Skocz do zawartości
Forum

Tipsy akrylowe...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam widzę ze jeszcze nie ma takiego tematu.
Chciałabym sie nauczyć samodzielnie zakładać tipsy akrylowe dla siebie dla własnego użytku z pełną odpowiedzialnością,obserwuje różne blogi jakieś tam fora ale niestety dużo kobietek nie chce udzielać informacji ponieważ obawiają sie konkurencji piszą o tym jawnie i ja to rozumiem.Miałam już kilka razy akryle i żele jednak chcę z przyczyn finansowych zacząć od akrylu.

Moje pytanko (mam nadzieje ze znajda sie duszyczki i podzielą sie swoimi doświadczeniami.)
Na allegro są niby 1 zestawy ale nie chcę pochopnie kupować nie wiadomo jakich firm itd...
Więc proszę o radę czego konkretnie potrzebuje tipsy,proszek akrylowy,gilotynkę,pilniki,polerkę ....itd

Mam nadzieje ze temacik sie rozwinie i będziemy sobie doradzać.

Moje pierwsze dzieci

Odnośnik do komentarza

Witaj Monmila na szczescie jestes z prawie Szczecina ,wiec nie jestes konkurencja dla mnie.Postaram sie sluzyc Ci rada jak zaczac robic pazurki akrylowe.Podziele sie z Toba doswiadczeniami ,w tym zawodzie jestem juz 5 lat a zaczelam od kursu dla siebie bo bardzo lubilam malowac sobie ciekawe rzeczy na pazurkach.Tak sie w to wciagnelam ,ze zostslo tak do dzis a moj nudny zawod bankowca narazie zostal pozucony by robic piekne pazurki kobitkom.Pierwsza lekcje zaczne od rzeczy jakie beda Ci potrzebne do robienia paznokci akrylowych.

:Zakręcony:

Odnośnik do komentarza

Witam,

być może brakuje na ten temat czytelnej informacji, którą postaramy się zamieścić w najbliższym czasie. Założenia działów eksperckich są takie, że wszyscy Użytkownicy parenting.pl mogą tutaj zadawać pytania, natomiast odpowiedzi udzielają przede wszystkim osoby oznaczone w podpisie jako "eksperci". Zależy nam na zachowaniu porządku w tych działach, żeby w przyszłości stawały się coraz bardziej wartościowym źródłem wiedzy, stale rozbudowywanym.

Dlatego wszelkie dyskusje nie związane bezpośrednio z tematem zadanego pytania prosimy prowadzić w innych działach lub za pomocą wiadomości prywatnych.

Z tego względu wykasowałem dwie wiadomości z tego wątku, które naruszały taki charakter działów eksperckich.

Odnośnik do komentarza

agan5
Beda potrzebne nastepujace produkty;tipsy najlepiej mleczne,klej,gilotyna,praimer,proszek akrylowy(polecam Ci firmy;EzFlow,Creative lub ONS-Odyssey Nail Systems),liquid,pedzelek,pilniki,kostka ,oliwka i polerka.Na sam koniec top nablyszczajacy.

Agan5 Serdeczne dzięki zrobiłam rozeznanie po firmach które polecasz.
Kolejne pytanko do wyżej wymienionych produktów
-tipsy mleczne czym się różnią od naturalnych pewnie to jest to samo:duren: (ponieważ mam w domu jakieś dodatki-brokat,hologramowe plastry miodu,gwiazdki,cyrkonie...) jakie są ładniejsze do przyozdobienia właśnie takimi ozdobami.Tipsy szklane nie wchodzą w grę nie jestem przekonana :he:
-proszek akrylowy przezroczysty czy różowy ? pewnie przezroczysty aby było dobrze widać ozdoby-szybkoschnący,średnio szybkoschnący czy samopoziomujący ?
-pędzelek czy są jakieś rozmiary ?
-pilniki 100/180 ?
-CLEANER czy jest niezbędny ?

To chyba tyle jeśli chodzi o list zakupów :wink2:

Moje pierwsze dzieci

Odnośnik do komentarza

Monmila
Agan5 Serdeczne dzięki zrobiłam rozeznanie po firmach które polecasz.
Kolejne pytanko do wyżej wymienionych produktów
-tipsy mleczne czym się różnią od naturalnych pewnie to jest to samo:duren: (ponieważ mam w domu jakieś dodatki-brokat,hologramowe plastry miodu,gwiazdki,cyrkonie...) jakie są ładniejsze do przyozdobienia właśnie takimi ozdobami.Tipsy szklane nie wchodzą w grę nie jestem przekonana :he:
-proszek akrylowy przezroczysty czy różowy ? pewnie przezroczysty aby było dobrze widać ozdoby-szybkoschnący,średnio szybkoschnący czy samopoziomujący ?
-pędzelek czy są jakieś rozmiary ?
-pilniki 100/180 ?
-CLEANER czy jest niezbędny ?

To chyba tyle jeśli chodzi o list zakupów :wink2:
Tipsy mleczne a naturalne to to samo.Jesli chodzi o ozdoby to najlepiej robic na szklanych gdyz lepiej widac wzor.D:Uśmiech:o wzorow przezroczysty proszek ja pracuje na akrylu szybkoschnacym,ale Tobie na poczatek polecam wolnoschnacy.Jesli chodzi o pedzelki to jest to indywidualna sprawa ,musisz wyprobowac ja pracuje 8 jest gruby ,ale szybko sie nim robi.Pilniki zaczynam 100 potem 180 i na koniec polerka .Jesli chodzi o cleaner to niektorzy uzywaja go zamiast praimera ja wole praimer.

:Zakręcony:

Odnośnik do komentarza

Łucja83 ja jestem w trakcie zakupów.Jak co po kolei to wiem bo czytam róże blogi,fora,no i miałam kilka razy tipsy wiec wiem,do tego kupiłam chyba za niecałe 5 zł kurs ze zdjęciami i opisem jak mniej więcej to robić,nic nie zastąpi kursu w realu ale ja mam dzieci więc nie mam czasu na kursy i sama dla siebie chcę sie nauczyć:Oczko:

Moje pierwsze dzieci

Odnośnik do komentarza

Witaj Monmila.
Ja uzywam praimera Tammy Taylor jest to praimer w pedzelku,jestem bardzo zadowolona z niego.
Sa specjalne preparaty do czyszczenia pedzelkow tzw.brush cleaner,ale ja pedzelek czyszcze w liquidzie.
Ajesli chodzi o ten pojemnik to nie mialam nigdy takiego ,uzywam metalowego pojemniczka z przykrywka firmy Creative.Jest on ciezki wiec w momencie odszaczania liquidu nie przewraca sie.Zastanawiam sie jak wlewa sie pozostala czesc liquidu do tego plastikowego pojemniczka po skonczeniu paznokci.Plusem jest to ,ze jest przezroczysty kontrolujesz na biezaco stan tego produktu.Jak Ci idzie,zakladanie paznokci moze przeslesz na kiedys efekty Twojej pracy.Pozdrawiam .:brawo::yes:

:Zakręcony:

Odnośnik do komentarza

:great::Uśmiech:Witaj Lucja84 .
Podstawa robienia super paznokcji jest ;dobre szkolenie (z fachowym instruktorem),produkty na ktorych pracujesz,ciagle doskonalenie swoich umiejetnosci,oraz musisz lubic to co robisz.
Poczatki zawsze bywaja trudne,wydaje nam sie ,ze cos robimy dobrze a z czasem paznokcie odchodza.Dobrze jest pojsc do dobrego salonu zrobic sobie paznokcie i podpatrzec jak stylistka to robi.Czasem mozna wyciagnac wnioski co zle robimy.Nasze efety zauwazamy w momencie przybywania klientek.One potrzebuja nas -stylistek a my ich.Wierz mi najlepsza satysfakcja jest zadowolona klientka, daje to ogromna satysfakcje z pracy.Takze zachecam do sprobowania tej profesji ,zatem cwicz ,cwicz i jeszcze raz cwicz a wierz mi praktyka czyni mistrza.Paznokcje sa moja pasja ,lubie robic to co robie a o to chyba w zyciu chodzi.Powodzenia .Sluze pomoca

:Zakręcony:

Odnośnik do komentarza

agant5 jestem Ci bardzo wdzięczna to jedyne forum gdzie dostaje odpowiedzi na moje pytania.
Ja uwielbiam robić przy paznokciach miałam 3 razy akryle i 1 żele.
1 były akryle następnie żele ale chyba trafiłam do nieprofesjonalnej stylistki mimo tego że w salonie.podczas piłowania strasznie mnie bolało a po włożeniu do lampy ból był nie doopisania a chyba nie powinno boleć.

Oczywiście ze będę wstawiać swoje pazurki obojętnie jak wyjdą:Oczko:

Oprócz samouki robienia akryli zostałam także fryzjerką damsko-męską :smiech: tylko patrząc i metodę podglądacza nawet sama siebie strzygę :smieszne:a z zawodu jestem technikiem krawiectwa więc 3w1 hihihi

Dziś wyjeżdżam a po weekendzie kupie resztę rzeczy i do dzieła bo już sie nie mogę doczekać

Miłego weekendu i do sklikania

Moje pierwsze dzieci

Odnośnik do komentarza

Witaj Monmila
Jesli chodzi o pieczenie przy zelu to najczesciej jest przepilwana plytka lub jest wogole wrazliwa.Trzeba na chwile wyjac reke z lampy a po chwili wlozyc ponownie.
zazdroszcze CI ze zajmujesz sie fryzjerstwem kiedys tez chcialam zajmowac sie wlosami ,ale stchorzylam .
Ja tez wczesniej pracowalam w banku a odkad zaczelam robic paznokcie stalo sie to moja pasja.
Czekam na dalsze klikanie ciekawa jestem jak Ci wyjda pazurki,prosze o fotki.

:Zakręcony:

Odnośnik do komentarza

agan5
:Oczko:Witaj Monmila jak Ci wychodza pazurki jestem bardzo ciekawa .Podziel sie z nami swoimi spostrzerzeniami.Pozdrawiam agan5

Witaj
Czekam jeszcze na tipsy oraz pilniczki i po świątecznych porządkach zacznę działać i podzielę się z Wami zdjęciami jak to wygląda.

Jeszcze dodatkowe pytanko jak już jestem:
-jak wtopić ozdoby np brokat ? czy mieszać go z proszkiem akrykowym
swoje 1 paznokcie chaiałaby zrobić na tipsie naturalnym z ozdobą końcówki ale nie french tylko jakies hologramy czy brokat,jak je "przymocować" ?

Moje pierwsze dzieci

Odnośnik do komentarza

Monmila
Witaj
Czekam jeszcze na tipsy oraz pilniczki i po świątecznych porządkach zacznę działać i podzielę się z Wami zdjęciami jak to wygląda.

Jeszcze dodatkowe pytanko jak już jestem:
-jak wtopić ozdoby np brokat ? czy mieszać go z proszkiem akrykowym
swoje 1 paznokcie chaiałaby zrobić na tipsie naturalnym z ozdobą końcówki ale nie french tylko jakies hologramy czy brokat,jak je "przymocować" ?

Witaj Monmila
Ja robie różnie,jesli polożysz sam brokat na tipsie kolor wyjdzie bardziej intensywny niż jak go zmieszasz z akrylem.Jeśli nie chcesz aby prześwitywal tips od spodu polóż bezpośrednio brokat na pazurka.Umocz pędzelek w liquidzie nabierz brokat i polóż na tipsa.W tej metodzie możesz jeszcze rozlożyc sobie brokat jak chcesz ,natomiast jak zmieszasz z akrylem i polożysz go na tips masz chwilke na rozlożenie go bo zaraz zastygnie.Sprobuj zmieszac dwa kolory brokatu np.czerwony i zloty lub brązowy i zloty.
Na to wszystko akryl bezbarwny.Powodzenia jak by co pisz pazurki na pewno wyjdą piękne.:yes:

:Zakręcony:

Odnośnik do komentarza

Witam:). Jestem po kursie akryli i żeli. I chcę zacząć ćwiczyć na żelach.
Lampę już zamówiłam teraz kolej na żele. Czy mogłabyś doradzić jakie kupić żele?
Wiem że IBD jest dobre ale przyznaję się, że cena jak dla mnie jest za wysoka.
Bo na początek nie chcę brać pieniędzy za pazurki, więc muszę kupić coś tańszego a zarazem dobrego żeby się nie zrazić i oczywiście chcę żeby dziewczyny którym będę robić były zadowolone. Mam już sporo ozdób, lakierów, bo zaczynałam od malowania. Czas postawić kolejny krok:).
Proszę o radę

Odnośnik do komentarza

julka130
Witam:). Jestem po kursie akryli i żeli. I chcę zacząć ćwiczyć na żelach.
Lampę już zamówiłam teraz kolej na żele. Czy mogłabyś doradzić jakie kupić żele?
Wiem że IBD jest dobre ale przyznaję się, że cena jak dla mnie jest za wysoka.
Bo na początek nie chcę brać pieniędzy za pazurki, więc muszę kupić coś tańszego a zarazem dobrego żeby się nie zrazić i oczywiście chcę żeby dziewczyny którym będę robić były zadowolone. Mam już sporo ozdób, lakierów, bo zaczynałam od malowania. Czas postawić kolejny krok:).
Proszę o radę

Witam Julka130 polecalabym zaczac Ci prace na żelach New Nails- New-nails,
albo na zelach esn ,pracowalam na nich i nic sie nie dzialo.Powodzenia czekam na pierwsze fotki jak wyszly Ci pazurki.A na jakich zelach pracowalas na kursie?:yes:

:Zakręcony:

Odnośnik do komentarza

Witaj. Na kursie mieliśmy różne żele. Trochę przęglądałam ofertę sklepów
internetowych i zastanawiam się nad tymi
Żel 1-fazowy: P1 - [Bass Cosmetics] - Beautify - sklep
New Nails jest tańsze i znów mam wątpliwości. Muszę kupić coś dobrego, żeby pazurki ładnie mi wychodziły. Szukam dobrych tipsów głownie białych z mocno zarysowaną linią uśmiechów. Mogłabyś podać stronkę do sklepu z fainymi ozdobami.

Odnośnik do komentarza

julka130
Witaj. Na kursie mieliśmy różne żele. Trochę przęglądałam ofertę sklepów
internetowych i zastanawiam się nad tymi
Żel 1-fazowy: P1 - [Bass Cosmetics] - Beautify - sklep
New Nails jest tańsze i znów mam wątpliwości. Muszę kupić coś dobrego, żeby pazurki ładnie mi wychodziły. Szukam dobrych tipsów głownie białych z mocno zarysowaną linią uśmiechów. Mogłabyś podać stronkę do sklepu z fainymi ozdobami.

Witaj julka130 ,bardzo dobrze znam ten zel bo sama na nim pracuje,akryl tez mam z tej firmy.Jesli chodzi o jakosc to polecam.:yes:

:Zakręcony:

Odnośnik do komentarza

Monmila
Mam swojego 1 zrobionego samodzielnie akrylka co o nim sądzisz o kształcie i wogóle ? zauwazyłam że są bąbelki czyli musze po małych kuleczkach zakładac,na szczęście ledwo je widać,no i szkoda ze ozdoby tak ładnie nie błyszczą jak goły okiem przed nałożeniem akrylu :Kiepsko:
http://img153.imageshack.us/img153/8176/p1vr9.jpg
http://img166.imageshack.us/img166/9823/p2fi4.jpg
http://img144.imageshack.us/img144/406/p4cn5.jpg
http://img524.imageshack.us/img524/3807/p3gr5.jpg

Witaj Monmila pazurek super jesli masz babelki w akrylu moze masz zly pedzelek i miedzy wlosiem pozostaje Ci powietrze ktore potem razem z akrylem nanosisz na paznokiec.Aby ozdoby blyszczaly sie w akrylu nanies oliwke na zrobiony paznokiec i wypoleruj polerka bedzie ladnie sie blyszczal i nie zostana slady po pilowaniu pilnikiem.Pozdrawiam i zycze duzo kolorowych pazurkow.:yes:

:Zakręcony:

Odnośnik do komentarza

julka130
Witaj. Na kursie mieliśmy różne żele. Trochę przęglądałam ofertę sklepów
internetowych i zastanawiam się nad tymi
Żel 1-fazowy: P1 - [Bass Cosmetics] - Beautify - sklep
New Nails jest tańsze i znów mam wątpliwości. Muszę kupić coś dobrego, żeby pazurki ładnie mi wychodziły. Szukam dobrych tipsów głownie białych z mocno zarysowaną linią uśmiechów. Mogłabyś podać stronkę do sklepu z fainymi ozdobami.

Witaj.julka130 polecalabym Ci tipsy eurofashion lub kinetics,a jesli chodzi o ozdoby to duzo jest w firmie newnails lub eurofashion.Zrobilas juz jakies pazurki moze obejrzymy Twoje prace.pozdrawiam agan5:Śmiech:

:Zakręcony:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...