Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

Wypadanie włosów

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dianana

dianana

mi też strasznie włosy wypadają, a jakie są tego przyczyny to wiem? jem zdrowo, dużo warzyw i owoców, dużo wody piję, prowadzę w miarę zdrowy tryb życia, więc nie wiem, czego moim włosom brakuje? ;(

--

rolety warszawa

30153 dianana Kobieta, 0 lat
mewy

mewy

witam, tak sobie czytam (bo juz to przechodzilam). Nie znam nic specjalnego, jedynie odpowiednie witaminy. Dobrane za porada farmaceuty. Nie mieszkam w Polsce, wiec nie wiem jakie...Wam polecic.
Ale moge Was uspokoic, jak tu wczesniej ktoras z was. Nie wypadna wszystkie, nie. Ja mam dwoje dzieci i razem liczac karmilam je ponad 4 lata ( syna 2) corke troche dluzej. a wlosy wciaz mam. Do tego moje wlosy sa niesamowicie cienkie, delikatne-na szczescie zawsze mialam ich duzo.
Wlosy mi wypadaly po pierwszym dziecku, potem pieknie odrosly. Przy nastepnym to samo. Wlasnie odrastaja mi po drugim karmieniu. Przyjmuje witaminy, staram sie spryskiwac dodatkowymi wzmacniaczami /mozna kupic w aptekach,.i jest ich coraz wiecej. Starajcie sie tez nie farbowac przez ten okres, to bardzo oslabia(ja zrobilam te glupote dwa razy i dwa razy zalowalam)to nie prawda, ze niektore farby wzmacniaja. Tak, ale te mocne a te slabe i cienkie niszcza(: szczegolnie nie polecam rozjasniaczy, te odbarwiaja wlosy a dokladniej i jasniej-wlos rozjasniony, to wlos martwy...
powodzenia:36_1_11: i pozdrawiam

--

30061 mewy Kobieta, 18 lat, Skandynawia
~iszmaona

~iszmaona

Zaczęłam terapię VITAPIL'em. Ma trwać 3 miesiące. Podobno bardzo pomaga.

Ulla

Ulla

oj mi teraz okropnie uciekają włosy - trzeba przeczekać i dbać o nie

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 38 lat, Jaworzno
joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

~dianana
mi też strasznie włosy wypadają, a jakie są tego przyczyny to wiem? jem zdrowo, dużo warzyw i owoców, dużo wody piję, prowadzę w miarę zdrowy tryb życia, więc nie wiem, czego moim włosom brakuje? ;(

Przyczyn wypadania włosów może być wiele. Jedną z nich może być niedobór składników odżywczych pochodzących z pożywienia. W tym przypadku uzupełnienie diety o odpowiednią suplementację (skrzyp, krzem, witaminy z grupy B) powinno znacząco poprawić kondycję włosów. Nadmierna utrata włosów może być również związana z poziomem hormonów we krwi, stosowaniem leków (cytostatycznych, immunopresyjnych, przeciwtarczycowych, przeciwzakrzepowych), chorobami skóry głowy, paleniem papierosów oraz nadmiernym stresem. W związku z tym, że powodów uporczywego wypadania włosów jest naprawdę dużo, warto skonsultować się z dermatologiem bądź trychologiem w momencie gdy zaobserwujemy niepokojące nas objawy.

27554 joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
Moniss

Moniss

Ważne są witaminy i dieta. Można też pomyśleć o różnych odżywkach, preparatach. Ważna też jest pora roku- w przesilenie wioenne i jesienne nasze włosy są podatniejsze na wypadanie

35835 moniss Kobieta, 30 lat, Wrocław