wiecznie pozytywna

Kobieta, 35 lat, Warszawa

O SOBIE:

Optymistka pełną gębą! Mama Ksawerego i wkrótce także Joli :)

Ostatnie posty użytkownika
wiecznie pozytywna

Re: Kolka niemowlęca

Ja bym zaproponowała wizytę z dzieckiem u osteopaty. Poprzez specjalne techniki masażu specjalista prowadzi do zmniejszenia lub całkowitego pozbycia różnych dolegliwości u malucha - nie tylko kolek ale też np. zaburzeń ssania i przełykania, zaparć, wzmożonych napięć etc. To bardzo pomaga!
[reklama usunięta]

wiecznie pozytywna

Re: Soczewki kontaktowe

W przypadku leczenia zaćmy, stosuje się soczewki Zeiss lub Alcon. Lekarz wycina zmętniałą soczewkę, a na jej miejsce wszczepia taką sztuczną. Jest możliwość usuwania zaćmy w ramach refundacji NFZ w placówkach zagranicznych. Na pewno w czeskim Cieszynie: http://lepiejzobacz.cz/ , gdzie przyjmują polscy okuliści można poddać się tego typu zabiegowi. W cenie są m.in. leki osłonowe, wszczepienie wybranej soczewki wewnątrzgałkowej. Co Wy o tym sądzicie?

wiecznie pozytywna

Re: zaćma

Jak wiecie, leczenie na NFZ wiąże się z dużymi kolejkami. Mojej babci wyznaczyli termin na operację zaćmy na koniec 2020 roku… Przecież to niepoważne! Jestem już tak zdesperowana, że zaczęłam szukać innych alternatyw leczenia i pomyślałam o wyjeździe na zabieg do Czech np. do kliniki PROVISUS , gdzie w ramach kontaktu z NFZ polscy chirurdzy leczą wzrok. I w cenie są leki osłonowe, polski opiekun, ubezpieczenie, polska dokumentacja medyczna, możliwość wyboru soczewki lub dopłaty za jej lepszy model. Co Wy sądzicie o takim leczeniu? Kto korzystał? Czy to bezpieczne?

wiecznie pozytywna

Operacja zaćmy dla babci

Na rynku jest już rozwiązanie dla Pacjentów, którzy nie mogą dłużej czekać na zabieg usunięcia zaćmy, a nie stać ich na leczenie prywatne. Na przykład klinika PROVISUS w Czechach - w cenie znajdują się wizyty kontrolne oraz finansowanie i obsługa prawna wniosku o refundację, który może złożyć pacjent w ramach zapewniania w UE leczenia transgranicznego. Koszt operacji już od 499 zł, a wizyty kwalifikacyjne odbywają się w Polsce. Co uważacie o takiej możliwości zabiegu?

wiecznie pozytywna

Operacja zaćmy

Cześć, szukam dobrej kliniki gdzie wykonam zabieg usunięcia zaćmy u ponad 80 - letniego dziadka. Prywatne placówki są kosztowne więc może coś na NFZ? Wiem, że w ramach refundacji można wyjechać do Czech m.in. do kliniki w Cieszynie: http:/lepiejzobacz.cz/ ale nie wiem, ile formalności trzeba załatwić, żeby to się udało. Co więc radzicie?

wiecznie pozytywna

Usuwanie zaćmy

Cześć, szukam dobrej kliniki gdzie wykonam zabieg usunięcia zaćmy u ponad 80 - letniego dziadka. Prywatne placówki są kosztowne więc może coś na NFZ? Wiem, że w ramach refundacji można wyjechać do Czech m.in. do kliniki w Cieszynie o nazwie PROVISUS ale nie wiem, ile formalności trzeba załatwić, żeby to się udało. Co więc radzicie?

wiecznie pozytywna

Re: Zabawki edukacyjne dla dzieci

Zabawki edukacyjne powinny być przede wszystkim dopasowane do wieku malucha tak, by mogły pobudzać go do rozwoju czy nauki określonych umiejętności. Dobrym przykładem są Zabawy FundaMentalne - seria zeszytów z ponad 400 propozycjami zabaw dla dzieci w wieku od 0 - 6 lat. Wszystko oczywiście podzielone na kategorie wiekowe, tak by stymulować rozwój określonych cech malucha. Całość została opracowana przez ekspertów w dziedzinie edukacji. Myślę, że to fajna propozycja, która zaciekawi każdego rodzica.

wiecznie pozytywna

Re: Zabawki

Ja uważam, że jeśli mamy zdecydować się na zabawki, to tylko te edukacyjne, które mogą nauczyć czegoś dziecka. Gry komputerowe czy tablety odpadają, bo to nic rozwijającego. W poszukiwaniu ciekawych rozrywek dla mojego 4- latka natknęłam się w sieci na produkt o nazwie Zabawy FundaMentalne. To zeszyty – książeczki z gotowymi pomysłami na aktywności z maluchem. Przedstawione tam zabawy są mądre i stymulują pociechę do rozwoju różnych umiejętności. Fajny produkt za przystępną cenę!

wiecznie pozytywna

Re: Prezent dla 5-latka

Jeśli chcesz postawić na coś edukacyjnego, to może zainteresujesz się zeszytami z gotowymi scenariuszami zabaw dla przedszkolaka? Opracowano taką serię o nazwie Zabawy FundaMentalne. Dla pociech od 0 - 6 lat jest np. książeczka pt. "Coś w ten deseń", wypełniona mądrymi aktywnościami poszerzającymi kompetencje językowe i społeczne dziecka. Zabawy opracowali eksperci, a maluch uczy się np. w jaki sposób wyrażać swoje myśli, uczucia, nastroje, informować o swoich zamiarach etc. Co sądzisz o takim prezencie?

wiecznie pozytywna

Re: Opiekunka dla maluszka :)

Gdyby któraś z Was szukała pracy jako niania, to dobrym pomysłem jest rejestracja na portalu Kochajidbaj.pl
Moja koleżanka dzięki temu serwisowi znalazła pracę :) Teraz oferują darmową rejestrację, a ilość takich kont jest ograniczona więc warto się śpieszyć!

wiecznie pozytywna

Re: Zabawki dla dzieci

Ja polecam postawić na zabawki, które potrafią wpłynąć na rozwój dziecka i które będą stymulować go podczas uczenia nowych umiejętności. Dobrym przykładem takiej rozrywki są m.in. Zabawy fundaMentalne - cykl książeczek dla rodziców ze scenariuszami mądrych zabaw. Opracowano je dla maluchów od 0 do 6 lat. I przykładowo, jest np. zeszyt o nazwie "Rusz ręką 1", który proponuje zabawy prowadzące do skordynowania ruchów niezbędnych do nauki pisania. Zabawy zostały tak dobrane, aby dziecko przechodziło od tzw. dużych ruchów do coraz bardziej wyspecjalizowanych. A przy okazji sugerowane zabawy rozwijają wyobraźnię, kreatywność i uczą zaangażowania. Myślę, że każdy rodzic powinien poczytać o tym produkcie więcej. Można odwiedzić w tym celu stronę Zabaw fundaMentalnych.

wiecznie pozytywna

Re: Gry edukacyjne dla 2,5-latka, jakie polecacie?

Dla takich dzieciaczków stworzono także produkt o nazwie Zabawy fundaMentalne. To bardzo i rozwijająca forma rozrywki, bo składa się z zeszytów zawierających kreatywne scenariusze zabaw z pociechą. Takie zabawy wyostrzają zmysły dziecka, przygotowują je do nauki czytania, pisania i liczenia i ogólnie - wpływają na rozwój intelektualny, emocjonalny i ruchowy. Poczytajcie nieco więcej na ten temat.

wiecznie pozytywna

Pas ciążowy

Drogie Panie, w ostatnim trymestrze cierpię na dokuczliwe bóle pleców. Poradzono mi, żeby zainwestowała w pas ciążowy, który odciąży mi plecy. Nie wiem jednak, jaki model wybrać. Koleżanka co prawda dała mi namiar na sklep [reklama usunięta}, ale na który z ich wariantów się zdecydować? Będę wdzięczna za Wasze opinie.

wiecznie pozytywna

Re: Dla młodych mam, które szybko musiały dorosnąć :)

Ja też miałam wczesne początki. Ksawery urodził się, gdy miałam ledwo 18 lat. Nie spodziewałam się kompletnie, jak moje życie się wówczas zmieni. Klasa maturalna, multum nauki a tu nagle taka wiadomość...Wychowując dziecko kończyłam jednocześnie studia, bardzo wspierali mnie rodzice i partner. Wspólnie daliśmy radę, a moje dziecko choć kompletnie nieplanowane to moja radość i siła do życia :)

wiecznie pozytywna

Re: Wrześnióweczki 2016

Cześć :) ja mam także termin na początek września. Czasu coraz mniej :)