kamilkakicia

Kobieta, 33 lata, śrem

O SOBIE:

jestem mama na pełnym etacie i wychowuje wspaniałego 3 letniego synka, mam 28 lat i ukończylam studia magistersie o kierunku resocjalizacja, interesuje sie turystyką, filmami, no i oczywiście wkladam całe swoje serce w wychowanie mojego synka Szymonka.

Ostatnie posty użytkownika
kamilkakicia

Re: Konkurs "Rodzinne przygotowania do Świąt"

Bardzo przepraszam moja wina , że nie doczytałam do końca regulaminu. Myślałam , że moje autorskie zdjęcie może brać udział w kilku konkursach! Na przyszłość będę bardziej uważnie czytać regulamin!

kamilkakicia

Re: Konkurs "Rodzinne przygotowania do Świąt"

Święta to dla nas wyjątkowy czas, czas spędzony z rodziną. U nas magię świąt daje się odczuć już na początku grudnia, wtedy synek zabiera się za pisanie listu do św. Mikołaja. Tworzy jego portret i maluje swoje życzenia prezentowe :-) Gdy już listy zostaną napisane, synek przebiera się za pomocnika Mikołaja i pomaga ubierać naszą piękną choineczkę! Radość synka jest ogromna gdy może uczestniczy w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia .

kamilkakicia

Re: Konkurs "Aktywni z dzieckiem"

Uwielbiamy spędzać czas z synkiem spacerując po ukochanych Tatrach. Tam odnajdujemy spokój i odpoczywamy z dala od miejskiego zgiełku! Wędrując opowiadamy sobie legendy o górskim duszku i uczymy się poznawać górską florę i faunę! Góry są naszym wybawieniem od smutku i szczęściem , które mamy na wyciągnięcie ręki. Do domu zawsze wracamy naładowani pozytywna energią i z uśmiechem na twarzy planujemy kolejną wędrówkę.

kamilkakicia

Re: Konkurs "Czas z dzieckiem"

zimowy chłód nam nie straszny:-) ciepło się ubieramy i ruszamy w rodzinną podróż.Dzięki temu wzmacniamy naszą odporność i z uśmiechem na twarzy podziwiamy górskie widoki :-)

kamilkakicia

Re: Konkurs "Bohater"

wypowiedź synka Szymonka 5 latek :-)
- powinien mieć świecące czułki, by potrafił oświetlić mi dróżkę gdy zrobi się ciemno
- powinien mieć cztery rączki by mocno mnie przytulić, gdy się boje
- śmieszny nosek też by się przydał by mógł mnie rozśmieszyć kiedy jest mi smutno
- i musi być mega futrzany bym mógł go przytulać każdego dnia

kamilkakicia

Re: Konkurs "Wyrusz w wielką przygodę z SAWĄ"

Zosia mała dzielna przedszkolanka miała za zadanie udać się do lasu i pozbierac wszystkie dary natury, a później stworzyć piękną prace. Zawołała swojego przyjaciela pieska Burka i razem popędzili do lasu. Burku ty masz dobry węch na pewno znajdziesz mi znakomite dary na prace do przedszkola - powiedziała Zosia do pieska. Burek zamerdał ogonkiem i pognał szukać darów lasu .Nagle piesek zauważył leżącego ptaszka, który miał skaleczone skrzydełko, pognał więc szybko po Zosie. Mała dziewczynka gdy zobaczyła ptaszka postanowiła mu pomóc. Razem z Burkiem wzięli ptaszka do domku i opatrzyli mu skaleczone skrzydełko, dali mu też jeść i pić. Kiedy ptaszek nabrał sił to w ramach podziękowania pokazał Burkowi i Zosi przepiękną krainę, która nazywała się Fantazja . Zosia była zachwycona w krainie było przepięknie, kolorowo i magicznie. Zosia razem z pieskiem odwiedzali krainę codziennie i radośnie spędzali w niej czas!

kamilkakicia

Re: Konkurs "Kamera lub laptop z twojej bajki"

Pewnego razu król imieniemKarol i królowa imieniem Kamila wydali bal na cześć urodzin synka Szymonka. Chłopiec był tak śliczniutki , że wszyscy się nim zachwycali i prezenty mu dawali. Matka chrzestna podarowała Szymonkowi piękne słoneczko, które miało codziennie świecić przed królewstwem, a siłacz Antek podarował księciowi złote jajko, które Szymonek miał nosić zawsze przy sobie. Mijały lata, a nasz królewicz Szymonek wyrósł na pięknego, silnego i zdrowego chłopca! Codziennie chodził bawić się nad strumyk, a jego słoneczko, które dostał od matki chrzestnej dostarczało mu dużo witaminy D.

kamilkakicia

Re: Serowe przekąski Cheese Snack

Również mam możliwośc testowania przekąski serowej Cheese Snack. Bardzo smakowały mojej rodzinie i znajomych paluszki Cheese snack orginal, niestety ketchupowe nie zdały u nas egzaminu. Większość osób wybrała Orginalne. Synek uwielbia je jeść jako przekąskę między głównymi posiłkami. Cheese snack orginal sa wyśmienite w smaku. Polecam :-)

kamilkakicia

Re: Konkurs "Jak twoje dziecko aktywnie spędza czas?"

Mój synek Szymonek 3,5 roczku gdy tylko zobaczy słonko na niebie to ubiera się i pędzi na świeże powietrze. Uwielbia jeździć na rowerku, ćwiczyć z mamusią na otwartej siłowni i biegać na placu zabaw.

kamilkakicia

Re: Konkurs "Agi Bagi"

Mój synek ma 3,5 roczku, a już od najmłodszych lat starałam się mu przekazywać wiedzę na temat dbania o nasze środowisko. Tłumaczyłam synkowi, że nie wolno deptać kwiatków, ani owadów bo one też żyją.Starałam się tłumaczyć aby śmieci wyrzucać do kosza, a teraz mój 3,5 letni synek sam wyrzuca śmieci , zwraca uwagę nawet dzieciom aby nie niszczyć kwiatków. Gdy widzi biedroneczkę na chodniku to mówi do niej, wejdź na trawkę i idź do swojej mamusi .Ostatnio zauważył kwiatek zwiędnięty i mówi do mnie, mamusiu weźmiemy go do domku, włożymy do wody to może ożyje. Synek bardzo dba o środowisko i jestem z niego bardzo dumna!

kamilkakicia

Re: Konkurs "Strażnicy miasta"

wypowiedź mojego 3,5 letniego synka
Przyjacielem mamusiu jest mój misio, bo on nigdy na mnie nie krzyczy, nie zabiera mi zabawek i nie popycha mnie!

kamilkakicia

Re: Konkurs „Jemy pysznie z Bonduelle”

Mój synek Szymonek, uwielbia warzywka, a w szczególności groszek bonduelle :-) stworzył nawet prace plastyczną przedstawiającą jego ulubione danie z warzywami :-)

kamilkakicia

Re: Konkurs "Nadzieja na nowe życie"

Jestem kobietą , która cierpi na bezpłodność, choruje na zespól policystycznych jajników i endometrioze, dlatego wiem jak długo walczy sie o wymarzone dziecko. Nam po 5 latach walki udało się, mamy wymarzonego synka, która ma 3 latka :-), wracając do tematu czynniki które niekorzystnie wpływają na zajśce w ciąze to:
- wiek - im później decydujemy sie na dziecko tym jest ciężej
- otyłość - także wpływa na płodnośc przede wszystkim kobiety
- używki - uszkadzaja nasz organizm i przyczyniają się do rozwoju niepłodności
- stres - kobieta szczęśliwa jest bardziej płodna :-)
- czynniki fizjologiczne - tak jak w moim przypadku, choroby blokują zajście w ciąże.

kamilkakicia

Re: Konkurs "Książeczki edukacyjne"

W poznaniu otaczającego świata pomagamy dzieciom my rodzice! Ja staram się od samego początku mojemu synkowi pomagać poznawać i odkrywać ten wspaniały świat. Kiedy synek leżał jeszcze w łóżeczku starałam się mu codziennie czytać książeczki i bardzo dużo do niego mówiłam, a on zawsze się tak ślicznie uśmiechał :-) Kiedy już siedział i próbował raczkować, nie utrudniałam mu poznawania świata, ale zawsze byłam w bezpiecznej odległości jakby chciał coś zbadać i dotknąć niebezpiecznego urządzenia, wtedy reagowałam i mówiłam nie wolno! Wszystko synkowi tłumaczyłam, na spacerkach opowiadałam mu o przyrodzie i o miejscach w których się znajdujemy! Kiedy synek zaczął chodzić to dopiero zrobił się ciekawski i odkrywczy, bardzo długo spacerujemy na dworze, poznajemy zwierzątka, przedmioty i całą przyrodę. Bardzo dużo tez się uczymy z książeczek, bo synek uwielbia gdy mu je czytam! Teraz ma 3 ,5 roczku, pięknie mówi i sam dopytuje mnie co?, gdzie? , dlaczego?, kiedy? a ja mu na wszystkie pytania staram się odpowiedzieć !

kamilkakicia

Re: Konkurs "Miś i but"

co mają wspólnego miś i but ? Odpowiedź mojego 3,5 letniego synka.
Mamo but ogrzewa i tuli moje nóżki gdy jest im smutno i zimno, a miś ogrzewa moje ciałko gdy jestem smutny i jest mi chłodno. Oba maja takie podobne futerka, miś na zewnątrz a but w środku :-)

kamilkakicia

Re: Konkurs "Jestem najsilniejszy"

Mój 3,5 letni synek odpowiedział:
Najsilniejszy na świecie jestem ja mamo, bo jak gonie ptaszki na dworze to one uciekają!

kamilkakicia

Re: Konkurs "Gwiazdy przeznaczenia"

Gdyby synek Szymonek ( 3,5 roczku) był czarodziejem, to jako przyjaciela wybrałby kotka i nazwałby go Magiczek :-)

kamilkakicia

Re: Konkurs "Każdy jest ważny"

Mój synek miał nawyk podnoszenia wszystkiego z podłogi i brania do buzi. Starałam się syneczkowi tłumaczyć, że nie wolno podnosić, że będzie brzuszek bolał, ale u nas najbardziej sprawdził się sposób zwalczania złych nawyków poprzez zabawę, gdzie jego ulubiony miś chodziła po pokoju i zbierał okruszki, a później brał do buzi, misia rozbolał brzuszek i się rozchorował i nie mógł już się bawić z synkiem. Sposób u nas bardzo poskutkował, ponieważ synek już nic nie bierze buzi z podłogi i zaraz mówi że trzeba wyrzucić do śmieci bo jak zje to będzie go bolał brzuszek tak jak misia!

kamilkakicia

Re: Konkurs "Komiks"

U nas gry planszowe to wspaniała rozrywka dla całej rodziny, zawsze siadamy ze synkiem igramy popołudniami, są świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego. Rozwijają myślenie, wyobraźnie i kształtują charakter dziecka. Dziecko uczy się także współdziałania w grupie oraz uczy się godnie przyjmować porażkę. Gry planszowe sprzyjają kształtowaniu pożądanych cech charakteru, uczą panowania nad sobą, wytrwałego dążenia do celu i nie zrażania się niepowodzeniami. Wspaniałą zaletą gier planszowych jest losowe wyrzucanie ilości oczek, jest to wspaniała zabawa z matematyką, gdzie dziecko uczy się liczyć! Gry uczą także sposobu pokonywania trudności. Wszystkie te cechy są ważne dla dziecko w późniejszym życiu, dlatego grajmy z dziećmi jak najwięcej w gry planszowe :-)

kamilkakicia

Re: Konkurs ze Stewiarnia.pl

Gdy mój synek ma ochotę na słodką przekąsek, podaje mu wtedy suszone owoce, są zdrowe, słodkie i zawierają dużo witamin. synek ma 3 latka a ja od początku staram się dbać o jego zdrowie, dlatego po roczku dawałam mu już do cyckania suszone owoce, żeby synuś się przyzwyczaił. Na początku wypluwał, ale po kilku razach już mu zasmakowały, najbardziej lubi suszone śliwki, truskawki i jabłka!

kamilkakicia

Re: Konkurs "Kraina uważności"

My uważność ćwiczymy przede wszystkim na świeżym powietrzu, gdy tylko pogoda nam dopisuje, wybieramy się z synkiem do parku lub nad jeziorko, kładziemy się na kocyku i wsłuchujemy się w odgłosy przyrody. Ja zadaje pytania a synek zgaduje, co to za dźwięki. Również w domku ćwiczymy uważność, synek zawsze mi pomaga w przygotowaniu obiadku, najpierw synuś obserwuje co mama w danej chwili robi a później sam próbuje wymieszać i dodać składniki do obiadku! Bardzo też lubimy z synkiem grać w pamięć i domino bardzo dobrze ćwiczą uważność u mojego synka!

kamilkakicia

Re: Konkurs "My sleepy cloud"

przede wszystkim powinna dbać o kręgosłup naszego maluszka, nie może być zbyt miękka aby dziecko się nie udusiło, nie może też być za twarda. Dziecko powinno czuć się swobodnie, ponieważ pierwsze miesiące najwięcej czasu spędza właśnie w swoim łóżeczku, podusia musi być tak przystosowana aby nie zniekształcała główki dziecka i nie uszkodziła kręgosłupa!

kamilkakicia

Re: Konkurs "Herbatki Teekanne"

moimi sposobami na wiosenne oczyszczenie organizmu to
1. poranna gimnastyka
2. ruch na świeżym powietrzu jest najważniejszy, dlatego z synusiem idziemy do parku synuś jedzie rowerem a ja zakładam rolki na nogi i w droge za synusiem, do tego doliczam długie spacerki z synkiem.
3. Wiosenna dieta składajaca się z dużej ilości owoców i warzyw, a przede wszystkim pije dużo wody niegazowanej!