Zapytaj pediatrę

auglavin

~anitaaaask

~anitaaaask

witam, mój 15 miesieczny synek przez 7 dni przyjmował antybiotyk auglavin (2x po 3 ml). Miał zaczerwienione gardło, katar i kaszel. pod koniec kuracji pojawiły się odbarwione kupki. Są normalnej konsystencji tyle, że jasne. Czy jest to niepokojący objaw? Bardzo proszę o odpowiedź. Dodam, że dziecko zachowuje się jak zazwyczaj, jest pogodne, ma dobry apetyt. W trakcie podawania antybiotyku dawałam mu również probiotyk.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

DOROTAC

DOROTAC

Mam 20miesieczne dziecko z Mukowiscydozą. Od 4dni jest coś nie tak gorączka była dwa dni, na trzeci ustąpiła,kolejnego dnia pojawił się mokry kaszel. W badaniu moczu wyszły leukocyty a crp podniesione. Dostała auglavin zawiesine 400mg +57mg 35ml. Od w środę wieczorem dostała pierwsza dawkę 2ml co 12h. Czy to nie za mała dawka? Waży 10kg.dwa dni bierze ten antybiotyk i strasznie kaszle mokro, ciężko jej odkaszlac wszystko. Szpatulka też nie pomaga. Ma na stałe 2 inhalacje dziennie. Rano mucosolvan 2ml a po południu 3%Nacl. Dzisiaj zrobiłam dodatkowa inhalacje z 3%NaCl ale strasznie kaszel ja męczy. Drenaże przy kazdej inhalacji. Co robić?

56207 dorotac Kobieta, 23 lata, Przemyśl