mamaali

Kobieta, 34 lata, Śląsk

O SOBIE:

:)

Ostatnie posty użytkownika
mamaali

Re: Konkurs "Podwórko NIVEA"

Nie ma u nas jednej zabawy którą najbardziej lubimy. Nasze pomyśły przeważnie są spontaniczne i zależą od różnych czynników, wieczorami Czytamy bajki lub wymyślamy je same ...

Pieczemy ciasteczka :) , kiedy mamy więcej czasu, każda z nas losuje foremki i zaczynamy kuchenne rewolucje :)

W upalny dzień kąpiemy się w domowym basenie ;) kiedy na wyjście jest za gorąco .Wrzucamy najciekawsze zabawki do basenu i chłodzimy się w upalne dni

Kibicujemy kiedy gra nasza drużyna narodowa, albo same tworzymy własną drużynę i gramy w domu :)

nasze pomysły na zabawe są rozmaite , lubimy grać także w gry planszowe układać duże puzzle oraz malować :)

mamaali

Re: Konkurs "Kamera lub laptop z twojej bajki"

Wiersz dla mojej córki:

Kiedyś Cię pod sercem miałam,
i od razu pokochałam.
Wtedy zrozumiałam, że
najważniejsze zdrowie Twe.

Nie wiedziałam co we mnie się kryje,
Król czy Królewna we mnie żyje ?!
... okazało się, że to TY;
ALICJA, która serce skradła mi.

Zajadałam witaminki:
błonnik "kradłam" z kawy Inki
mocne kości, zęby zdrowe dało mleczko
rybka, jajko i z kurki udeczko,
ale jakby tego było mało,
słońce nam witamina D posyłało
Dużo ruchu w dzień zażywałyśmy,
a w nocy kocykiem się otulałyśmy.

Strumyk łez poleciał gdy ...
... na świat w końcu przyszłaś TY.
Zdrowa, silna choć taka mała
w me ramiona się wtulała.

11 grudnia skończysz lat sześć,
a nadal ważna jest życiowa treść:
jeśli będziesz tak jak mama
witaminki zażywała,
sport codziennie uprawiała
- będziesz dużo zdrowia miała!!

Życzę Ci abyś jak " siłacz" zawsze była:
abyś "góry przenosiła!"
z życiowych porażek zawsze się podnosiła ,
obyś dobre wartości w sercu nosiła
a przede wszystkim abyś...ZAWSZE SZCZĘŚLIWA BYŁA.

Kocham Cię, mama.

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

A i jeszcze mam pytanie .. moja córka miesiąc temu odrzuciła mleko i w ogóle nie chce pić, muszę jej białko jajecznicą i serkami wiejskimi nadrabiać.Ktoś też ma taki problem?

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

Witam kochane, nie było mnie trochę czasu, ale pamiętam o naszym forum!!!:)

magdalena3 gratulacje!!!!!!:)

Nasza Juleczka rośnie, broi, szalone dziewczę po prostu .Jednak to co mówią o JULKACH to prawda!! rozbrykańce do potęgi entej ;), i że drugie dzieci są bardziej figlarne;).U mnie sprawdziło się w 100% ;). Za 3 tygodznie roczek i uwierzyć nie umiem, że tak to szybko zleciało.

Postaram się częściej zaglądać:)

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

A u nas... anemia minęła za 2 miesiące mamy powtórzyć morfologię. Wszyscy specjaliści zaliczeni ( specyfikacja wcześniaka), okulista nam został i jedziemy 8 stycznia.Za 2 dni 2 tura szczepionek ... czym starsza tym gorzej, bo bardziej świadoma, a ma aż 4 szczepienia na raz, ale wierze, że da radę, już tyle razem przeszłyśmy, że przez to też przejdziemy.Jula waży już prawie 7kg więc już na wcześniaczka nie wygląda:)

pozdrawiamy:)

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

Cześć mamuśki!!!:) czy któraś może podać link na fb??

Piszecie o rozszerzaniu diety... ja już zaczęłam i powiem szczerze z daniami "z łyżeczki " jest ciężko.Ale doszłam do wniosku, że jak nadal ssanie ją interesuje to zaczęłam od soczków.Najpierw poszedł w ruch soczek jabłkowy jasny...nie wypiła, ale kupiłam soczek z hippa z czerwonego jabłuszka i cała buteleczka poszła w 2 dni:).Tak więc odkrywamy kolejne smaki .Próbuję na podwieczorek dawać jej deserki, wypluwa , ale jak to mówią za 1 nie weźmie za 2 też nie , ale za 10 razem się uda!;).A oto nasze zdjęcie z jabłuszka z gruszką...

mamaali

Re: Konkurs "Nowy Rok z Pszczółką Mają"

Ala;

Tę pszczółkę która tu widzicie
Zwą ja Mają…
Wszyscy Maję znają i kochają !!

Dlatego my życzymy w Nowym Roku
Abyś nadal była pszczółką pełną uroku,
Nadal bądź miła i służ pomocą
Przyjaciołom pomagaj każdego dnia i nocą.

I jak to często bywa – nie wpadaj w tarapaty !!
Gdyż wtedy się boję i uciekam do taty …

Życzymy abyś nadal uczyła nas
Jak na polanie upływa czas.
Żeby pełna przyjaciół polana
Była zawsze przez dzieci lubiana!

P.S – Mama …

A my dorośli życzymy Tobie Pszczółko oraz Twoim przyjaciołom …
Aby wasze historie z polany przetrwały kolejne pokolenia dzieci….Gdyż my jako rodzice wiemy jak to jest wychować się na tak wspaniałej bajce gdzie historie i ponadczasowe przesłania Mai , Gucia, Tekli , Filipa i reszty przyjaciół znamy po dziś dzień:)

mamaali

Re: Konkurs "Bezpieczny bo widoczny"

Kupuję kurtkę z odblaskami , przeważnie jest to kurtka zimowa , gdyż robi się ciemno szybciej ( np. cocodrillo ma takie zestawy).Buciki także na pięcie mają odblaski .Poza tym w przedszkolu była z wizytą Straż Miejska która zrobiła wykład naszym maluchom jak mają poruszać się na drodze i dostali odblaski na rączki:).Od małego także córeczka jest uczona jak ma przechodzić przez pasy, gdzie można a gdzie nie można przekroczyć granicę chodnika od jezdni. Niestety dzieci często się zapominają przez roztargnienie dlatego zawsze trzymam córkę za rękę.

mamaali

Re: Jaki kwas foliowy wybrać?

Ja brałam femibion - jest droższy ale nie musiałam przejmować się czy dostarczam dziecku wszystkich witamin potrzebnych w rozwoju.

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

Kornelka ani nie mów, jak mam iść zaś do szpitala to mnie krew zalewa;/ , mam nadzieję, że morfologia podskoczy, bo się załamię;/ . Mnie rana po cc nie boli już z miesiąc, krwawienie minęło, połóg zakończony , rana pięknie zagojona więc nie mam przeciwwskazań do ćwiczeń.Ja Chodakowską ćwiczyłam kiedyś na początku przygody z "chęcią płaskiego brzucha";), ale wolę większy wycisk a Mel B wyciska ze mnie siódme poty;) dziś po 50 minutach padłam na pysk;)

Lili91 tak przez konflikt serologiczny - niestety po poronieniu nie dostałam zastrzyku z immunoglobuliną. Dziewczyna która leżała ze mną na sali miała konflikt głównych grup ona miała A+ a mąż B+ i ma ten sam problem co ja.Nasze dzieciaczki razem żółtaczkę miały , a teraz problem z krwią.Za mało krwinek czerwonych.
O paciorkowca się nie martw dostałaś zastrzyk pewnie przed porodem więc jesteście bezpieczni:).

To kiedy należy zakończyć podawania witaminek powinno należeć do pediatry, różnie lekarze decydują.Ja mojej pierwszej córce podawałam przez miesiąc i to wystarczyło.

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

Witam, a u nas znów spadek morfologii ;( , jutro kolejne ściąganie krwi i jak znów spadnie idziemy do szpitala;/ ... nie wiadomo dlaczego nie przyswaja żelaza.Wydaje mi się, że to wina tych zasranych przeciwciał które wypuściłam będąc w ciąży.Jula ma anemie a w ogóle po niej tego nie widać, o ale cóż dalej przed nami perspektywa transfuzji. Mam dość tych szpitali. U nas Jula rośnie szybko.W 11 dni przybrała 1 kg i ma 4,5kg, więc ponad 1600gr od porodu wskoczyło, już przynajmniej ciuszki na niej nie wiszą i nawet nie widać, że to wcześniaczek. Fajny dzieciaczek, no ale... ta zasrana morfologia ;(

a ja dziś zaczynam 30 dni z Mel B czas na zrzucenie wagi!!

pozdrawiam

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

Tak was czytam i widzę, że nie tylko ja mam problem z marudnym niemowlakiem ... moja potrafi od 13 godziny nie spać do godziny 20stej ;/ - rączki i rączki wrrrr !!!!!!

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

Witam dziewczyny, padam na pysk. Julka daje tak popalić, że szkoda gadać.Pół dnia na rękach wisi, bo jak ją położę to jest krzyk.Już czuje się jak wyrodna matka, bo nie dość, że brakuje mi czasu dla starszej córki, to nauka młodszej, że "na rączkach" się już skończyło i próbuje tego małego szarlatana oduczyć wiszenia na moich rękach jest mega wyczerpujące.Czuje się paskudnie jak jestem zmuszona ją położyć i ona ryczy ryczy i ryczy nawet przez pół godziny, ale inaczej niestety jej nie oduczę

mamaali

Re: Konkurs z Kalorynka.pl

Otrzymałam kod instrukcje , ale niestety wyskakuje mi , że "Podany kod jest niepoprawny, być może został już wykorzystany" . Proszę napisać co mam z tym zrobić?

mamaali

Re: Noworodek w górach

ola dzięki za odpowiedź , a moja mama czasem mnie tak dołuje, że szok! jej chodzi o to, że płuca są jeszcze nie wydolne, że wylew do mózgu może być itp. i tyle się nacieszyłam wyjazdem;)

mamaali

Re: Pielęgnacja pupy niemowlaka - odparzenia

TORMENTIOL kosztuje ok 8zł w aptece a jest niezastąpiony.Żadne sudocremy itp mojej córce nie pomagały.A jak ma odparzenia to odstaw chusteczki, bo jeszcze bardziej podrażniasz skórę.Przy każdej zmianie pieluszki umyj czystą wodą i jak da radę to wietrz jak najczęściej aż odparzenia zejdą.Później znów możesz używać chusteczek

mamaali

Re: 'Śpiące Królewny'

moja miesięczna córa śpi na moim brzuchu a główkę ma pod moją brodą;)

mamaali

Noworodek w górach

Chciałam zapytać czy któraś z was ma doświadczenie z wyjazdem z miesięcznym noworodkiem w góry do 1000 m.n.p.m ?? Matka mnie nastraszyła, że płuca mózg .... itd. Chodzi mi o doświadczenie w tej kwestii.Chcieliśmy z mężem jechać na 2 godzinki na grzyby, gdyż jesteśmy pasjonatami, ale też trzeba być odpowiedzialnym za maluszka.

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

U mnie Bebiko się sprawdza i nie ma problemu.W szpitalu w Bytomiu też podawali Bebiko i w szpitalu dziecięcym też mieli Bebiko

mamaali

Re: Becikowe z plusem - co sądzicie?

Zachcianek żony jaki tekst .... szkoda, że ona musi znosić takiego bystrego męża.... Ja dostałam dotację na własną firmę i wierz mi 20 000 nie chodzi drogą;] , a jestem pewna ,że napisanie takiego biznesplanu było by dla ciebie zbyt problematyczne, jak spełnianie zachcianek żony.Więc ty się bierz do roboty a nie narzekasz na forum dla kobiet.

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

~kasian - gratuluję :) , kup sobie herbatkę na laktacje

Megane123 - dzwoniłam do mojej położnej środowiskowej i mam zgłosić się do szpitala jak mam takie mega krwawienie, ale jak słyszę szpital to aż mi się nóż w kieszeni otwiera;)

Kinga88 - no krwi to leci i leci.Najgorzej w nocy.W dzień z jedną podpaską przechodzę z 2 godziny , ale w nocy to by hydraulik chyba nie pomógł. Jutro zajade do szpitala to może coś poradzą.

magalena3 - mam nadzieję, że psycholog pomoże, na pewno pokaże ci wszystko z innej strony.Trzymam kciuki za ciebie żebyś stanęła na nogi mimo tego co cię spotkało.Może jakieś forum by ci pomogło, gdzie są dziewczyny w takiej sytuacji, na pewno dało by ci to dużo siły.Mam nadzieję, że kiedyś uda ci się spełnić marzenie o dziecku i będę ci kibicować całym sercem!!

kornelka moja też często się napina i nic nie wychodzi, ale 2 kupki za dnia mamy.Dziś nad ranem strzeliła jedną kupkę i czekam może druga też będzie.Ja podaję jej Bebiko1 ,ale przy pierwszej córce dawałam Nan1 i też problemu nie miała, więc nie wiem czy to mleko.Zapytaj pediatry, bo u nas działa herbatka rumiankowa.

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

Dziewczyny też macie takie mega krwawienie?? Ja miałam 3 tyg krwawienie i tydzień przestało myślałam, że to koniec teraz zaś dostałam krwawienia i myślałam, że to już @ ale gin powiedział, że to nadal odchody i mam narazie nie zakładać plastra anty.Ale mi tyle leci, że przesada.Już 2 noc przeciekłam, tyle krwi jeszcze na oczy nie widziałam;/

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

kornelka ja daje małej między karmieniami.Karmię co 2-3 godziny .A herbatkę pije tak po kilka łyczków jak nie chce spać.Przeważnie wypije mleko i idzie spać i wstaje na kolejne karmienie.Ale czasem wstanie po godzince i nie zamierza iść dalej spać to podaję jej herbatkę, wtedy do karmienia mleczkiem zostaje godzina lub dwie.Jak troszkę się zapcha herbatką to nic się nie stanie, a przeczyści troszkę jelitka od ciężkiego mleka.Często też ją kładę na brzuszku do spania i to może też jej pomaga w wypróżnianiu się.Ale kupy wali takie śmierdzące, że mąż ze starszą córką uciekają do innego pokoju;)

Dziewczyny też macie takie mega krwawienie?? Ja miałam 3 tyg krwawienie i tydzień przestało myślałam, że to koniec teraz zaś dostałam krwawienia i myślałam, że to już @ ale gin powiedział, że to nadal odchody i mam narazie nie zakładać plastra anty.Ale mi tyle leci, że przesada.Już 2 noc przeciekłam, tyle krwi jeszcze na oczy nie widziałam;/

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

Pani Buhler gratulacje:):)

Melly wcześniaki muszą przejść pielgrzymkę po specjalistach.Zapytaj swoją pediatrę o tego neurologa.USG bioderek i główki miała robione w szpitalu i wynik był pozytywny ale mimo tego w zaleceniach jest do powtórzenia. SZpital w którym rodziłam może jest średni w obsłudze położnych ;), ale widać, że dbają oo szczegóły.Nawet dostałam zastrzyki do domu cleksan czy jakoś tak i musiałam 10 zastrzyków sobie zrobić, czego po pierwszym CC nie miałam.

Melly moja córa płacze przy przebieraniu, bo przebieram ją zawsze przed karmieniem, wiec wie, że zaraz dostanie mleko i mnie chyba chce pośpieszyć;)

Melly ja wzięłam recepte na plastry antykoncepcyjne ,a za pół roku spirala , bo więcej dzieci już mieć nie mogę.

kornelka najważniejsza organizacja:).Ja muszę ogarnąć dwójkę dzieci więc czasem mam w domu mega młyn, ale wszystko idzie pogodzić:), a z wyjściami nie mam problemu, mąż wraca z pracy po 14stej więc mam czas dla siebie.Nawet na zumbę sie zapisałam;).dasz radę:)

kornelka też karmię mm i podawaj herbatkke dla niemowląt po 1 tyg życia rumiankowa albo z kopru.U nas kupki sa 2 razy dziennie.

mamaali

Re: Październikowe fasolki

Pysiak tak Bebiko, same przynosza, chyba, że mają "za dużo pracy" to trzeba się upomnieć. Mnie jedna wkurzyła, bo zrobiła mleka i poszła se spać i odebrałam mleko zimne i cholera wie ile stało przed podaniem.Taka leniwa baba jak nie wiem.Chciałam małą przebrać i powiedziałam, że chce ciuszki to mi kazała se samej w ich szafie grzebać... masakra

mamaali

Re: Wrześniowe skarby 2014 :)

Ja USG bioderek i USG główki miałam robione w szpitalu po porodzie kilka dni. Kolejne USG mam wpisane w zaleceniach ale pediatra jeszcze skierowania nie dała. Na razie dla wcześniaczka mam skierowanie do neurologa, muszę jechać do Katowic załatwić poradnie okulistyczną i USG główki jeszcze raz muszę zrobić.

A jakie badania powinnyście zrobić powinno być napisane na ZALECENIA w karcie wypisu dziecka.

asiunia72 u nas nocki to koszmar ... co 2-3 godziny ale wrzask jest jak cholera , bo butla musi być na JUŻ TERAZ!!!;)

Pani Buhler - masz tak samo jak ja przy pierwszym porodzie, kilka godzin to potrwa pewnie.Powodzenia!!!!!