Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

Ból gardła - jak go wyleczyć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

serdecznica

serdecznica

U mnie w domu też praktykowali wode z solą ale mi momentalnie robiło się od tego niedobrze i nie dawałam rady :P

54315 serdecznica Kobieta, 40 lat, Mysłowice
~Angelika1995

~Angelika1995

Nie przepadam za wodą z solą, ponieważ jej smak mnie odrzuca na kilometr. Zamiast tego wolę używać mleka lub herbaty z miodem, a w podróży używam pastylek do ssania http://www.fiorda.pl, dzięki którym odczuwam szybką ulgę.

magdalenaostr

magdalenaostr

A ja polecam kilka razy płukać gardło sodą oczyszczoną. Mi to pomaga

58102 magdalenaostr Kobieta, 39 lat, Częstochowa
mamaFrankaiAntka

mamaFrankaiAntka

U nas ulgę przynosi płukanie gardła roztworem soli kuchennej - działa u starszego Franka (12 lat) ale młodszy (8 lat) niestety nie umie tak płukać :(. W czasie infekcji i gdy boli gardło to lubimy też ciepły, domowy kisiel, który fajnie łagodzi pieczenie i ból gardła. Poza tym robię dzieciom do picia napary z rumianku, lipy albo z szałwii i ciepłą wodę z cytryną, miodem i imbirem. A jak już widzę, że ten ból gardła się nasila i robi się jadnak gorzej to mam w domu zawsze pod ręką Uniben i psikamy do gardła. To spray, który działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie, znam go jeszcze z czasu, gdy byłam w ciąży i polecił mi go farmaceuta, jest bezpieczny. Poza tym w czasie infekcji sięgamy po probiotyki, a już obowiązkowo gdy niestety trzeba wziąć antybiotyk :(

59297 mamafrankaiantka Kobieta, 46 lat, Piaseczno
MamaKKA

MamaKKA

My zawsze zaczynamy od płukanek np z szałwii lub roztworem sody. Ponadto pilnuję aby dzieci piły dużo ciepłych napojów. Nie letnie, nie gorące ale ciepłe. Staram się nie podawać dzieciom tabletek na ból gardła , bo to niestety skończyło się u nas zakrztuszeniem. Od tamtej pory jak widzę że domowe sposoby się nie sprawdzają to sięgam po Uniben. To spray który jest bezpieczny nawet dla dzieci i kobiet w ciąży. Bardzogo lubimy bo działa szybko i skutecznie.

59300 mamakka Kobieta, 38 lat, Warszawa
~Muchsata

~Muchsata

Polecam płukanie zatok, do którego długo nie mogłam się przekonać ale obecnie jestem zadowolona, ze wykonuję. Badania wskazują, że regularne płukanie zatok (minimum 2 razy dziennie) znacząco poprawia jakość życia i w niektórych przypadkach pozwala odstawić antybiotyki. Zazwyczaj efekty pojawiają się po pierwszych 3 – 4 tygodniach stosowania, chociaż w przypadku niektórych znaczący efekt jest dopiero po kilku miesiącach.
Bedziecie potrzebowały do tego takiego irygatora:
https://diabetyk24.pl/irygator-nebulizator-do-nosa-zatok-rino-showerhtml