Skocz do zawartości
Forum

Bedziemy_Rodzicami

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Kraków

Osiągnięcia Bedziemy_Rodzicami

0

Reputacja

  1. Jeśli sama nie potrafisz obchodzić się z chustą i czujesz że nie masz wprawy, to zapraszamy na warsztaty do Będziemy rodzicami - prowadzimy zajęcia dzięki którym rodzice mogą poczuć się pewniej, nauczyć się prawidłowo wiązać chustę i jak ułożyć w niej dziecko. W razie pytań - chętnie odpowiem!
  2. Tutaj trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy - to z czym dziecku i w gruncie rzeczy nam jest wygodnie, i to co jest dla dziecka dobre. Na pewno nie ma co zostawać przy karmieniu piersią zbyt długo - dziecko musi się też uczyć samodzielności, a w jej zakres wchodzi nauka samodzielnego jedzenia. Jeżeli obawiasz się, że dziecko będzie czuło się odrzucone - pewnym rozwiązaniem może być noszenie dziecka w chuście. Jest to rozwiązanie wygodne zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka - łatwiej będzie Ci wykonywać codzienne obowiązki, a dziecku będzie wygodnie i będzie czuło Twoją bliskość. Jeśli nie miałaś wcześniej styczności z chustami, możesz skorzystać z warsztatów - jeżeli jesteś z okolic Krakowa, to serdecznie zapraszamy do nas, do Alternatywnej Szkoły Rodzenia “Będziemy Rodzicami” - W razie pytań - zachęcam do kontaktu!
  3. Witaj! Twój problem wcale nie jest odosobniony i boryka się z nim sporo matek. Zachowanie dziecka może wynikać z różnych czynników - być może jest to jeszcze potrzeba bliskości, być może za bardzo przyzwyczaiła się do tego, że żeby ją uspokoić podajesz jej pierś. Myślę, że warto spróbować małą troszeczkę! odzwyczaić - piszesz, że dziecko ma 4 tygodnie dopiero, jest malutkie. Czy próbowałaś noszenia małej w chuście? Wbrew krążącym mitom można w chuście nosić już noworodki, a pozycja jest dla dziecka wygodna i bezpieczna.
  4. To prawda, decyzja o przejściu na karmienie butelką wymaga pewnego przemyślenia. Odstawić od piersi można też i roczne dziecko, pytanie czy chcesz tyle czekać - oczywiście nie ma w tym nic złego, ale warto uważnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Samo odstawienie dziecka od piersi warto podzielić na etapy, upewnić się, że dziecko jest zdrowe, nie robić tego także w okresie ząbkowania. Początkowo można np. zastąpić część posiłków karmieniem butelką, a później podawać pierś, i stopniowo zwiększać częstotliwość karmienia butelką. Zadbaj też o to, żeby podczas odstawiania od piersi pozostałe aspekty życia dziecka pozostawały niezmienne - np. z oddaniem dziecka do żłobka warto jeszcze trochę poczekać :)
  5. Szczepionki są pomyślane w ten sposób, żeby nie stanowić zagrożenia dla osoby szczepionej i dla jej otoczenia - faktycznie organizm ma tylko “przećwiczyć” obronę przed daną chorobą. Nie musisz się więc martwić - żadne z Twoich dzieci nie powinno mieć po szczepieniu żadnych problemów.
  6. Zgadzam się z przedmówczynią -póki dziecko prawidłowo przybiera na wadze, nie powinniśmy go budzić do jedzenia. Dziecko decyduje ile je, póki mieści się w normach przewidzianych dla jego wieku, nie powinno się wprowadzać dodatkowych posiłków. Takie zmuszanie może wręcz zniechęcić później do jedzenia - nie zmuszajmy dzieci, bo posiłki zaczną im się kojarzyć z czymś negatywnym i nieprzyjemnym, a wtedy przekonanie ich do jedzenia będzie już o wiele trudniejsze.
  7. Witaj! To faktycznie może być ząbkowanie - czwarty miesiąc to czas, kiedy zaczynają się wyżynać dolne jedynki. Niekoniecznie musi być je widać od razu, dziecięce zęby formują się jeszcze na długo przed tym, zanim zaczną być widoczne. Czy Twoje dziecko trze dziąsła, jest osłabione, wkłada palce do buzi, nadmiernie się ślini? Symptomem może też być faktycznie brak apetytu. Jeśli uznasz, że te objawy jednak nie występują - skontaktuj się koniecznie z lekarzem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...