Skocz do zawartości
Forum

Czerwona skóra po dotknięciu.


Gość Robert M.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert M.

Witam serdecznie. Jestem mężczyzną, wiek 27 lat. Od jakiegoś czasu ( ok. 5 lat), borykam się z dużym dyskomfortem. Mianowicie, kiedy się podrapię, czy nawet delikatnie dotknę, to zaraz owe miejsce, na początku przybiera białą barwę, następnie robi się czerwone. Towarzyszy temu uczucie mrowienia skóry. Reakcje te wystepują głównie na : twarzy, szyji, dekolcie, ramionach i dłoniach od zewnętrznej strony. Wszystko znika po ok 2 minutach. Czesto odczuwam tez uczucie "ściągania" skóry i mrowienia, bez powodów czasami. Przeszedłem na na środki hipoalergiczne do kąpieli, unikam ostrych potraw, itp... Dodam, ze mam lekką alergię na roztocza i kiedyś dużo pływałem, za czym szły częste prysznice plus żele zapachowe. Dermatolog mój stwierdził, że nie widzi nawet sensu leczenia ("taka moze uroda"). Co mogę z tym począć dalej ? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Objaw który Pan opisuje zbielenie po zadrapaniu i następnie zaczerwienienie z obrzękiem znany jest w dermatologii jako
biały dermografizm. Jest to rodzaj pokrzywki fizykalnej czyli wywołanej przez bodźce fizyczne ( ciepło, zimno, tarcie itp). U pacjenta z takim objawem można wykonać całą diagnostykę pokrzywek (w warunkach szpitalnych) aby wykluczyć inne przyczyny tego stanu poza fizykalnymi. Standardowe postępowanie polega na unikaniu prowokacji, pielęgnacji skóry oraz właściwym doborze leków przeciwhistaminowych, które pacjenci z pokrzywką przyjmują czasem latami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...