Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

Bańka chińska na cellulit?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

Regularne stosowanie bańki chińskiej rzeczywiście może znacząco zredukować widoczność cellulitu. Ważne jest jednak to, aby zabiegi systematycznie powtarzać, bo w przeciwnym razie zmiany skórne wrócą do dawnego stanu. Oczywiście kluczowe znaczenie odgrywa tu również odpowiednia dieta i aktywność fizyczna ;-)

27554 joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
~Helena

~Helena

ja stosowalam banki chinskie - ale siie zniechecilam, bo masowanie nie bylo przyjemne

mozna banki kupic w aptece- ja chyba kupilam w trzeciej albo w czwartej odiwdzonej :wink:
w poprzednich aptekarki patrzyly sie na mnie dziwnie- najprawdopodobniej myslaly ze chodzi mi nie o banki a o kulki chinskie :lol:

Askaa

Askaa

Z bańką nie próbowałam, choć dużo o niej czytałam w sieci. Moja kuracja na cellulit to regularne ćwiczenia + Celluline (soją drogą bardzo polecam). Widze, ze dużo kobiet tylko narzeka, że nic nie da się z tym zrobić, a tak naprawdę nawet nie próbują...

31443 askaa Kobieta, 35 lat, Kraków / Londyn
joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

Margeritka
a ta bańka chińska jest do kupienia w aptece?

widzę, ze warto się tym bardziej zainteresowac, bardzo dziękuję za odpowiedź:)

Bańkę chińską można kupić w niektórych aptekach (niekiedy dostępne jedynie na zamówienie) lub na konkretnych stronach internetowych. Lepiej sięgać po gumowe bańki, gdyż są łatwiejsze w użyciu.

joanna.hirszler

joanna.hirszler

Odpowiedź eksperta

Helena
ja stosowalam banki chinskie - ale siie zniechecilam, bo masowanie nie bylo przyjemne

mozna banki kupic w aptece- ja chyba kupilam w trzeciej albo w czwartej odiwdzonej :wink:
w poprzednich aptekarki patrzyly sie na mnie dziwnie- najprawdopodobniej myslaly ze chodzi mi nie o banki a o kulki chinskie :lol:

Masaż bańką chińską może być nieprzyjemny w przypadku:
- rozległych i zaawansowanych zmian cellulitowych
- braku poślizgu (gdy nie zastosujemy specjalnej oliwki lub kremu)
- zbyt mocno zassanej bańki (w trakcie jej przesuwania czuć wtedy silny opór)

karaki

karaki

Być może taki masaż nie należy do przyjemnych, ale niewątpliwie jest skuteczny.

36173 karaki Kobieta, 36 lat, Katowice