Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

Wypadanie włosów

Odpowiedzi znajdują się poniżej

karaki

karaki

Wypadajace włosy to problem wewnętrzny. Mozna zażywać preparaty ze skrzypem który zawiera krzem potrzebny w całym organiźmie.

36173 karaki Kobieta, 37 lat, Katowice
joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

Moniss
Ważne są witaminy i dieta. Można też pomyśleć o różnych odżywkach, preparatach. Ważna też jest pora roku- w przesilenie wioenne i jesienne nasze włosy są podatniejsze na wypadanie

To prawda - sposób odżywiania się może mieć wpływ na nasze włosy. Niedobór składników odżywczych może powodować osłabienie bądź nadmierne wypadanie włosów. Warto jednak pamiętać o innych czynnikach --> stres, genetyka, choroby, itd. Istotne jest to, aby skonsultować się z lekarzem i wykluczyć poważniejsze przyczyny, które mogą być odpowiedzialne za wypadanie włosów. Dopiero wtedy można skutecznie zredukować problem.

27554 joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

karaki
Wypadajace włosy to problem wewnętrzny. Mozna zażywać preparaty ze skrzypem który zawiera krzem potrzebny w całym organiźmie.

Suplementy diety wzmacniające włosy, warto stosować wówczas, gdy przyczyną ich nadmiernego wypadania jest niedobór poszczególnych składników odżywczych.

Kinia_83

Kinia_83

Warto też wybrać się do fryzjera i zakupić tam specjalne ampułki.

37516 kinia-83 Kobieta, 35 lat, Warszawa
~ludiczka

~ludiczka

Mi właśnie takie ampułki bardzo pomogły miesiąc temu. Przeszłam intensywną kurację ampułkami marki CeCe Med z nowej serii Prevent Hair Loss i muszę przyznac, ze bardzo odżywiły skórę głowy. Włosy są mocniejsze i w zdecydowanie lepszej kondycji niż wcześniej.
Myślę, że jest to znacznie lepsze niż stosowanie szamponu i odżywki do wypadających włosów.
Pozdrawiam.

gwiazdka0

gwiazdka0

Od niedawna weszła nowość szamponu z Garniera z serii Fructis- Gęste i zachwycające. Włosy są bardziej gęste i wzmocnione. Może warto wypróbować.Tak wygląda:

40353 gwiazdka0 Kobieta, 36 lat, Gdańsk
~Alicja878

~Alicja878

Ja miałam problem z wypadaniem włosów przez około rok, wiele wizyt u dermatologów, jeszcze więcej rad od fryzjerek aż w końcu koleżanka poleciła mi takie coś -> http://www.novoxidyl.pl/ . Preparat po około 7 tygodniach stosowania dawał widoczne efekty.

anaaa

anaaa

gwiazdka0
Od niedawna weszła nowość szamponu z Garniera z serii Fructis- Gęste i zachwycające. Włosy są bardziej gęste i wzmocnione. Może warto wypróbować.Tak wygląda:

patrzyłam za tą wersją ale tego akurat nie było.. może innym razem natrafię bo z chęcią wypróbuję

39877 anaaa Kobieta, 36 lat, Polska
mama28

mama28

Problem wypadających włosów dopadł mnie po ciąży. Ale z tego co czytałam jest to bardzo częsty problem. Wspomagam się witaminami (ostatnio zakupiłam Vitapil - słyszałam o nim dobre opinie), dbam o zbilansowaną dietę i używam maski Wax z apteki. Rezultaty - nadal wypadają ale już w mniejszym stopni, jednak widzę, że kondycja włosów się poprawiła:)

43030 mama28 Kobieta, 32 lata, okolice Rzeszowa
joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

mama28
Problem wypadających włosów dopadł mnie po ciąży. Ale z tego co czytałam jest to bardzo częsty problem. Wspomagam się witaminami (ostatnio zakupiłam Vitapil - słyszałam o nim dobre opinie), dbam o zbilansowaną dietę i używam maski Wax z apteki. Rezultaty - nadal wypadają ale już w mniejszym stopni, jednak widzę, że kondycja włosów się poprawiła:)

Zgadza się. Nadmierne wypadanie włosów po ciąży to częste zjawisko. W czasie ciąży włosy nie wypadają ze względu na zmianę poziomu hormonów we krwi. Stają się one wtedy gęste i lśniące. Bezpośrednio po porodzie zawartość hormonów w organizmie stopniowo się reguluje i włosy zaczynają wypadać. Początkowo można odnieść wrażenie, że wypadają w nadmiernej ilości. Zazwyczaj jednak włosy wracają szybko do stanu sprzed ciąży. Jeżeli jednak tak się nie dzieje to warto zasięgnąć porady u lekarza.