agasam9

Kobieta, 35 lat, Szamotuły

Ostatnie posty użytkownika
agasam9

Re: Konkurs "Aktywni z dzieckiem"

ja biegam, a mój 8 latek, jeździ koło mnie na rowerze, potrafimy tak pokonać z 10 km a czasami nawet i więcej. Często ja jestem zmęczona a to syn mnie namawia żebyśmy zrobili sobie trening. Podczas naszych treningów wspaniale spędzamy czas :)

agasam9

Re: Konkurs "Bohater"

Nasz superbohater byłby niesamowicie dobry, ratowałby świat przed chorobami, biedą i wojnami. Potrafiłby latać, teleportować się i mówić we wszystkich językach świata. Miałby rozliczne znajomości i zdolności mediacyjne. Dzięki niemu na całym świecie zapanowałaby sprawiedliwość oraz ład i porządek.

agasam9

Re: Konkurs "Otulacze"

ja moim dzieciom śpiewałam kołysanki i kołysałam w ramionach, zazwyczaj to pomagało a jeśli nie to bujałam je w wózku to już był gwarant uspokojenia

agasam9

Re: Konkurs "Dzidziuś w brzuszku"

moja 4 letnia córka , uwielbia filozofować, pytaniami potrafi zagiąć każdego np. Dlaczego trawa jest zielona? Dlaczego śnieg jest biały? Skoro Bóg stworzył człowieka, to kto stworzył Boga? Po co człowiek robi się stary? Dlaczego pradziadek umarł? Gdzie on teraz jest? i tak w kółko dlaczego , dlaczego, dlaczego... ;)

agasam9

Re: Konkurs "Podwórko NIVEA"

zdecydowanie w chowanego. Liczba kryjówek w domu jest nieograniczona. Frajdę mają nie tylko dzieci mam ją i ja.

agasam9

Re: Konkurs "To normalne"

1. akceptować
2. szanować,
3. tolerować,
4. troskliwie się opiekować
5. spokojem i opanowaniem wychować

agasam9

Re: Konkurs "Co to jest sok?"

1.Tak
2. Tak
3. tak takich jak witaminy, sole mineralne, mikro- i makroelementy, antyoksydanty oraz innych biologicznie aktywnych składników.
4. Nie
5. Tak
6. Tak
7. najbardziej pasuje do drugiego śniadania, ponieważ jest uzupełnieniem dla dziecka do szkoły lub dla dorosłego do pracy.

agasam9

Re: Konkurs "Hity Mother&Baby 2015"

Produkt Przyjazny Dziecku 2015 - Coverover Active, bo to rewelacyjny produkt, warto mieć takie przykrycie zawsze przy sobie, bo ma mnóstwo zastosować a zawiera na prawdę mało miejsca
Produkt Przyjazny Matce 2015 - Bio-oil - miałam, korzystałam, efekty są widoczne więc gorąco polecam innym

agasam9

Re: Konkurs "Agi Bagi"

ja uczę dziecko dobrych nawyków i tłumaczę, że ziemię mamy tylko jedną i że musimy i nią dbać nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla przyszłych pokoleń :)

agasam9

Re: Konkurs z przytulankami Tuli

powinna być miękka, kolorowa, wzbudzać radość dziecka, przywoływać jego uśmiech i sprawiać, żeby chciało mieć ją stale przy sobie

agasam9

Re: Konkurs "Nadzieja na nowe życie"

myślę, że w dzisiejszych czasach to przede wszystkim stres, zanieczyszczone środowisko i późny wiek starających się o dzieci

agasam9

Re: Konkurs "Zgodne rodzeństwo"

Mój syn ma 6 lat a córka 3 lata, często się razem bawią, ale często też dochodzi między nimi do kłótni. Ja staram się mieć ich sprzeczki pod kontrolą, ale nie wkraczam między nich (chyba, że dochodzi do rękoczynów ;) ). Uważam, że jeżeli będą swoje problemy rozwiązywać sami, nauczą się se sobą lepiej dogadywać

agasam9

Re: Konkurs "Miś i but"

są cieplutkie i milutkie, z nimi nie straszna jest zimna i z obydwoma się dużo przetrzyma

agasam9

Re: Konkurs "Jestem najsilniejszy"

Janek lat 5:
- Ja myślę, że najsilniejsza jest pani Magda (to jego przedszkolanka), bo wczoraj jak byliśmy na wycieczce wszystkie dzieciaki wsadziła na przyczepę (faktycznie musiała się nadźwigać :)

agasam9

Re: Konkurs "I can sing in English"

Pewnie, że pomagają: najpierw słuchamy jakiegoś utworu, później zaczynamy go nucić, w końcu zaczynamy interesować się o czym śpiewamy i szukamy tłumaczenia tekstu!

agasam9

Re: Konkurs "Komiks"

mój syn nauczył się przegrywać. Jak z kimś gra w planszówkę, to od razu zapowiada "pamiętaj, nie zawsze się wygrywa". Poza tym gry uczą spostrzegawczości, ćwiczą pamięć i zdolności manualne.

agasam9

Re: Konkurs "Kraina uważności"

my uważność ciągle ćwiczymy na spacerach, w zabawach typu: czy widzisz psa, czy widzisz panią w czerwonym płaszczu, cz widzisz niebieski samochód

agasam9

Re: Konkurs "Bebi Kids"

bąbelki i piana w wodzie pływały,
z dziećmi bardzo bawić się chciały,
lecz dzieci urwisy nie chciały się myć
i jak tu bąbelki szczęśliwe miały być.
okno się otwarło i wiatr zaczął hulać
a bąbelki i piana po łazience fruwać.
Dzieci do łazienki przyleciały
bardzo im się te cuda spodobały.
Od razu zapragnęły kąpieli,
i już więcej rodzice z nimi problemu nie mieli!

agasam9

Re: Konkurs "Bez kontroli"

Uważam, że dyscyplina sprawia, że dziecko jest bardziej zorganizowane, bardziej pracowite i ma mocniejsze charakter

agasam9

Re: Konkurs "KATAREK PLUS"

Katarek wszyscy w domu mieli,
chociaż wcale mieć nie chcieli.
Przyniósł go Jaś z przedszkola,
szybko przejęła go jego siostra Ola.
Później przeszło na babcię i dziadka,
i na sąsiada - pana Władka.
I tak ten katar krąży po bloku,
od samego świtu aż do zmroku.
Wszystkich bez wyjątku dopadnie,
i każdego pomęczy dokładnie

agasam9

Re: Konkurs "Nie strach się bać"

Jeżeli widzę, że moje dziecko czegoś się boję przytulam je bardzo mocno i całuję, żeby wiedziało, że nie jest samo, że jest bezpieczne i że zawsze jest przy nim ktoś kto je wspiera ;)

agasam9

Re: Konkurs "Dzieciozmagania"

najbardziej martwię się, że moje błędy wychowawcze wpłyną na dorosłe życie mojego dziecka, że przeze mnie będzie nieszczęśliwy i nie będzie radził sobie w życiu.

agasam9

Re: Konkurs "My się zimy nie boimy"

Z moich obserwacji wynika, że rodzice mają tendencje do przegrzewania swoich pociech. Czasami dziecko jest tak grubo ubrano, że dosłownie ledwo chodzi. Według mnie należy zachować umiar, bo człowiek lepiej się czuję gdy jest mu chłodno (nie zimno!) niż gdy jest zlany potem ;)

agasam9

Re: Konkurs "W kąpieli"

zamienić kąpiel w wspaniałą zabawę z zabawkami, lalkami i dużą ilością piany

agasam9

Re: Konkurs z marką Pampers

mój synek, bardzo długo nie przesypiał całej nocy, miał kolki i musieliśmy go do późnych godzin nocnych nosić, przytulać i kołysać. Pamiętam pierwszy poranek kiedy to obudziłam się przed nim, spojrzałam na zegarek - dochodzi 8:00, myślę: "przespałam całą noc, to niemożliwe!", serce mi zamarło, zerwałam się na równe nogi, podbiegam do łóżeczka, sprawdzam czy Janek oddycha i wtedy on otworzył oczy i obdarzył mnie najpiękniejszym, najbardziej promiennym uśmiechem;)

agasam9

Re: Konkurs "Zima z POLSAT JimJam"

Z Oskarem Baloniarzem, ponieważ mieliby przygód bez liku, bez ustanku podróżowaliby i mieliby mnóstwo przyjaciół

agasam9

Re: Konkurs "Nowy Rok z Pszczółką Mają"

Dużo przygód - zmartwień mało,
żeby co dzień słonko grzało,
żeby kwiatów na łące było w bród
i żeby z zebranego nektaru wyszedł pyszny miód!

agasam9

Re: Konkurs "Pani Walewska"

chronię ją przede wszystkim przed kapryśnymi zmianami pogodowymi przed zimnym wiatrem i mrozem, używam odpowiedniego kremu i nie zapominam o codziennym oczyszczaniu skóry

agasam9

Re: Konkurs "Najszczęśliwszy śpioch w okolicy"

mój synek uwielbiał spać w samochodzie. Pewnego letniego popołudnia , gdy ja kosiłam trawę przed domem , nagle zauważyłam, że synka nigdzie nie ma, rzuciłam kosiarkę i zaczęłam go szukać. Szybko go znalazłam - Janek wszedł do samochodu (drzwi były pootwierane, że auto przewietrzyć) położył się na tylnym siedzeniu i spał.

agasam9

Re: Konkurs "Twoje dzieci to twoja wina"

Moja babcia zawsze mówiła, że od dzieci trzeba wymagać, angażować do wszystkich prac domowych, żeby wiedziały, że to jest naturalne. Jak będą dorosłymi będą wymagały same od siebie

agasam9

Re: Konkurs "Francuskie dzieci jedzą wszystko"

staram się jak mogę, ale trudno mi czasami namówić moje dzieciaki do zjedzenia zdrowego i pożywnego posiłku. Dlatego tak chętnie przeczytałabym tą książkę