Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jakis czas temu zdiagnozowano u mnie hpv (według mojej oceny były to - właśnie kłykciny kończyste) okolic płciowych - miałam je wymrożone. Obecnie na podniebieniu miękkim zaobserwowałam drobna cielista wysypkę i małe nie- wiem jaka to nazwać dzyndzelki/wypustki pod językiem (kształtem przypominające kłykciny). Na podniebieniu twardym mam brodawkę. Przebywam za granicą. Lekarz w Angielskiej przychodni stwierdził że, to jest naturalne i nie widzi w tym problemu (a ja tak, jest tego coraz więcej i jest to coraz większe). Jak postępować z hpv/kłykcinami w jamie ustnej, jak się to leczy? Czy istnieje możliwość zwalczenia tego naturalnymi srodkami/metodami (zioła),suplementy, specjalna dieta, która może pomóc w wale... ? Do jakiego specjalisty się udać z hpv jamy ustnej?
Dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Gość berlinka33

Kłykciny konczyste powinno się wymrażać. Z tego co wiem to obecnie jest to w zasadzie najskuteczniejsza ( jak i jedyna) sensowna metoda leczenia tej choroby.

No i czemu badanie nie pokazało jaki jest to typ wirusa? To jest najwazniejsze bo jednak warto jest wiedzieć czy jest to typ powodujacy raka czy tez łagodny:
https://drwenerolog.pl/produkt/test-klykciny-konczyste/

Takie testy mozna sobie zamowic nawet do domu.

Odnośnik do komentarza

U mojej znajomej również wykryto jakiś czas temu brodawczaka. Całe szczęście, że coś ją tknęło i wykonała sobie badania na wirus hpv dla kobiet z dróg rodnych w [reklama usunięta]. Wynik testu był dodatku, dlatego podjęto natychmiastowo odpowiednie leczenie. Wszystko dobrze skończyło się- co jest najważniejsze. Teraz planuje sobie wykonać szczepienie na HPV. Słyszała ona, że jest to najskuteczniejsza metoda ochronienia się przed tym wirusem. Także myślę, że warto pomyśleć również nad tym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...