Zdrowie i pielęgnacja oraz dobra forma

Sposoby na infekcje pęcherza

tairi

tairi

Pisałam w innym wątku o tym, że staram się dbać o zdrowie rodziny, ale niestety nad wszystkim jesteśmy w stanie zapanować. I tak właśnie jest w przypadku mojego pęcherza. Rzadko mam ten problem, ale jak mnie już złapie to dość długo trzyma. Co prawda piję tradycyjnie sok z żurawiny, robię nasiadówki z rumianku choć wiem że nie pomagają zwalczać tylko łagodzą ból i biorę Urextra. Czuję się o niebo lepiej niż w pierwszym dniu.

Zastanawiam się jakie Wy macie sposoby na infekcje pęcherza?
Bo wiem, że nie na każdego działa to samo :/

--

25964 tairi Kobieta, 37 lat, Rawicz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ela84

ela84

Na mnie działa urosept i picie dużej ilości wody z sokiem z cytryny. Ale lepiej zrobić posiew i sprawdzić co to za bakterie, bo czasami bez antybiotyku te infekcje zaczynają wracać.

--

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

21836 ela84 Kobieta, 35 lat, Lublin
kropeczka

kropeczka

Ja staram się uderzać w organizm od środka. Nasiadówki to nie dla mnie.. bo potem piecze mnie niesamowicie.. :/ Woda owszem, ale gazowana :P więc nie wiem czy dobrze działa na pęcherz.. Ja słyszałam o jeszcze jednym sposobie.. Może niezbyt poprawnym, ale picie piwa bo zawiera drożdże piwne .. które mają pozytywne działanie na pęcherz tak jak Urextra bo w składzie jest beta-glukan. A co do badań moczu.. to po infekcji staram się je robić, jak wyniki są nie do końca zadowalające to idę to lekarza.. :/ Choć nie lubię :P

--

26451 kropeczka Kobieta, 38 lat, Dębno
~anna_:)

~anna_:)

mojej siostrze pomaga picie dużej ilości wody.
ja siadam na nocnik i grzeje pupę :D do tego piwo bo jest moczopędne no i woda oczywiście.

Margeritka

Margeritka

woda z cytryną, piwo, żurawina, urosept, ale na mnie najlepiej działa scopolan,

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Margeritka

Margeritka

jesli ta dolegliwość nawraca, trzeba zrobić posiew i dbać o odpowiednie ubranie: coś za biodra, nie nosić stringów, nie chłodzic nerek i jesli ta dolegliwość pojawia się po stosunku, to mogą być bakterie od partnera...

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
kajmak

kajmak

zanim pójdę do lekarza to zaczynam brać probiotyki:provag, coś z żurawiną i wit c.:prouro, urinal itp, teraz od niedawna mozna kupić lek z furaginą:urofuraginum. Do tego na przyszłość: po stosunku rób siku-to pomaga uniknąć problemów z takimi infekcjami. Do tego trzeba dużo pić i wygrzewać się.

--

23840 kajmak Kobieta, 0 lat
Ulla

Ulla

oj tak co racja to racja...żurawinka, ogrzewanie ale nie przegrzewanie

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno