwistość i żelazo 37, ech...
KasiaAsia, jestem 27+1

EMIlka1985

Madzia, wydaje mi się że to nie jest dobry pomysł żeby glukometrem mierzyc. Zadzwoń do przychodni i zapytaj o pielęgniarki środowiskowe, może któraś przyjdzie do Ciebie odpłatnie na pobranie krwi w domu.
Kasiek, zaczął mi się 28 tydzień ciąży, tzn.27+1. Przy okazji dowiedziałam się że Mała waży 1200g:)

EMIlka1985

Basia, nie wiem o ile się skrocila, chyba to w kartę ciąży wpisza, ale póki co zabrali mi ja i powiedzieli, że po wypisie oddadzą. Ale Pani dr powiedziała że to nie ma związku z bólem brzucha. Z tego co dobrze zrozumialam to twardnienie może się pojawiać, ale na tym etapie powinno znikać po zmianie pozycji a u mnie jest ciągiem, że ciężko wytrzymać. Właśnie przed chwilą dostałam wyniki badań przed obchodem i hemoglobina spadła mi do 9. Zdziwiłam się nawet, bo biorę hemofer prolongatum

EMIlka1985

Jedna Pani już urodziła, druga jeszcze nie. Obie w terminie. Ten wenflon tak mi pod skosem wprowadziły, że cały czas boli. Ja w łokciu też nie lubię, sama poprosiłam żeby w tym miejscu się wkluly. Na dodatek zwymiotowalam po eutyroxie z rana, rozmawiałam z lekarzem i nadal chcą mnie trzymać, bo twierdzą że przedwczesny poród mi grozi. Jestem już wymeczona

EMIlka1985

Cześć dziewczyny, dzisiaj w nocy nie zmruzylam nawet oka, dwie panie ode mnie z sali zaczęły rodzić, jedna o 2 a druga o 3 w nocy. I nadal rodzą, krzyki jakie się niosą w nocy po korytarzu brzmią okropnie, chyba lepiej rodzić w dzień. Całą noc miałam podłączona kroplowke a zeszła dopiero połowa, ręka już od tego boli, bo mam tak dziwnie wenflon założony. Za chwilę będę miała pobierana krew. Chcialabym dzisiaj wyjść

EMIlka1985

Niby trochę skrocila mi się szyjka, ale to nie powinno wpływać na takie skurcze. Po kroplowkach jest nawet lepiej, to napięcie brzucha mija. Zrobili mi wymazy, ale wyniki będą za jakiś czas. Pani dr stwierdziła że nie jest to normalne, że brzuch jest taki twardy i trzeba poobserwowac. Wenflon mam założony na przegubie dłoni i trochę boli, ale najważniejsze żeby z dzieckiem wszystko było ok

EMIlka1985

Już wiem, że dzisiaj nie wyjdę, może jutro po obchodzie:(. Nie lubię sal szpitalnych i wspólnych łazienek, ech...

EMIlka1985

Madzia, od poniedziałku miałam silny ból brzucha, twardnial mi jak kamień, mój lekarz prowadzący jest na urlopie a moja teściowa (jest moim lekarzem rodzinnym) też jest na wyjeździe i kazała mi iść na izbę przyjęć, więc we wtorek poszłam i mnie już zatrzymali. Generalnie nic poważnego się nie dzieje, dostałam wlewy dozylne z magnezem.
A spiworek też kupiłam przez Internet, ale nie na allegro. Jak będę w domu to zrobię zdjęcie. Większość rzeczy kupuję przez Internet, bo też mi się nie chce chodzić po sklepach

EMIlka1985

Cześć dziewczyny, czytam co piszecie, ale nie mam czasu sama napisać. Wylądowałam w szpitalu, ale mam nadzieję że dzisiaj juz wyjde.
Madzia, kupiłam chyba taki sam spiworek, tylko w kolorze różowym, piszę chyba bo nie kupowałam na allegro tak jak Ty, ale wygląda identycznie.
Nadal czekam na przesyłkę ze smyka z ubrankami. Zamówiłam ostatnio zawieszke do smoczka, taką personalizowana i też jeszcze jej nie dostałam. Za to przyszedł laktator, podgrzewacz do butelek i inne pierdolki. Generalnie cała wyprawkę już mam. Chyba o niczym nie zapomniałam a jeżeli tak to na pewno dowiem się od Was;)

EMIlka1985

Dorota, też mi się tak zdarza, że w jakimś miejscu brzuch jest odrobinę bardziej wypukły i faktycznie jest wtedy w tym miejscu bardziej twardy. Myślę że jest to wypieta pupa lub główka Maleństwa:). Nie sądzę, żeby było to coś niepokojącego:)

EMIlka1985

Nowa111, ile czasu minęło od owulacji? Na twoim miejscu sprawdzilabym bhcg i za jakiś czas poszła jeszcze raz do ginekologa, bo wszystko wskazuje że jesteś w ciąży, ale na tak wczesnym etapie może być różnie( ciąża pozamaciczna, ciąża biochemiczna, czego oczywiście Ci nie życzę). Zrób przede wszystkim bhcg, najlepiej po 2 dniach powtórz badanie, żeby sprawdzić czy przyrasta

EMIlka1985

Nowa111, wcześniejsza moja odpowiedź była do Ciebie, samo mi przeskoczyło na "inna";)

EMIlka1985

Magda, urosept jest zupełnie bezpieczny, też go brałam kilkukrotnie, może po prostu zmniejsz dawkę do przyszłego tygodnia, zanim skonsultujesz ze swoją lekarka .
Inna, moim zdaniem było za wcześnie żeby zobaczyć pecherzyk ciążowy i myślę że jest bardzo duża szansa, ze jesteś w ciąży (chyba ze brałaś zastrzyki na pobudzenie owulacji ovitral, wtedy test będzie zafalszowany). Jeżeli nie brałaś ovitralu to idź do laboratorium i zrób badanie beta hcg. Będziesz miała pewność, ale wygląda że jesteś we wcześnej ciąży- gratulacje

EMIlka1985

Magda, na wyniku nie ma posiewu moczu. Ale na wyniku ogólnego badania moczu nie było bakterii, więc jest duża szansa, że posiew będzie w porządku. Co do oceny krwinkomoczu to bylo za mało erytrocytow, czyli de facto nie ma krwinkomoczu, więc nie było czego oceniać- to bardzo dobrze:)

EMIlka1985

Madzia, zgadzam się że jeżeli są jakieś nieprawidłowości to lepiej zrobić badania gdzies indziej, tam gdzie ma sie zaufanie. Nie znam laboratoriow w Krakowie, ja pracuję w laboratorium szpitalnym ( teraz jestem na zwolnieniu lekarskim w związku z ciąża). Za swoje wyniki i dziewczyn, które u mnie pracują mogę ręczyć, wiem że przykładają się do swojej pracy i w razie jakichkolwiek wątpliwości wolą poprosić o kolejne pobranie niż wydać wynik, co do którego mają wątpliwości. Natomiast mam kilka kolezanek ze studiów, które pracują w diagnostyce na Śląsku i wiem, że też starają się dbać o jakość wyników ( często spotykamy się na jakis konferencjach i wiadomo że wymieniamy poglądy co do pracy w danej firmie czy szpitalu). Szkoda że są takie miejsca, o których Ty piszesz, bo psuje to nam reputację, a nam jako diagnostom zależy, żeby pacjenci mieli do nas zaufanie a lekarze, żeby mieli podstawy do wydawania diagnozy na podstawie naszych wyników. Niestety widać nie wszyscy mają takie podejście

EMIlka1985

Magda, wynik moczu masz dobry:).
Madzia, wynik tsh jednego dnia 0,9 a następnego 0,6 jest możliwy. Ja mam hashimoto i często robię badania samej sobie i u mnie zdarzały się wyniki jednego dnia tsh 4,5 a następnego 0,2. Endokrynolog potwierdził że jest to możliwe, chociaż sama myślałam że tak nie może się zdarzać i że coś jest nie tak ( do tego stopnia zwatpilam że zmieniłam odczynnik w analiazatorze i robiłam jeszcze raz ozbaczenie a wynik sie potwierdził)

EMIlka1985

Madzia, nie wierzę w takie rzeczy, że wychodzą Ci błędne wyniki, każde laboratorium prowadzi kontrolę jakości, zanim zacznie się wykonywać badania robi się codziennie na każdy analizatorze kontrolę i kalibracje i nie ma opcji, żeby wyniki były zle. Jeżeli zdarzają się pomyłki to zazwyczaj przez pomylenie próbek przez pielęgniarki ( takie sytuacje już mi się zdarzały), przy zlym okodowaniu próbek. Czasem w badaniach przesiewowych mogą wyjść fałszywie dodatnie, ale takich badań przesiewowych robi się mało, np.przy kile, może dochodzić do interferencji, ale z kolei wszystkie badania dodatnie w przesiewowce weryfikuje się inna metodą. Poza tym robione są kontrole zewnątrz laboratoryjne, w akredytowanych ośrodkach, i gdyby jakieś laboratorium miało błędne wyniki miałoby zakaz wykonywania. Jako kierownik zajmuję się właśnie takimi rzeczami, to jest podstawa pracy laboratorium (żeby nie bylo, nie pracuję w diagnostyce, tylko w jej konkurencji;)

EMIlka1985

Kasiek, na toxo różnie się czeka, w zależności od laboratorium. Jeżeli pójdziesz do laboratorium centralnego to większość badań robią na miejscu i wtedy wynik jest na drugi dzień. Skoro na tsh tak długo czekasz to w tym laboratorium na toxo poczekasz jeszcze dłużej. Poszukaj laboratorium centralnego w twoim mieście, np.z firmy alab lub diagnostyka i zadzwoń zapytaj jaki jest okres oczekiwania

EMIlka1985

Dorotka, mnie się podoba ten ciemniejszy, jakoś ten jasny kolor nie bardzo mi się podoba.
Kasia Asia, z tych co pokazałaś to najbardziej podoba mi się B-6. Ale to wszystko kwestia gustu, jednym podoba sie jedno a drugim co innego. Ja ssma kupiłam w kolorze szarym.
Madzia, mnie ostatnio też natchnelo na sprzątanie, zrobiłam generalne porzadki w kuchni, wyjmowalam wszystko z szafek, trochę tego było.
Dzisiaj nie śpię od 2 w nocy, śniło mi się że poronilam i z tego stresu obudziłam się i nie mogłam już zasnąć do rana, wolałabym tego nie pamiętać, ech...

EMIlka1985

Dorotka, ta twoja teściowa na serio jest jakaś dziwna. Podziwiam Was, że jeszcze konktretnie jej nie ochrzaniliscie;)

EMIlka1985

Dorotka, ubranka są super, też bym się nie powstrzymala na twoim miejscu, zwłaszcza że cena naprawdę dobra:)

EMIlka1985

Madzia, ja mam na razie dwa śpiworki. Jeden kupiłam za 139 zl z muzpony, tam są takie fajne serie, nawet leśna jest a drugi kupiłam stacjonarnie w galerii i właśnie w promocji był, pierwotna cena to niby 200 zl a ja dałam jakoś niecałą stówke mniej, nie pamiętam dokładnie

EMIlka1985

Natalia, ja generalnie nie mam problemu ze zgaga, czasem się zdarza i zauważyłam że jest to związane z tym co zjem a konkretnie jak zjem sporo słodyczy czekoladowych

EMIlka1985

Natalia, możliwe że dziecko jest główka w dół. Moja też była ostatnio główka w dół. Ale lekarz powiedział mi, że w tym momencie to nie ma znaczenia, bo dziecko ma jeszcze dużo miejsca i wielokrotnie jeszcze zmieni pozycję. W każdym bądź razie nie oznacza to, że za chwilę będzie poród

EMIlka1985

Madzia, nie wiem czy skorzystam z laktatora, bo generalnie karmienie piersią mnie odrzuca i tak planowałam odciagac i karmić butelką, ale jeśli się okaże to bardzo upierdliwe że tak powiem to nie wiem czy będę się w to bawić. Ale skoro chcę zrobić takie podejście do karmienia to już do szpitala muszę zabrać laktator. Zobaczę jak to wyjdzie w praktyce. Co do wyprawki to myślę że poszło już jakieś 12 tyś, ale przestałam już liczyć. Tak czy inaczej są to potrzebne rzeczy, parę drobiazgów to takie gadżety może zbędne. No niestety wszystko tyle kosztuje, co zrobić

EMIlka1985

Zapomniałam napisać, przed chwilą zamówiłam laktator i podgrzewacz do butelek i inne drobne akcesoria. Zastanawiam się tylko czy skorzystam w ogóle z tego laktatora

EMIlka1985

Wg tej tabelki 86 cm to na 1,5 roku do 2 lat wychodzi. Pomyślałam że kurteczka będzie albo na wiosnę albo na jesień, zależy jak duża będzie córa, ale myślę że ja założy. Przesadzilam jedynie z tymi małymi ubrankami na 56, 62 i 68. Trudno, nie umiałam się powstrzymać.
Teraz czekam na dwie kurteczki ze smyka, obie wzięłam na 80 cm.

EMIlka1985

Madzia, sama widzisz że nie tak łatwo się powstrzymać z tymi zakupami;). Z rozmiarowka to chyba jest roznie, ja się sugeruję taka tabelka z Internetu, bo doświadczenia jeszcze nie mam a zawsze to jakaś daje orientację. Załącza ją, może komuś się przyda:)

EMIlka1985

Chyba zrezygnuje z tych botkow. Z tymi butami to może być loteria, z ech... nie powinnam w ogóle wchodzić na strony z ubrankami dla dzieci;)

EMIlka1985

Natalia, to dobrze że z kurteczki jesteś zadowolona. Moja paczka ze smykavprzyjdzie pewnie w poniedziałek.
Dziewczyny, nie śmiejecie się proszę, ale robię właśnie zakupy w hm i zamówiłam już taką czerwoną kurteczke i znalazłam fajne czerwone borki. Wiem że nie powinnam kupować bucikow, ale nie mogę się powstrzymać. Kurteczke wzięłam na 86 ( będzie na przyszłość, czyli na jakieś 1,5 roczku) i te buciki byłyby idealne do nich. W jakim rozmiarze brać żeby były na 1,5 roku- 2 latka?

EMIlka1985

Madzia, może dlatego że miałaś w pierwszej ciąży konflikt lekarka jest teraz przewrazliwiona. Na pocieszenie powiem, że konflikt jeżeli się zdarza to zazwyczaj w pierwszej ciąży przy dziecku rh dodatnim.
Ja też sporo rzeczy kupiłam z cocodrillo, póki co wydają się fajne, zobaczymy jak będzie po kilkukrotnym praniu. Teraz popatrzę na jakieś ubranka z hm i zary, może jeszcze coś dokupie:).
Dzisiaj mam plan upiec ciasto z malinami, dawno nic nie piekłam ( w maju na imieniny teściowej, ale były to hurtowe ilości;).
Mam taki problem, że przy kichaniu mam problem z trzymaniem moczu, oby po ciąży przeszło, ech... wam też się tak zdarza?

EMIlka1985

Kasia Asia, jeżeli masz rh - a twój partner rh + to musisz jeszcze raz w ostatnim trymestrze oznaczyć poziom alloprzeciwcial ( to jest to samo co coombs, inna nazwa). Niestety takie są procedury, to jest dla naszego bezpieczeństwa. Ciesz się, że alloprzeciwciala są ujemne, wprawdzie konflikt nie zdarza się często, ale pracujac w laboratorium już zdarzało mi się, że oznaczalam kobietom w ciąży i wychodziły dodatnie ( ale to było może z 3 razy w ciągu kilku lat pracy).
Co do 500 plus oczywiście wniosek złożę. Bez nich spokojnie sobie poradzę, ale skoro wszyscy biorą i przez tak długi czas szło z moich podatków na inne dzieci to dlaczego teraz sama mam nie dostać? Zawsze dodatkowe pieniążki się przydadzą. Pisz wniosek;)

EMIlka1985

Madzia, a twoj Filipek ma rh+ czy -? Bo jeżeli ma minus to pewnie po jego porodzie dostałaś immunoglobuline anty-d, wiec wtedy tym bardziej ryzyko konfliktu serologicznego jest bardzo małe.
Na zachodzie wszystkie kobiety rh minus dostają w pierwszej ciąży w 28 tygodniu tę immunoglobuline. U nas niestety tego nie ma, tylko gdy urodzisz dziecko rh dodatnie dostajemy po porodzie