Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

Wypadanie włosów

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mandziare

Mandziare

polecam biotynę, świetnie działa na włosy, teraz stosuję suplement ze skrzypem i właśnie biotyną, powoli widzę efekty, ale podobno dopiero po miesiącu stosowania jest znaczna poprawa :)

43469 mandziare Kobieta, 29 lat, Poznań
joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

Suplementy diety są ok. Pamiętajcie tylko, że nie zawsze mogą one przyczynić się do znaczącej poprawy wyglądu włosów. Działają zwykle wtedy, gdy mamy do czynienia z niedoborami niektórych składników odżywczych w organizmie. Jeżeli przyczyna wypadania włosów jest inna to suplementy nie dadzą zadowalających rezultatów.

27554 joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
Wywijaska

Wywijaska

Kiedyś miałam problemy z wypadaniem włosów i pamiętam, że Vitapil u mnie bardzo dobrze skutkował, ale wszystko zależy od tego czy nie ma jakiejś poważniejszej przyczyny

44477 wywijaska Kobieta, 37 lat, wielkopolska
MamciaFilipka

MamciaFilipka

Zaczęłam używać więcej masek do włosów, kupiłam tabletki ze skrzypem i zaczęłam pić herbatę z pokrzywy.

52628 mamciafilipka Kobieta, 29 lat, Warszawa
~kala_07

~kala_07

Tych włosów co mają wypaść nie powstrzymamy, ale na porost nowych od siebie mogę polecić olejowanie skalpu :)

1-2 razy w tygodniu na ok. pół godziny przed myciem nacieram dokładnie skórę głowy olejem rycynowym wymieszanym z olejkami eterycznymi - jest kilka, które poprawiają krążenie w skórze głowy i wzmagają porost włosów, za każdym razem mieszam 2-3 rodzaje.

Na porost włosów korzystnie wpływają olejki:
rozmarynowy
lawendowy
cedrowy
miętowy
pomarańczowy
eukaliptusowy
szałwiowy
cytrynowy
z drzewa herbacianego

Jeśli nie chcecie kupować całej gamy to najlepsze działanie na włosy mają rozmarynowy i lawendowy.
Ja mam wszystkie wyżej wymienione i robię za każdym razem inną kompozycję.

Ile wlać olejku - to zależy od naszej skóry, na pewno nie przesadzać, bo olejki mają silne działanie i mogą podrażniać. Jednego podrażni kilka kropli, innego dopiero czysty olejek wylany na skórę.
Najlepiej zacząć od ilosci ok. 5 kropli na łyżkę oleju rycynowego (ja do natarcia całej głowy potrzebuje ok. 3 łyżek, czyli na start 15 kropli).

Moja skóra głowy jest mało wrażliwa, więc aby poczuć działanie dodaję ok. 10 kropli każdego rodzaju (czyli 30 kropli na jedno smarowanie).

Na czas kiedy trzymam na głowie olejek na końcówki włosów nakładam też jakiś olej (np. macadamia, oliwa z oliwek, kokosowy) lub odżywkę :)

Olej zmywam myjąc dokładnie głowę dwukrotnie szamponem a potem nakładam na włosy normalnie odżywkę na kilka minut.

WAŻNE - nie pozostawiać oleju na skórze głowy na dłużej, bo skóra musi też oddychać by odżywiać włosy. Nie polecam olejowania skóry na noc, bo można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Te pół godzinki to jest optymalny czas.

Jestem 9 i pół mca po porodzie i moja głowa aż kipi od kilkucentymetrowych nowych włosów! Czasem wręcz ciężko je ujarzmić.

Ancymonka

Ancymonka

mi też tak wypadały włosy, ale po miesiącu brania żelaza w tabletkach wypadanie włosów przestało występować :)

51757 ancymonka Kobieta, 36 lat, Wrocław
~Ola_Ka

~Ola_Ka

Spróbujcie cynku Zink 30 mg Holistic ze sklepu-naturalna-medycyna.com.pl. Próbowałam różnych specyfików, ale właśnie ten mi pomógł na wypadanie włosów.

serduszko87

serduszko87

Moim zdaniem jak wypadają, to lepiej iść do trychologa. To samo z siebie się nie bierze.

33649 serduszko87 Kobieta, 32 lata, Piekary Śl.
juana

juana

Dziewczyny a jest jakaś z Was z Trójmiasta ( najlepej z Gdyni). Mianowicie szukam dobrego trychologa ponieważ włosy mi masakrycznie lecą a z hormonami wszystko niby jest ok ( robiłam badania). Jestem prawie 2 lata po porodzie tak więc wszystko powinno się jakoś ustabilizować co nie? Kogo polecicie? A i co sądzicie o gruponach? Widialam w przecenie takie wizyty u trychologów ale z drugiej strony cena jest podejrzanie niska.

41589 juana Kobieta, 39 lat, Warszawa
~marinka39

~marinka39

Nikt za darmo Cię na pewno nie przyjmie. Tak wiec wizyta może być niska ale taki ktos moe zarabiać na wciskaniu preparatów na włosy ( wątpliwego działania ponieważ jesli problem jest głębiej w skorze to nawet najlepszy szampon i odżywka nie pomoze). Jak chcesz jujż się wybrać to do jakiegoś profesjonalnego lekarza. Jestem z Twoich rejonów ( chociaż mieszkam akurat pod Gdanskiem). Możesz ewentualnie dojechać do Gdańska?