Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

zaćma

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ancymonka

Ancymonka

Moja mama miała operowaną zaćmę w Szczecinie, i wszystko przebiegło pomyślnie

51757 ancymonka Kobieta, 35 lat, Wrocław
~lineczka

~lineczka

ja sobie nie wyobrażam robić takiej operacji poza granicami polski, przecież jedziesz na sam zabieg, a co jak pojawią się komplikacje? do kogo się zwrócić? w Polsce jak robisz zabieg to masz lekarza prowadzącego, wie jak ci pomóc bo zna twój przypadek, więc lepiej takie operacje robisz na miejscu.

~Bergamotka

~Bergamotka

To zależy z jakiego regionu Polski jesteś. Każde województwo ma co najmniej kilka ośrodków czy klinik które się w tym specjalizują. Zarówno państwowych jak i prywatnych.
Ja jestem z okolic Opola i tutaj są tak odległe terminy: 3-5 lat, że każdy kto może stara się taki zabieg wykonać prywatnie. To wredna choroba.
We Wrocławiu jest specjalistyczny ośrodek -> Spektrum, który ma też miejsca na NFZ ale jak z terminami to nie wiem. Prywatnie zrobią operacje bardzo szybko.

~maydayka

~maydayka

Na nfz wszedzie sie długo czeka, jak ktoś ma czas to spoko, ale dziwię się ludziom, że nie decydują się na zabieg prywatnie w Polsce tylko jadą gdzieś za granicę, a przecież tam też płacą. Nie wiem, ja bym chyba wolała naszych miejscowych specjalistów, świetnie wykwalifikowanych i bez bariery językowej.

yaska

yaska

Tylko kogo najlepiej? Miejscowość nie gra roli, byle terminy nie były zbyt odległe i specjalista dobry?

--

9154 yaska Kobieta, 34 lata, 3miasto
~Bergamotka

~Bergamotka wpis edytowany

Yaska, zerknij wyżej na moja wypowiedź -> Spektrum.

wiecznie pozytywna

wiecznie pozytywna

Jak wiecie, leczenie na NFZ wiąże się z dużymi kolejkami. Mojej babci wyznaczyli termin na operację zaćmy na koniec 2020 roku… Przecież to niepoważne! Jestem już tak zdesperowana, że zaczęłam szukać innych alternatyw leczenia i pomyślałam o wyjeździe na zabieg do Czech np. do kliniki PROVISUS , gdzie w ramach kontaktu z NFZ polscy chirurdzy leczą wzrok. I w cenie są leki osłonowe, polski opiekun, ubezpieczenie, polska dokumentacja medyczna, możliwość wyboru soczewki lub dopłaty za jej lepszy model. Co Wy sądzicie o takim leczeniu? Kto korzystał? Czy to bezpieczne?

51409 wiecznie-pozytywna Kobieta, 34 lata, Warszawa
marzen@

marzen@

A dlaczego miało by być niebezpieczne? Jakość opieki medycznej w Czechach nie odbiega raczej od polskich czy europejskich standardów. Tylko co z ewentualnymi komplikacjami - rzadko się zdarzają, ale jednak. Kto będzie je leczył? Co z wizytami kontrolnymi? Kolejki do specjalistów są jakie są. Przy czym jesli już "wpadnie się w system" to lekarz prowadzący umawia kolejną wizytę wtedy, kiedy jest taka potrzeba, a nie za dwa lata.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 12 lat, gdzieś daleko stąd...
~zosia11

~zosia11

Rodzaje soczewek do operacji zaćmy są różne i warto wiedzieć, która będzie dla nas odpowiednia :) Tekst linka. W tym wpisie na pewno znajdziecie potrzebne informacje na ten temat :)