Zapytaj dermatologa

Rozległe pajączki / żyłki na nogach

aniak4

aniak4

Witam.
Czy jest mozliwosc usuniecia z nog tzw pajaczkow - sa to cienkie rozległe żyłki na udzie i łydce. Dodaje zdjęcie dla podglądu choć i tak w rzeczywistości są bardziej widoczne. Czy jest na to jakiś ratunek aby się tego pozbyc lub chociaż zahamować rozprzestrzenianie się ? Bo te zmiany są coraz większe i bardzo szpetne. Czy to oznaka że prędzej czy później powstaną żylaki ?
Wiek dziewczyny 17lat. Dodam że jej babcia i ojciec mają duże żylaki.

58107 aniak4 Kobieta, 31 lat, Konin
~salomeaa

~salomeaa

Niestety na żylaki nie ma prostej metody leczenia tzn maści i kremy tu nie pomoga. Jedyne co moge zaproponowac to laser. Ja sama chodzilam do kliniki Melitus w Wawie do dr Macieja Kelara który specjalizuje się w tego typu zabiegach i teraz moje nogi wyglądaja estetycznie i nie musze sie ich wstydzic :)

Monette

Monette

Jest mozliwość. Jest wiele zabiegów:
laser
zamykanie prądem
czy operacja

Jednak musisz się liczyc z tym, ze jest ryzyko nawrotu

60104 monette Kobieta, 25 lat, Warszawa
biedronek12

biedronek12

Jak najbardziej da się pozamykać. Moja żona zmaga się z cerą naczynkową i co rok chodzi na zabieg zamykania naczynek. Jej to robi koleżanka kosmetyczka i to chyba prądem, ale mówiła mi ze można zrobić to też laserem. Do tego dochodzi tez odpowiednia pielęgnacja, żona je cały rok rutynę z wit C i smaruje buzie takim żelem z arniką

59414 biedronek12 Mężczyzna, 29 lat, Zabrze