Zapytaj pediatrę

Śluzowe kupy

klaudiad

klaudiad

Witam, miałam się zgłosić.
Córeczka skończone 18 tygodni robi same śluzowe kupki. Malutka obecnie waży 5,37 kg (waga urodzeniowa 2,9 kg). Mocz i morfologia wyniki prawidłowe, posiew kału wykazał naturalnie występującą florę (E. coli, Enterococcus faecalis, Stphylococcus aureus [konsultowane przez pediatrę że może występować]). Zaczęło się w 5 tygodniu życia pieniącymi, wodnistymi zgniłozielonymi kupkami o zwiększonej ilości. Od tamtego czasu jestem na diecie eliminacyjnej (mleko, jaja, gluten oraz główne alergeny), ale nie widać poprawy w konsystencji kup. Ponadto dziecku od dwóch tygodni pojawiły się krostki na buzi, które zasychając tworzą suche place. Od skończonego 2 miesiąca życia dziecko obficie się ślini. Robiono również USG brzuszka i nie wykazało żadnych odstępstw od normy. Bardzo nie chcę przechodzić na mleko modyfikowane, dlatego proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić.
Pozdrawiam
Klaudia

55306 klaudiad Kobieta, 27 lat, Wolin
Dr n. med. Tomasz Grzelewski

Odpowiedź eksperta

1. podawać zyrtec 2x5 kropli 2-3 miesiace
2. smarować zmiany skórne lipicar ap plus 5x dziennie
3. muszę zobaczyć te zmiany proszę wysłać zdjęcia
4. zrobić dziecku ige swoiste panel pokarmowy badania krwi
5. czy w rodzinie występuje alergia??

--

Zobacz profil eksperta

53697 dr-n-med-tomasz-grzelewski Mężczyzna, 38 lat, Łódź
klaudiad

klaudiad

W rodzinie nie występuje alergia, a te zmiany są tylko po jednej stronie buzi. Czy mogę już zrobić z krwi panel pokarmowy czy dopiero po 6 miesiącu? Dziecko karmione tylko piersią. Dotychczas żadnych zmian skórnych nie było, tylko te śluzowe kupki (kolor żółty). Dziecko obficie się ślini i śpi główką często zwrócone w stronę, gdzie są te zmiany, czy to może mieć wpływ? Czekamy na wynik kału na obecność rotawirusów. Co z dietą eliminacyjną? Pozdrawiam.

• sluzowe-kupy_55844.jpg
klaudiad

klaudiad

Odebraliśmy wynik na obecność rotawirusa- dodatni. Czy to możliwe, żeby przez tyle tygodni to rotawirus powodował śluzowe kupki i tak długo utrzymywał się w kale? Obecnie dziecko robi jedną kupkę dziennie.

klaudiad

klaudiad

To w takim razie skąd wyszedł dodatni wynik na rotawirusa? Czy możliwe, że wyszedł fałszywie dodatni? Jak mamy to traktować? Dziecko wesołe i nie oddaje więcej stolców.

Odpowiedź eksperta

Cytuję "Od tamtego czasu jestem na diecie eliminacyjnej (mleko, jaja, gluten oraz główne alergeny), ale nie widać poprawy w konsystencji kup."

Przedtem pisała pani że oddaje....

a teraz że nie więc proszę uściślić to ważne...

--

Zobacz profil eksperta

53697 dr-n-med-tomasz-grzelewski Mężczyzna, 38 lat, Łódź
klaudiad

klaudiad

Pisałam, że nie widać poprawy w konsystencji tzn. dalej są śluzowe, ale jedna-dwie dziennie.