Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia, diety dla mamusiek czyli odchudzamy się...


Rekomendowane odpowiedzi

dieta proteinowa składa się z 4 faz o ile sie nie mylę
I faza to 5 dni na białkowych rzeczach, odłuszczone najlepiej 0% czyli twarożki, serki wiejskie, jajka, moze byc kurczak gotowany.
II faza jest mieszana 5/5 CZYLI 5 DNI BIAŁKOWYCH I 5 DNI BIAŁKA Z WEGLOWODANAMI-WARZYWAMI.

JAGUŚ JAK cię ta dieta zainteresowała to wpisz w google dieta proteinowa

http://www.suwaczek.pl/cache/ede165d4aa.pnghttp://www.familylobby.com/common/tt5387262fltt.gif
http://www.suwaczek.pl/cache/351878843d.png http://www.familylobby.com/common/tt5387292fltt.gif
:Płacz: serduszko przestało bić w 12 tygodniu ci

Odnośnik do komentarza

radość serca
No własnie też tak pomyślałam, a grillowane to jeszcze zdrowsze, dzięki :)

grillowane bez tluszczu, a ryby wedzone tłuste tez moga byc, tylko pamietajmy wtedy o wielkosci porcji, nie mozna zjesc na raz calej wedzonej makreli...jak tunczyk to tylko w sosie wlasnym, a ilosc oliwy DOPUSZCZALNA NA JEDEN POSILEK TO 1 LYZKA NA OSOBE!

oliwa zdrowa, ale odmierzajmy lyzką, nie lejmy wprost z butelki, bo to 140 kalorii w 1 lyzce...
a orzechy to dwie lyzki na 1 przekaske lub 15sztuk.
zamiast 1 lyzki oliwy mozna dac do salatki 10 oliwek, ale odsaczonych z oliwy...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Devachan
radość serca
No własnie też tak pomyślałam, a grillowane to jeszcze zdrowsze, dzięki :)

grillowane bez tluszczu, a ryby wedzone tłuste tez moga byc, tylko pamietajmy wtedy o wielkosci porcji, nie mozna zjesc na raz calej wedzonej makreli...jak tunczyk to tylko w sosie wlasnym, a ilosc oliwy DOPUSZCZALNA NA JEDEN POSILEK TO 1 LYZKA NA OSOBE

Dzięki za odpowiedź :)

Pozdrawiam

http://suwaczki.maluchy.pl/li-27827.png

Odnośnik do komentarza

Patreena - gratulacje!!

Ja sie kurde nie mogę jakoś zmobilizować - na sb baaardzo fajnie leciało w dół ale jakoś przyszedł pt i tv i co tu zjeść.... hehe :) )

wczoraj na imieniny dostałam taka zbajerzoną wagę :) :) ustawia sie ją pod tych co sie waża ( nie trzeba a mozna wpisuje sie wiek, płec, wzrost i coś tam jeszcze i ta waga wylicza ile sie powinno schudnąć, ile kcal sie powinno jeść, ile % tłuszczu, wody ) tylko musze sobie instrukcje poczytać :) :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-58618.png

dlaczego sie nie wysypiam......... http://full--of--magic.blogspot.com/
magiczny sklepik :D
http://www.artillo.pl/shop/karolajna.html

http://s3.suwaczek.com/200610141241.png

Odnośnik do komentarza

Monika1980
Moni próbowałam kopenhaska ale wytrzymałam 3 dni. Teraz zastanawiam sie nad south beach.

polecam ta drugą, zdecydowanie

Małgosia
Monika1980 myśmy z mężem wytrzymali na south beach- tydzien, mamy w planach kolejne podjescie, ale powiem , że trochę nawyków mi zostało

moja koleżanka schudła w pierwszej fazie 5 kg

tak, nawyki zostajam potem nawet jak sie skusi to tyjesz wolniej bo juz inaczej gotujesz...

Kate
Ja kiedyś tydzień wytrzymałam i .. okazało się, że jestem w ciąży :D buahahah, to się poodchudzałam :P
Ale moja mama do końca dała rade i schudła 7 kilo na kopenhaskiej. A teraz jestem za leniwa do diet :Nieśmiały:

a jaki byl efekt jo-jo? slyszalam ze jak po 2 latac jej nie powtorzysz to sie tyje, prawda to?

Małgosia
Ardhara ;)

Dieta South Beach (Plaż Południa) ja tylko tą stosowałam, trudne początki, ale polecam

trudne sa, ale nie chodzi sie glodnym , jest tylko chetka na to czego w zadnej diecie byc ie powinno, czyli potrawy typowo tuczace, wiekszosc ludzi tyje od admiaru weglowodanow, czesto to puste totalnie kalorie - slodycze, cukier, alkohol, a piwo to najbardziej tuczaca rzecz na swiecie!

musiek71
Przepraszam Drogie Panie, że się włączam ale może spróbować pod okiem lekarza w jednej z klinik. Sam próbowałem i 2 lata temu schudłem w 8 miesięcy 35 kilo.

aneciacom
też bym jakiejś dietki spróbowała bo po zimie trzeba jakoś wyglądać i w kostium na lato się wycisnąć
...ja po porodzie bardzo szybko chudłam bo karmiłam piersią a mała miała kolki wiec byłam na ścisłej diecie, potem było nawet wyluczenie nabiału ( 14 dni)bo było podejrzenie skazy białkowej i chudłam w zastraszającym tempie,ważyłam o wiele mniej niż przed ciążą ale jak tylko przestałam karmić zaczęłam tyć i gdy już doszłam do wagi przed ciażą to chciałam aby to się nie zmieniało a teraz czuję i widzę że tyję .... już nawet na wagę nie wchodzę odkad przekroczyła moje dopuszczane kg... chętnie bym zastosowała jakąś dietkę ale ta kopenhaska trochę mnie przeraża....:Męki:

tez tak schudlam, 3 kg mi brakowalo do wagi sprzed porodu - stres zaowocowal powrotem do nalogu palenia, jak rzucilam to mi w dupsko (a w zasadzie tez w brzuch i uda) weszlo, i wreszcie dojrzewam by to zrzucic...nie pale juz 4 miesiace..

agness
Jakiś czas temu porzuciłam wszystkie te diety-cud, ze względu na to, że nigdy nie
przynosiły utraty tych 4 kg w 7 dni, a nawet jak przynosiły, to efekt jojo
niszczył rezultaty :-) Dlatego, w pewnym momencie, postanowiłam po prostu
mniej jeść, chudo i lekkostrawnie no i przede wszystkim nawadniam swój organizm... może to śmiesznie brzmi, ale dzięki wodzie jestem bardziej syta :Śmiech:

tak, woda to najtanszy drodek odchudzajacy, dodam ze i odmladzajacy ( w iewielkiej mierze ale zawsze) no i oczyszczajacy...

babeczqa
A jaka to dieta..
ja kopenhaska robilam i pozniej przybralo sie :lol:

nie dziwota...jest tak rygorystyczna, ze potem musisz to nadrobic, psychika ie wytrzymuje presji...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Podstawa do oczyszczania z toksyn:

WODA IMBIROWA
na 4 dni potzreba
4 male cytryny
4 male ogorki zielone swieze
4x12 listkow swiezej miety
kawalek imbiru swiezego wielkosci kciuka

codziennie wieczorem szykujemy wode na dzien nastepny, musi odstac przez noc - cytryny szorujemy i wyparzamy we wrzatku kilka minut - skorka straci na goryczy, ogorka obrac, imbir obrac (tylko 1/4 kawalka, trzymac reszte w lodowce w woreczku, zeby nie wysechl)

do duzego dzbanka (min.2 litry) lub innego szklanego aczynia (ew,2 dzbanki litrowe i podzelic skladniki po rowno) wkladamy pokrojona na cieniutkie plasterki cytryne,poszatkowany cienko ogorek, 12 listkow miety i starty kawalek imbiru, to zalewamy pzestudzona przegotowana woda i odstwiamy na noc do lodowki.
nazajutrz wypijamy calosc odcedzajac, szklanke do kazdego posilku oraz pomiedzy nimi.

mozna pic wody ile sie chce,takze zielonej herbaty (nie czarnej, nie czerwoej, nie kawy!)

ZERO SOLI I CUKRU!!!
mozna stosowac wszelkie przyprawy ziolowe - np.pietruszka, koperek, ziola prowansalskie,, pieprz itp itd

przykladowy jadlospis na jeden dzien: 4 posilki, kazdy mniej wiecej 300kalorii, jemy srednio co 3-4 godziny (zalezy od dlugosci waszego dnia, ostatni posilek 3 godz przed snem)
mozna mieszac kolejnosc posilkow czyli zjesc przekaske na sniadanie a kolacje na lunch, bardzo wana jest ilosc skladnikow

sniadanie:
szklanka (250ml! uwaga na kubki, te normalne z ikei maja 300ml, i wiecej) platkow sniadaniowych nieslodzonych (kukurydziane,ryz preparowany,owsiane gorskie) zalewamy szklanka chudego mleka, do tego zjadamy 2 lyzki (odmierzamy luzkami, nie na oko!) nasion - slonecznik, dynia, orzechy niesolone pinia, nerkowiec,pistacja,laskowe,wloskie

lunch:
szklanka pomidorkow koktajlowych(lub zwyklych pokrojonch w kostke) mieszamy z jedna kulka chudej mozzarelii, dosajemy 1 palster (4gramy) odtluszczonej szynki - np.poledwica z indyka (taka z biedronki czy lidla - 1 plasterek) oraz 1 lyzke oliwy z oliwek plus przyprawy

przekaska:
szklanka owocow jagodowych (swieze lub rozmrozone) zjadamy z 100ml jogurtu naturalnego oraz 1lyzka oliwy z orzechow (oliwek) lub 2 lyzkami nasion/orzechow - mozna to zjesc jako owocez jogurtem ale i zmiksowac - jesli za geste dolewamy wody mineralnej/przegottowanej ostudzonej, co automatycznie zwieksza nam objetos posilku

obiad/kolacja
sztuka miesa drobiowego(130-150gram-piers z kurczka, indyka lub bardzo chuda wolowina lub ryby(ryby dowolnie, moga byc nawet te tluste poniewaz najtlustsz ryba zawiera tyle tluszczu co bardzo chude mieso, i jest to tluszcz innej, o wiele lepszej jakosci) zjadamy ze szklaka ugotowanych na parze lub w nieiwelkiej ilosci warzyw typu marchewka lub fasolka szparagowa( sama nie pojmuje jak fasolka moze byc antywzdeciowa...)moga byc z mrozonek

miesa/ryby ma byc tyle co otwarta dłoń, a jarzyn - pojemnosc szklanki po ugotowaniu.

kontynuujemy 4 dni.

sredni spadek wagi 2 kg, oczyszczony organizm z toksyn, przygotowanie do dalszej diety opartej na MUFA (monounstauratedfattyacids) czyli na odpowiednim dawkowaniu do posilkow nienasyconych kwasow tluszczowych chroniacych serce, polepszajacego wyglad ogolnie(skora,paznokcie,wlosy),zmniejszajacych cholesterol

dodam na zachete ze MUFA zawiera sie w : oliwie z oliwek, oliwkach, orzechach, awokado i gorzkiej (ponad 70%ziaren kakao) czekoladzie!!!
iprzepisy wykorzystuja te skladniki....w dalszej czesci diety - ale a to przepisow wam nie podampredzej niz w 2ej polowie miesiaca lipca, no nie mam ich przy sobie po prostu, zostaly w PL...

pozdrawiam i uprzedzam ze ta faza oczyszczajaca moze( nie musi) powodowac bóle lub lekkie zawroty glowy ze wzgledu na przedostawanie sie do krwiobiegu toksyn z tkanek (limfatyczno i tluszczowych), ktore tylko w ten sposob (z moczem i potem) moga byc wydalone...dlatego tak wazne jest picie co najmniej 2 litrow plynow, zeby to z siebie wypłukac...

Dieta stworzona przez dietetyczki amerykanskie, ponoc odchudzila juz (kontynuowana) poltora miliona Amerykanow...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

" DIETA PROTEINOWA -Protal ( proteiny +naprzemienne, franc. proteines + alternatives) nie jest zwykłą dietą , lecz kompletnym planem utraty masy ciała , nierozerwalną całością , którą w całości przyjmujemy lub odrzucamy . Składa się z czterech następującyh po sobie etapów:

Protal 1

Faza ataku prowadzona za pomoca diety czysto proteinowej pozwala na efektowny start przynoszący niemal tak błyskawiczne rezultaty jak głodówka lub dieta oparta na proteinach w proszku, ale bez ich wad i niebezpieczeństw.

Protal 2

Faza równomiernego rytmu utraty wagi opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojśc do upragnionej wagi.

Protal 3

faza utrwalenia uzyskanej wagi i niedopuszczenia do pojawienia się efektu jojo , szyli szybkiego ponownego przybrania na wadze, to okres w którym należy być szczególnie ostrożnym. Trwa dziesieć dni na każdy utracony kilogram.

Protal 4

Faza definitywnej stabilizacji opiera się na prostej zasadzie , niezbędnej, by zachować uzyskaną wagę: jeden dzień ścisłej diety proteinowek w każdy czwartek do końca zycia. Zalecenie ostre i niepodlegające żadnym negocjacjom, ale wystarczająco skuteczne i precyzyjne, aby można je było zaakceptować na tak długi czas.

KURACJA UDERZENIOWA

W tym okresie trwającm od jednego do pieciu ( do dziesięciu tylko pod kontrola lekarza)dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej.
Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia.
Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.
Zasada jest zatem prosta i nie podłega dyskusji: wszystko , co jest wymienione na zamieszczonej poniżej liście jest całkowicie dozwolone, a to, czego na niej nie ma , jest zakazne, zapomnijcie o tym na razie , wiedzac, że w niedalekiej przyszłości pokarmy te wróca do waszego jadłospisu.

-chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu,na parze,gotowane
-podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek)
-wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane
-owoce morza (skorupiaki i mięczaki)
-drób oprócz kaczki i bez skóry(najchudsza i najbardziej wartosciowa jest piers z kurczaka,potem udko)
-chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe
-jaja( nie majac problemow z cholesterolem mozna spozywac 2sztuki cale dziennie,w inych prypadkach jedno jako i bez ograniczen ilosc bialek kurzych w postaci omletow na patelni teflonowej, posmarowanej oliwa za pomoca recznika papierowaego lub oliwa w sprayu)
-chude produkty nabiałowe-mleko,sery,jogurt naturalny
-minimum póltora litra wody z małą zawartością soli mineralnych - z zaleceniem do 3 litrow (wyjatkiem sa osoby z niedoscisnieniem - im nie zaleca sie spozywania wiekszej niz 1,5litra ilosci wody, bo rozrzedzenie zbytnie krwi moze spowodowac spadek cisnienia i omdlenia)
-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), i musztarda (umiarkowanie) -sól bardzo malo, ograniczyc do minimum lub zrezygnowac w wogole, bo zatrzymuje wode w organizmie
oraz mozna pic napoje light slodzone apartamem (nie sorbitolem-ktory zawieraja gumy "bez cukru"!) czyli np.coca cole LIGHT ale juz nie cole zero (slodzona surkaloza) -jest to jakby namiastka slodkiego smaku ktorego niektorym osobom bardzo brakuje!

Poza środkami wspomagającymi i ośmioma poprzednio opisanymi kategoriami, nie wolno wam jeść NIC INNEGO.
Produkty, które nie są wymienione na tej liscie, są zabronione w fazie kuracji uderzeniowej.
Skoncentrujcie się na tym, co jest dozwolone i zapomnijcie o reszcie.
Urozmaicajcie wasz jadłospis, jedząc te produkty po kolei lub dowolnie je mieszając, i zawsze pamiętajcie, że możecie bez obaw korzystać ze wszystkich figurujących na liście składników .

KURACJA O RÓWNOMIERNYM RYTMIE ODCHUDZANIA (od piątego dnia)

Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa:
pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi.

Najlepsze wyniki daje kuracja 5/5 dni, ale dla ludzi slabej woli dopuszczalne jest 1/1 dzien zystych protein a kolejny z warzywami i tak do skutku.

KURACJA POZWALAJĄCA NA UTRWALENIE WAGI

Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram.
Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni, co stanowi dwieście dni, czyli sześć miesięcy i dwadzieścia dni, a 10 kg oznacza sto dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji.czyli potocznie zwanego okresu jo-jo, kiedy to kilogramy zazwyczaj po dietach wracaja jesli sie nie pilnujemy.
Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej
-warzywa kuracji równomiernej
-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni dodatkowym wyjatkiem sa jogurty slodzone aspartamem lub pulpą owocowa (tzw.wsad owocowy) - czytajcie etykiety, nie moga zawierac cukru!!( a najlepej zrobic samemu, zmiksowac owowce z jogurtem naturalnym i doslodzic slodzikiem - aspartamem )
-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
-40 gramów sera dziennie
-2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo
-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:
-dwa odświętne posiłki w tygodniu

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo
-jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu –niewymienny i bezdyskusyjny

OSTATECZNA STABILIZACJA WAGI

Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie.
Spożywać codziennie 3 łyżki stołowe otrąb owsianych.
Zaniedbanie tych dwóch zasad, stanowiących jeden z filarów planu Protal, to gwarancja odzyskania całej utraconej wagi w niedalekiej przyszłości.

PS. w kwestii aspartamu - udowodniono naukowo, ze nie szkodzi i jest dopuszczony do spozywania nawet przez kobiety w ciazy.
Inna kwestia, osobnicza, jest taka, ze niektore osoby nie reaguja tylko a uczucie slodkiego smaku, i cos zjedzonego lub wypitego o slodkim bezkalorcznym smaku powoduje u nich wystapienie jeszcze wiekszej ochoty na cukry, w prostej naturalnej postaci.
To trzeba u siebie samemu zaobserwowac i w razie czego nie uzywac tez i slodzika...

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

1. Organizm, im wiecej kg straci, czuje sie biologicznie zagrozony - reaguje wiec tak, by jak najszybciej odzyskac stracone kilogramy, ktore traktuje jak miernik przetrwania gatunku u ludzi z epoki jaskiniowcow
2. drugi polega na ograniczeniu wydatkow energrtycznych - podczas diety organizm uczy sie oszczedzac energie, zapada jakby w zimowy sen im dluzej trwa kuracja - tylko po to by "po przebudzeniu" nadrobic kazda nadwyzke kalorii
3. trzecia reakcja organizmu, najskuteczniejsza i najbardziej niebezpieczna zarowno dla tego kto stara sie schudnac jk i dla tego kto prgnie ustabilizowac wage - polega na nauczeniu sie organizmu lepszego wykorzystywania kalorii zywnosciowych i wyciganiu z nich maksymalnego zysku - np.osoba w normalnych warunkach przyswajajaca 100kalorii z niewinej malutkiej maslanej buleczki pod koniec kuracji odchudzjacej wyciagnie z niej nawet 120-130kalorii. kazdy zjedzony pokarm zostanie wykorzystany doostatniej mozliwej czasteczki.

Zwiekszenie apetytu, ograniczenie wydatkow energetycznych i maksymalna ekstrakcja kalorii prowadza do przeksztalcenia kzdego, kto schudl, w prawdziwą gąbke wchlaniajaca kalorie, dlatego tak wazna jest kontrola w czasie fazy stabilizacji ( jest to czas w ktorym efekt jo-jo ma najwieksze szanse sie pojawic)
Ten czas jest obliczany 10dniami na kazdy shudniety kilogram - 3 kg - 30dni, 100dni na 10kg.

sam ten uplyw czsu , bez wiekszych zaniedban, pozwoli odreagowujacemu,zachowawczemu i zaalarmowanemu orgaznizmowi wyciszyc sie.

Potem czeka juz tylko jeden dzien diety proteinowej w tygodniu by zachowac taa wage
a jak sie zdarzy komus przytyc, to zwiekszamy ilosc dni proteinowych na pniu, wazymy sie codziennie az do konca czasu utrwalania wagi, potem tez-zalecane...

tylko nie tragizujemy przed i w czasie miesiaczki oraz po wieczorach z alkoholem lub slonym jedzeniem - waga moze posdkoczyc nawet o 2kg w ciagu nocy na dkutek zatrzymywania wody

juz i sie oczy wypatrzyly, przepisalam z ksiazki najwazniejsze, jak cos mi sie jeszcze w oczy rzuci to dopisze...

dieta na pewno zadziala, stosowana przeze mnie south beach wczesniej niewiele sie roznila, tez mnostwo protein i warzy o niskim indeksie glikemicznym, tam dozwalali MUFA czylioliwe z oliwek, ale ilosci malusienkie-tak jak w antywzdeciowej

ja od siebie, jako wyprobowane na sto % polecam jak nie macie czasu jesc, a i tak bywa - shake (shakery latwo kupic w sklepie z odzywkami) z wody lub odtluszczonego (0,5%tł) mleka z 2 miarkami proszku proteinowego - ale - wazne!!!! kupujemy białko serwatkowe lub z albuminy jaja kurzego o wartosci biologicznej powyzej 90% lub dla alergikow z soji(w tym wypadku soja dopuszczona ze wzgledu na ekstrakcje bialka) .
w praktyce najtanszy i baaardzo dobry jakosciowo jest nasz rodzimy Olimp, do kupienia na all i w sklepach z odzywakami dla kulturystów - tematem wspomagania srodkami specjalnego przeznaczenia zywieniowego jakimi sa odzywki zajmowalam sie kilka lat - moj chlopak cwiczyl, ale mu sie "czytac" na ten temat nie chcialo, wiec musialam ja...ale ie twierdze, wiedza ta bardzo sie przydala...

koleja super rzecz z tego typu sklepów to fat-burnery - ae to polecam tylko i wylacznie osobom cwiczacym aeroby - bez tego ie ma po co po nie siagac (np.reklamowany Therm Line bez aerobow ie przyniesie praktycznie nic) a przy silnijszych (dozwolonych) srodkach mozna tylko dostac palpitacji serducha albo przynajmniej tzw."powera" - namiaru energii

w razie pytan - sluze pomocą :Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

PIĘCIODNIOWY ATAK WYŁĄCZNIE CZYSTYMI PROTEINAMI
-spodziewane efekty:

W tym najczęściej praktykowanym i najskuteczniejszym przypadku traci się zazwyczaj 2-3 kg. Utrata może sięgać 4, a nawet 5 kg u bardzo otyłych, szczególnie mężczyzn aktywnych, może się ograniczyć do zaledwie 1 kg u kobiet w okresie menopauzy i na początku terapii hormonalnej, kiedy są podatne na zatrzymanie wody i opuchnięcia.
Należy również pamiętać, że trzy-cztery dni przed miesiączką ciało kobiety zatrzymuje wodę. Ogranicza to usuwanie toksyn z organizmu i spowalnia spalanie tkanki tłuszczowej, co chwilowo zmniejsza skuteczność kuracji i blokuje utratę wagi. Proces jej utraty nie został jednak przerwany, lecz tylko zakamuflowany przez zatrzymanie wody w organizmie i powróci na drugi lub trzeci dzień po pojawieniu się krwawienia. Ta stagnacja, jeśli nie jest zrozumiana i właściwie zinterpretowana, może doprowadzić do rozpaczy kobiety, które słusznie uznają, że ich wysiłki nie zostały wynagrodzone, złamać determinacje i skłonić do porzucenia kuracji. Należy zawsze poczekać do końca pierwszego etapu kuracji , zanim podejmie się taką decyzje, gdyż zaraz po usunięciu wody z organizmu po menstruacji nierzadko zdarza się zawrotny spadek wagi o1, a nawet 2 kg w ciągu nocy spędzonej na ciągłym wstawaniu do toalety.

FAZA ATAKU PROTEINOWEGO TRWAJACA TYLKO TRZY DNI
Utrata na wadze w tym przypadku wynosi 1-2,5 kg.

ATAK JEDNODNIOWY
Zazwyczaj traci się 1 kg, ponieważ tego dnia efekt zaskoczenia jest największy.

REAKCJE ORGANIZMU W TRAKCIE KURACJI UDERZENIOWEJ

Podczas dwóch pierwszych dni może pojawić się lekkie zmęczenie i mniejsza odporność na przedłużający się wysiłek.
Jest to okres zaskoczenia, kiedy ciało spala kalorie bez oporu i zastanowienia. Ale w tym czasie nie narzucajmy mu zbyt dużego wysiłku, należy unikać forsownych ćwiczeń fizycznych , sportów wyczynowych, z przedewszystkim narciarstwa wysokogórskiego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by uprawiać gimnastykę, jogging lub pływanie , jeśli macie to w zwyczaju.
Począwszy od trzeciego dnia, zmęczenie znika i zazwyczaj ustępuje miejsca poczuciu euforii i energii , które zwiększają się jeszcze pod wpływem tego, co pokazuje wskaźnik wagi.

Inne reakcje:
-trochę nieprzyjemny oddech i wrażenie suchości w ustach
-po czwartym dniu pojawia się zaparcie
-uczucie głodu znika po trzecim dniu kuracji

Ten zaskakujący zanik głodu związany jest ze zwiększonym wydzielaniem osławionych hormonów peptydowych, najlepszych naturalnych biomarkerów uczucia sytości. U tych, którzy nie SA pasjonatami mięsa i ryb , łatwo przychodzi znużenie, a monotonia ma znaczny wpływ na apetyt. Doskwierający głód i silna chęć zjedzenia czegoś słodkiego zupełnie zanikają. Dzienne porcje wysokobiałkowych posiłków , na początku bardzo duże, stopniowo maleją.

RYTM NAPRZEMIENNY

Naprzemienna dieta proteinowa , korzystając z impetu, jaki nadaje jej faza uderzeniowa oparta na czystych proteinach, musi nas teraz doprowadzić do upragnionej wagi. To niezwykle ważna część planu Protal i zajmuje znaczną część czasu przeznaczonego na utratę wagi.
Rytmiczne dodawanie warzyw zmniejsza siłę oddziaływania białej i nadaje drugiej fazie synkopowanego tempa zarówno w organizacji posiłków , jak i uzyskania wyników. W miarę upływających tygodni utrata wagi będzie następować tylko w fazach kuracji opartej wyłącznie na proteinach, kiedy organizm nie potrafi oprzeć się skutkom tak surowej diety, ale z każdym pojawieniem się warzyw w jadłospisie ciało znów przejmie kontrolę nad sytuacją i będzie w stanie przeciwstawić się diecie. Poprzez okresy przestoju rozdzielone okresami przyspieszenia , przez serię podbojów z następującym po nich czasem odpoczynku, osiągniemy wyznaczony cel.

Jaki rytm nadać kuracji naprzemiennej ?

Najskuteczniejszy i najlepiej odpowiadający profilowi psychologicznemu osoby otyłej rytm to 5/5 , pięć dni czystych protein z następującymi po nich pięcioma dniami protein w połączeniu z warzywami. Nie jest to najłatwiejszy sposób, ale otyły paradoksalnie lubi trudności , jeżeli wysiłek się opłaca. A fakty są takie , że rytm ten przynosi najlepsze wyniki.
Innym rozwiązaniem jest rytm 1/1, jeden dzień oparty tylko na proteinach na zmianę z dniem, w którym dodajemy warzywa. To tempo najlepiej odpowiada osobom z lekką nadwagą, poniżej 10 kg lub takim, którym brak silnej woli. Można je także wybrac po okresie stosowania rytmu 5/5 aby zrobić sobie przerwę i nabrać tchu.

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...