Skocz do zawartości
Forum

Trądzik niemowlęcy czy skaza białkowa?


Gość justyhna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mojemu synkowi gdzieś po skończeniu 2 tyg życia wyszły krostki na buzi. Położna powiedziała że to trądzik i że niektóre dzieci po prostu tak mają. Około pierwszego miesiąca krostki pojawiły się też na rączkach, torsie, brzuszku mniej, plecach i na boczkach pod pachami. Karmię piersią. Myłam go w krochmalu, nadmanganianie potasu, ale zadziałało to tylko tak że skóra się wysuszyła, krosty nie znikły. Nie wprowadzałam nic nowego do swojej diety, a też nie jem rzeczy mocno alergizujacych typu czekolada czy orzechy. Co to może być bo już nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza

Justyhna i co u Was wyszło? Mój synuś ma to samo i położna też mówi, że to trądzik, ale u nas jest jeszcze niespokojny sen, wiercenie się, kręceniem główką na lewo i prawo, okropnymi bólami brzucha, ogólnie całodziennym marudzeniem i ulewaniem. Czy to może być skaza? 

Odnośnik do komentarza

Witam. Co u was wyszło? U mojego syna wygląda to identycznie, do tego ciężko mu się wypróżnić. Pediatra zmieniła mu mleko bebilon1 na nutramigen. Próbowałam dawać bebilon pepti ale zwymiotował kilka krotnje. Według lekarza to skaza białkowa.

Odnośnik do komentarza
Gość Kamienna Góra

MÓJ MIAŁ TO SAMO! Zaczęło się identycznie od 2 tygodnia, najpierw buźka później całe ciało. Nikt nie pomogł. Dopiero po 3 miesiącach gdy skóra była pokryta cala czerwonymi strupami lekarze w Anglii pomogli i po jednym dniu stwierdzili EGZEMĘ i uczulenie na mleko krowie. Maść z parafiną co godzinę gruba warstwa, mleko dla alergików i po dwóch dniach dziecko nie do poznania. Kolejne dni juz tylko dwa razy dziennie nawilżać kremami przepisanymi dla dzieciaczków z egzemą. POLECAM POKIEROWAĆ LEKARZY W TYM KIERUNKU

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...