Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Moniss
Ważne są witaminy i dieta. Można też pomyśleć o różnych odżywkach, preparatach. Ważna też jest pora roku- w przesilenie wioenne i jesienne nasze włosy są podatniejsze na wypadanie

To prawda - sposób odżywiania się może mieć wpływ na nasze włosy. Niedobór składników odżywczych może powodować osłabienie bądź nadmierne wypadanie włosów. Warto jednak pamiętać o innych czynnikach --> stres, genetyka, choroby, itd. Istotne jest to, aby skonsultować się z lekarzem i wykluczyć poważniejsze przyczyny, które mogą być odpowiedzialne za wypadanie włosów. Dopiero wtedy można skutecznie zredukować problem.

Odnośnik do komentarza

Mi właśnie takie ampułki bardzo pomogły miesiąc temu. Przeszłam intensywną kurację ampułkami marki CeCe Med z nowej serii Prevent Hair Loss i muszę przyznac, ze bardzo odżywiły skórę głowy. Włosy są mocniejsze i w zdecydowanie lepszej kondycji niż wcześniej.
Myślę, że jest to znacznie lepsze niż stosowanie szamponu i odżywki do wypadających włosów.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Problem wypadających włosów dopadł mnie po ciąży. Ale z tego co czytałam jest to bardzo częsty problem. Wspomagam się witaminami (ostatnio zakupiłam Vitapil - słyszałam o nim dobre opinie), dbam o zbilansowaną dietę i używam maski Wax z apteki. Rezultaty - nadal wypadają ale już w mniejszym stopni, jednak widzę, że kondycja włosów się poprawiła:)

Odnośnik do komentarza

mama28
Problem wypadających włosów dopadł mnie po ciąży. Ale z tego co czytałam jest to bardzo częsty problem. Wspomagam się witaminami (ostatnio zakupiłam Vitapil - słyszałam o nim dobre opinie), dbam o zbilansowaną dietę i używam maski Wax z apteki. Rezultaty - nadal wypadają ale już w mniejszym stopni, jednak widzę, że kondycja włosów się poprawiła:)

Zgadza się. Nadmierne wypadanie włosów po ciąży to częste zjawisko. W czasie ciąży włosy nie wypadają ze względu na zmianę poziomu hormonów we krwi. Stają się one wtedy gęste i lśniące. Bezpośrednio po porodzie zawartość hormonów w organizmie stopniowo się reguluje i włosy zaczynają wypadać. Początkowo można odnieść wrażenie, że wypadają w nadmiernej ilości. Zazwyczaj jednak włosy wracają szybko do stanu sprzed ciąży. Jeżeli jednak tak się nie dzieje to warto zasięgnąć porady u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Tych włosów co mają wypaść nie powstrzymamy, ale na porost nowych od siebie mogę polecić olejowanie skalpu :)

1-2 razy w tygodniu na ok. pół godziny przed myciem nacieram dokładnie skórę głowy olejem rycynowym wymieszanym z olejkami eterycznymi - jest kilka, które poprawiają krążenie w skórze głowy i wzmagają porost włosów, za każdym razem mieszam 2-3 rodzaje.

Na porost włosów korzystnie wpływają olejki:
rozmarynowy
lawendowy
cedrowy
miętowy
pomarańczowy
eukaliptusowy
szałwiowy
cytrynowy
z drzewa herbacianego

Jeśli nie chcecie kupować całej gamy to najlepsze działanie na włosy mają rozmarynowy i lawendowy.
Ja mam wszystkie wyżej wymienione i robię za każdym razem inną kompozycję.

Ile wlać olejku - to zależy od naszej skóry, na pewno nie przesadzać, bo olejki mają silne działanie i mogą podrażniać. Jednego podrażni kilka kropli, innego dopiero czysty olejek wylany na skórę.
Najlepiej zacząć od ilosci ok. 5 kropli na łyżkę oleju rycynowego (ja do natarcia całej głowy potrzebuje ok. 3 łyżek, czyli na start 15 kropli).

Moja skóra głowy jest mało wrażliwa, więc aby poczuć działanie dodaję ok. 10 kropli każdego rodzaju (czyli 30 kropli na jedno smarowanie).

Na czas kiedy trzymam na głowie olejek na końcówki włosów nakładam też jakiś olej (np. macadamia, oliwa z oliwek, kokosowy) lub odżywkę :)

Olej zmywam myjąc dokładnie głowę dwukrotnie szamponem a potem nakładam na włosy normalnie odżywkę na kilka minut.

WAŻNE - nie pozostawiać oleju na skórze głowy na dłużej, bo skóra musi też oddychać by odżywiać włosy. Nie polecam olejowania skóry na noc, bo można uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Te pół godzinki to jest optymalny czas.

Jestem 9 i pół mca po porodzie i moja głowa aż kipi od kilkucentymetrowych nowych włosów! Czasem wręcz ciężko je ujarzmić.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a jest jakaś z Was z Trójmiasta ( najlepej z Gdyni). Mianowicie szukam dobrego trychologa ponieważ włosy mi masakrycznie lecą a z hormonami wszystko niby jest ok ( robiłam badania). Jestem prawie 2 lata po porodzie tak więc wszystko powinno się jakoś ustabilizować co nie? Kogo polecicie? A i co sądzicie o gruponach? Widialam w przecenie takie wizyty u trychologów ale z drugiej strony cena jest podejrzanie niska.

Odnośnik do komentarza
Gość marinka39

Nikt za darmo Cię na pewno nie przyjmie. Tak wiec wizyta może być niska ale taki ktos moe zarabiać na wciskaniu preparatów na włosy ( wątpliwego działania ponieważ jesli problem jest głębiej w skorze to nawet najlepszy szampon i odżywka nie pomoze). Jak chcesz jujż się wybrać to do jakiegoś profesjonalnego lekarza. Jestem z Twoich rejonów ( chociaż mieszkam akurat pod Gdanskiem). Możesz ewentualnie dojechać do Gdańska?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, w pierwszej kolejności musicie sprawdzić jaka jest przyczyna wypadania włosów. Zmiany hormonalne są często jedną z przyczyn, a u nas - młodych mam, szczególnie może mieć to znaczenie. No i wtedy większość 'drogeryjnych' preparatów raczej się nie sprawdzi, wiem, bo próbowałam. Ja niedawno rozpoczęłam terapię Mediceuticals For Women. Efekty faktycznie są widoczne, ale na pierwsze trzeba poczekać około dwa tygodnie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...