Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

Ziołowe farby do włosów

Margeritka

Margeritka

Dziewczyny znacie jakieś ziołowe farby do włosów? Coś możecie polecić? Ja jeszcze nigdy nie zmieniałam koloru włosów, sam się zmieniał, teraz mam strasznie ciemne i wolałabym kolor jaśniejszy, ale właśnie naturalny, coś możecie polecić? I jak to jest z tymi ziołowymi, kiedy się zmywają?

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ida

~ida

Ja używałam kiedyś VENITA HENNA COLOR. To taka pasta z henny, wygodna w użyciu, w odróżnieniu od zwykłej henny, która musisz zalewać wrzątkiem i powstałe błotko nakładać sobie na głowę:wymiotuje:
Co do siły krycia i tego jak długo trzyma kolor to trudno mi się wypowiadać z tej przyczyny, że mam czarne włosy i nakładałam je sobie tylko dla nadania ładnego odcieniu i połysku. Zaletą tych farb jest tez ich niska cena, więc możesz sobie bezstresowo wypróbować jakiś kolorek za bardzo nie odbiegający od Twojego naturalnego. Szukać można tych farb na allegro, w sklepach zielarskich, czasami w niektórych drogeriach
No tak, ale dopiero teraz doczytałam, że chcesz zmienić kolor na jaśniejszy-tego Ci się niestety ziołami nie uda uzyskać, pozostają tylko te najmocniejsze, trwałe farby z amoniakiem

~kwiatuszek9876

~kwiatuszek9876

Mowa o farbie hennie ona się zawsze wypłukuje z myciem . Więc jak nałożysz to z każdym myciem ci spływa kolor . Trzba uważać na basenie jeśli ktoś ma henne położoną .
Fakt ona tylko oblepia włosy a nie wnika w niego . więc trudno powiedzieć czy na twoich włosach jesli masz ciemny kolor jasny by wyszedł . Trudno tez powiedzieć jakie ciemne włosy ,masz .

Niektórzy fryzjerzy mówią że to farbowanie henna jest gorsze od szamponów do włosów

Margeritka

Margeritka

jutro idę do mojej fryzjerki, to popytam co i jak z tymi farbami ziołowymi, dzięki za porady dziewczyny:D

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Margeritka

Margeritka

kwiatuszek9876
i co ci powiedziala fryzjerka ?

ona radziłaby mi balejaż albo delikatne jaśniejsze pasemka, ale normlanymi farbami, bo po ziołowych ciężko przejść na normalne farby, więc zrezygnowałam w ogóle ze zmiany koloru na razie:)

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Daffodil

Daffodil

Margeritka a czemu akurat na ziołowe się nastawiłaś? Tak pytam z ciekawości :)
Z takich to tylko henna mi się kojarzy. Próbowałam za czasów młodości, kiedy mama na zwykłą farbę nie wyraziła zgody :hahaha:
Ale to fakt jest, że ona włosy oblepia i potem żadna farba standardowa nie chce na tym złapać. Poza tym z kolorem też nie poszalejesz bardzo, bo henna z tego co mnie pamięć nie myli to tylko odcienie czerwieni/kasztana?

1969 daffodil Kobieta, 37 lat, Kraków
Margeritka

Margeritka

Daffodil wydaje mi się, że są mniej szkodliwe niż zwykłe, ale póki co zrezygnowałam w ogóle...

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin