Bella30

Kobieta, 41 lat, Kielce

Ostatnie posty użytkownika
Bella30

Re: Konkurs "Zagadki obrazkowe"

I my zabawiliśmy się w malowanie-ostatecznie mapą stał się mój brzuszek-Filipek(5 lat) stwierdził, że będzie to mapa walentynkowa-z prezentem dla Malutka:) jako skarbem.I mamy taką mapę-serduszko:)

Bella30

Re: Konkurs urodzinowy parenting.pl

Z wielką radością dołączamy się do zabawy urodzinowej z parenting.pl.Mój mały Skarb malował na brzuszku mamy dekorację. Z okazji 7 urodzin życzymy Wam spełnienia marzeń i niekończącej się zabawy z wszystkimi mamami:)

Bella30

Re: Konkurs "Bawię się"

Mój Skarb razem z tatą wymyślili grę:"Buziaki dla mamy". Oboje pomalowali sobie usta moją szminką(dobrze,że nie aktualnie ulubioną), potem przenieśli rysunek na stopy,a następnie na kartkach papieru odbijali dla mnie słodkie buziaki. Była to droga z samych buziaków:)

Bella30

Re: Konkurs "Sposoby na sen dziecka"

Mieliśmy duży problem z naszym synkiem,by mógł spać już sam w swoim pokoju, który dla Niego już dawno przygotowaliśmy.Tłumaczyliśmy mu ,że już jest duży i powinien już spać w tylko swoim łóżeczku i nowym pokoju.Droga do naszego celu była niestety długa.Najpierw kładliśmy się spać razem w Jego łóżeczku i czekaliśmy ja zaśnie.Jednak to był zły pomysł,bo się często budził i nas wołał.Było nam Go bardzo żal i wówczas spał z nami.Potem włączaliśmy kolorowe lampki,wkładaliśmy Jego ulubione misie,samochody do łóżeczka,ale nie pomagały.
Syn miał swojego ukochanego bohatera ze swojej ulubionej kreskówki.Był to dla Niego super bohater-heros,który niczego się nie boi,zawsze wygrywa i pokonuje zło na świecie.Pamiętając o Jego super bohaterze uszyłam mu z resztek kolorowych materiałów taką maskotkę.Była ona wielkości mojego synka.I gdy tylko zobaczył tą zabawkę bardzo się nią ucieszył.Zaproponowaliśmy mu,żeby była ona strażnikiem ciemnej nocy w Jego pokoiku.Zabrał ją do łóżeczka i pięknie już zasypiał.Opowiadaliśmy mu podczas zasypiania naszą bajkę o super bohaterze,który wybrał sobie naszego synka za swojego opiekuna,którego będzie bronił każdej nocy.
I w taki oto sposób pozbyliśmy się naszego stracha.Synek od tej pory pięknie zasypia sam-w towarzystwie swojego przyjaciela:)

Bella30

Re: Konkurs "Relaks dla mamy, brzuszka i maluszka"

Relaksujemy się rodzinnie, najczęściej na dużej i miękkiej kanapie. Ubrani jesteśmy w nasze ulubione piżamki i zależnie od nastroju leżymy na brzuszkach, pleckach, z nogami opartymi o ścianę, albo tak po po prostu jesteśmy przytuleni do siebie i wsłuchujemy się w swoje bicie serca, czujemy swoje oddechy i niekiedy wesołe nucenie swoich ulubionych melodii. Dzieci uwielbiają jak czytamy im książki-bajki, baśnie, albo wiersze w swojej interpretacji. Wówczas możemy z mężem wcielać się w różne postacie, albo możemy zmieniać tonację i barwę głosu. To nasze leniuchowanie możemy przedłużać w nieskończoność, aż do momentu, jak nam wszystkim zaczynają burczeć brzuszki. I wtedy Nas relaks-także rodzinny przenosimy do jadalni:)

Bella30

Re: Konkurs: "Mały Książę"

My mamy taką małą planetkę Małego Księcia-Mój Skarb bardzo uwielbia, jak mu czytam o przygodach i spotkanych przyjaciołach.
To nasze dzieło-zimowa planeta Małego Księcia:)

Bella30

Re: Pieluszki - ile na dobę?

Na początku powyżej 10 nieraz.To dużo,ale z czasem było mniej-teraz 5,a nawet 6,lub 8 to zależy

Bella30

Re: Wypróżnianie się synka na nocnik

My tez mieliśmy fajnie,jak korzystał mój Szkrab z nocnika,ale potem był bunt i wielkie NIE.Odpuściliśmy,ale zawsze pytamy,czy chce skorzystać.Nie wiem,czy kupić kolejny nocnik?Co by jeszcze mu pomogło w samodzielności?

Bella30

Re: Jaki laktator?

Już kilka kupiłam i niestety to nie były trafione zakupy.Aż do momentu,gdy kupiliśmy kolejny-nowy.I stwierdzam,że najlepszy to ten najmniej skomplikowany-nie zawiera za dużo elementów.Łatwiej taki utrzymywać w czystości i szybciej można odciągnąć mleczko.
I to jest manualny,nie elektryczny.

Bella30

Re: Konkurs "Zasmakuj w owocowych herbatkach"

Smak,który przeniósł by mnie na lekką jak piórko pierzastą chmurkę to połączenie smaków owocowych z nutką egzotycznej słodyczy,przekształcającej się jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki w lawinę aromatów Dalekiego Wschodu.Musiałyby być to owoce zielonej świeżej figi zerwane prosto ze słonecznego sadu,np.chorwackiego.Do tego dołączyły smak pachnących pól lawendowych-to znaczy kilka płatków-mocno wybarwionych na fioletowo.I mały akcencik-zmielona suszona kolendra.Wszystko przyozdobione listkami świeżej kolendry pięknie się prezentuje na tle lekko fiołkowej ciepłej herbacie.Polecam:)

Bella30

Re: Konkurs "Zaradny Maluch"

Mój mały kucharz-dziś postanowił ugotować obiad dla całej naszej rodzinki,tylko zaczął od swojego słoiczka,który sobie podgrzewa na kuchence:)

Bella30

Re: Konkurs "Flipek. Nareszcie razem"

Książeczki ze zwierzątkami stały się pierwszymi lekturami mojej córeczki. I to był trafiony wybór -na początek kupiliśmy malutką książeczkę dźwiękową:"Czyj to głos?W lesie". I postanowiliśmy sprawdzić ,czy Naszemu Skarbowi ona się spodoba.I okazało się,że to była najlepsza zabawka dla naszego dziecka.Pamiętam,że Jej reakcja była niesamowita- patrzyła z dużym zdziwieniem i taką super minka,że sami zaczęliśmy się śmiać.Na co nasza kruszynka zaczęła zabawnie ruszać rączkami i nóżkami.Było to niesamowite i takie niepowtarzalne,że postanowiliśmy kupować więcej książeczek o tej tematyce.Najpierw zapełniliśmy nasze zbiory o książeczki dźwiękowe,bo przy nich Nasz Skarb najlepiej się bawił:)Potem wybieraliśmy też inne,np.
Domowe zwierzątka. Świat w obrazkach,
Baw się zwierzątkami. Książeczka z okienkami,
Dzikie zwierzęta. Zwierzaki kłapaki,
Zwierzęta Się Bawią.
Zawsze Jej czytamy nie tylko na dobranoc,ale też w ciągu dnia-wtedy staram się naśladować różne zwierzątka,wówczas I Amelka stara się mnie bardzo pięknie naśladować.Zwierzątka poznane z książeczek staramy się też pokazywać w zoo,u zoologa,a nawet postanowiliśmy zakupić małego chomiczka.Jest on teraz naszym małym pupilem,za którym po prostu przepada Nasz Amelka.Chętniej się nim zajmuje i ładnie bawi.Jesteśmy bardzo dumni z Naszej córeczki.Uczy się poprzez zwierzątko pielęgnacji,sumienności,miłości oraz wrażliwości na innych,bardziej potrzebujących.

Bella30

Re: Lubisz ?

Uwielbiam
Lubisz czytać kryminały?

Bella30

Re: Wzmacnianie odporności?!?!

Catalabama
My tran :) U syna pomagał i chyba udam się do apteki i zakupię dziś go znowu.......

My też piliśmy tran,kupiłam dla nas nawet w kapsułkach

Bella30

Re: Lubisz ?

Tak
Lubisz śpiewać w łazience podczas kąpieli?

Bella30

Re: A czy B

Bazylia
Feta,czy mozzarella?

Bella30

Re: S.k.r.o.t

Klub literacko artystyczny mamuś ambitnych.
KUCYK