Skocz do zawartości
Forum

Carla_123

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Treść opublikowana przez Carla_123

  1. Carla_123

    Wrześniówki 2015

    jeśli chodzi o zęby to Tymek jak tylko skończył kolki (po 4 miesiącu) zaczął się ślinić niemiłosiernie i skończyły się nasze przespane noce (wcześniej potrafił przespać w nocy 7h), Młody budził się co 2h.. 2 tygodnie później wyszły dolne jedynki, cały czas był tak marudny że czekaliśmy na następne zęby, przez miesiąc cisza a potem w marcu przez 4 tygodnie wyszło 5 zębów (górne jedynki i 3 dwójki). potem znowu miesiąc przerwy, a ostatni wyszedł pod koniec kwietnia. Pediatra tylko kręcił głową i stwierdził że teraz na pewno będzie parę miesięcy przerwy, ale od dwóch tygodni znowu się zaczęło, z jeszcze większym nasieleniem, a jak oglądam jego dziąsła to się zastanawiam czy to możliwe żeby tak szerokie zęby mogły się przebić...
  2. Carla_123

    Wrześniówki 2015

    ~Ellie2406 A pediatra widzi jakiś problem? my martwiliśmy się, że nie siada, nie raczkuje, tylko pełzał do tyłu i do przodu. Potem pediatra zdiagnozował osłabienie w osi głowa-tułów, wysłał nas do neurologa a ten z kolei nie przejął się osłabieniem tylko stwierdził, że będzie problem z chodzeniem bo mały koślawi stopy... od 3 tygodni chodzimy na rehabilitację i dzisiaj w końcu Tymek posadzony siedział dłuższą chwilę :) i stópki też wyglądają lepiej. gdzieś czytałam że jak dziecko nie siedzi w 9-10 miesiącu to trzeba to skonsultować z lekarzem..
  3. Carla_123

    Wrześniówki 2015

    Cześć dziewczyny! czytałam forum całą ciążę i nareszcie mam trochę czasu dla siebie, ale chyba nie uda mi się nadrobić zaległości.. mam do Was pytanie (być może gdzieś ten temat się już przewinął ale nie mogę znaleźć) czy któraś z Was ma problem z rozejściem się mieśni brzucha po ciąży? http://www.fit360.pl/artykuly/cwiczenia-na/rozejscie-sie-miesni-brzucha-cwiczenia/ ja się dopiero niedawno dowiedziałam (tylko dzięki temu że chodzę na rehabilitację na kręgosłup i fizjoterapeuta mnie uświadomił) i jestem załamana :( mam wrażenie że ćwiczenia nic nie dają - podobno to się cofa bardzo długo.. poza tym widzę że Wasze dzieciaczki fajnie się już ruszają, mój leniuszek na razie nie siada ale za to nadrabia ząbkami, ma już 8 i idą następne :)
  4. Carla_123

    Wrześniówki 2015

    Przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego, zgodnie z art. 32 ustawy z 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (DzU z 2010 r. nr 77, poz. 512 ze zm.). Należy się on w razie sprawowania opieki nad - dzieckiem chorym do lat 14 i zdrowym do lat 8 (w przypadkach wskazanych w ustawie) oraz - chorym członkiem rodziny, którym jest małżonek, rodzice, teściowie, dziadkowie, wnuki, rodzeństwo oraz dzieci w wieku powyżej 14 lat. Warunkiem uzyskania prawa do zasiłku opiekuńczego jest przede wszystkich podleganie ubezpieczeniu chorobowemu. Nie ma przy tym znaczenia, czy dobrowolnemu czy obowiązkowemu. Zasiłek przysługuje wyłącznie w okresie podlegania ubezpieczeniu, tzn. ustaje wraz z ustaniem tytułu do ubezpieczenia. Ponadto zostanie wypłacony pracownikowi w sytuacji, gdy tylko on może zapewnić opiekę choremu członkowi rodziny, w tym wypadku małżonce. Zasiłek opiekuńczy, finansowany zawsze z funduszu ubezpieczeń społecznych, przysługuje w wysokości 80 proc. wynagrodzenia pracownika. Podstawą jego wymiaru jest przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone przez okres 12 miesięcy poprzedzających otrzymanie zwolnienia lekarskiego, a jeżeli dana osoba pracuje krócej niż rok, przez okres faktycznego zatrudnienia. Prawo do zasiłku z tytułu opieki nad członkiem rodziny przysługuje do 14 dni w roku. Podstawą jego wypłaty jest uzyskanie od lekarza zwolnienia lekarskiego na druku ZUS ZLA, które stwierdza konieczność opieki nad chorym dzieckiem lub innym członkiem rodziny. Ponadto konieczne jest złożenie wniosku o przyznanie zasiłku wraz z oświadczeniem o pozostawaniu z chorym we wspólnym gospodarstwie rodzinnym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...