Skocz do zawartości
Forum

I komunia święta - jaki prezent?


Rekomendowane odpowiedzi

marjaneczka
Moja mama byla potwierdzic wczoraj moj i mojego K termin slubu kocielnego + chrzest naszej corki w tym samym dniu maj 2013:

Ksiadz powiedzial oczywiscie ''co laska''
2000zl slub + 1000zl chrzciny

Za moj wymarzony dzien musze zaplacic ''co laska'' - 3000zl - wczoraj az sie poplakalam ze zlosci. Powiedzial mojej mamie ze mi za granica napewno zle sie nie powodzi i co to dla mnie 3000 - no zesz ***** mac (za przeproszeniem).
A gdzie organista (200), przystrojenie kosciola (400), koscielny (100)
zarty sobie robia w tych czasach - probowalam dzwonic dzis do ksiedza ale nie odbiera - ale jak odbierze to mu powiem 1000 max co mu dam, bo to ode mnie zalezy ile bedzie wynosic ''co laska''

Rozdeptac te pasozyty :36_1_16:

to to jakiś kosmos jest, ja płaciłam 700zł ( w tym 100 dla kścielnego i 100 dla organisty) i uwazałam, ze to strasznie dużo, bo wcześniej miałam w parafii księży zakonników i za ślub płaciło się co łaska, czyli 300zł (po 100 dla każdego), albo mniej

Odnośnik do komentarza

no co za....nie dokończę bo mi się nóż w kieszeni otwiera i po co wam to, ja wiem, że człowiek marzy ale pamiętam znajomych którzy też brali kościelny ale w kościele polsko-katolickim i dali tyle co do koszyka dla mnie to chore by oni sobie tyle życzyli bo wiedzą że ludzie właśnie ze względu że marzą o tym będą płacić,, wysarczy mu powiedzieć, że jak on nie wystawi rachunku to płacić nie będziecie i pójdziecie do konkurencji

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Myslałam ze znajde tu odpowiedz na nurtującą mnie sprawe z prezentem na Komunie, bo na Koniec Maja sie wybieramy ...

A tu temat rzeka : " co łaska opłaty za" Śluby, Komunie i chrzty...

Hmm ja przy Róży za chrzest nic nie placiłam - wiec było wrzucone "co łaska" do koszyczka na ofiare - i jakos nikt nic mi nie mowił - nie czuje sie gorsza w tej sprawie
Pamietam ze moi bracia za sluby "koscielne" również dali co łaska ::):

Takze wiecie wszystko tez zalezy od parafii, ksiedza proboszcza lub ksiedza który udziela slubu itp.

Odnośnik do komentarza

tulipanek kupujesz to na co cie stać:-)
Można by zapytać rodziców dziecka , żeby nie kupić czegoś co ktoś już kupi.
Ja w zeszły rok byłam u chrześnicy to pytałam , powiedziałam że mogę dać tyle kasy i chciała aparat cyfrowy. Promocja była i fajny za 360 zł kupiłam.
Dokupiłam w Smyku torebkę Nici dziewczęca bluzeczkę.
W tym roku idziemy do chrześniaka męża, dzieciak ma wszystko i to jest najgorsze bo nie ma co kupić.

Mój syn 6 lat temu dostał komputer, aparat, komórkę i kasę.

Życie jest piękne:-)

Odnośnik do komentarza

tuli.panek
Witam,
Mam pytanie. Wiem, że do maja jeszcze sporo czasu,ale powiedzcie mi co można kupić na Komunie Św.? Ile pieniędzy trzeba na taką okazję przeznaczyć? Jestem chrzestną matką i niemam pojęcia kwotowo ile się teraz daje i co można kupić.
Proszę o pomoc,
Pozdrawiam,
Agnieszka

Agnieszka! na pewno nie rób nic ponad swoje możliwości. na tyle ile Cię stać. nawet przy niewielkim budżecie można zrobić fajny prezent.
nie lubię bardzo drogich prezentów dla tak małego dziecka.uważam, że to przesada. i na pewno nie chciałabym aby moje dziecko dostało komputer czy komórkę.

Odnośnik do komentarza

dziękuje dziewczyny za odpowiedź.
Myślałam, że z 1000zł trzeba dać. Już się bałam,że aż taki wydatek mnie czeka bo na forach czytałam, że tyle się daje. Ja jeszcze muszę dojechać na tą komunie ponad 300km więc to też jest koszt. Pytałam rodziców,ale Mała wszystko ma i oni sami nie wiedzą. Oni są dośc majętną rodziną i też niechciałabym żeby poczuli się urażeni.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bdf9hbsa57gvf.png

Mój Aniołek [*]- 30.07.2012r.

Odnośnik do komentarza

Ja uważam,ze nie ma co szalec.Jak widze,ze dzieci dostaja tablety,quady to mózg staje.Owszem jak kogos stac i dziecko ma wszystko to niewiadomo co mu kupic i wtedy kupuje sie drogie prezenty.
Najlepiej zapytac rodzicow lub dziecka,ktore idzie do Komunii czego potrzebuje.Moze na cos zbiera i sie przyda kasa.Czasem z chrzestnym mozna sie tez dogadac i cos na wspólke kupic.
Najbardziej popularna jest bizuteria.Lancuszki,bransoletki,kolczyki.Pierscionek kuzynka dostala to nie miala go na sobie,bo byla za mala a teraz po kilkunastu latach jrst za maly i gdzoes lezy w szufladzie.Powiadaja,ze nie kupuje sie krzyżyków..

Dobry prezent to tez rower;)
Ja jak chdzilam po komuniach to dzieci dostawały:kasę,rower,roli,dvd,aparat,mp3czy 4,łaňcuszek

Odnośnik do komentarza

tuli.panek
dziękuje dziewczyny za odpowiedź.
Myślałam, że z 1000zł trzeba dać. Już się bałam,że aż taki wydatek mnie czeka bo na forach czytałam, że tyle się daje. Ja jeszcze muszę dojechać na tą komunie ponad 300km więc to też jest koszt. Pytałam rodziców,ale Mała wszystko ma i oni sami nie wiedzą. Oni są dośc majętną rodziną i też niechciałabym żeby poczuli się urażeni.

1000 to chrześni na wesele daja;)

Poza tym,jezeli jedziesz daleko to liczysz tez koszty podróży

Odnośnik do komentarza

zgadzam się z moją przedmówczynią - ludzie przesadzają z prezentami na komunię. Słyszałam jeszcze o jeżu pigmejskim albo operacji plastycznej dla dziecka... masakra, nic dziwnego, że dzieci już zwykle nie zdają sobie sprawy, jakie znaczenie ma ta chwila dla chrześcijanina, tu chodzi wyłącznie o to, jakie prezenty dostaną. Oczywiście warto upamiętnić tę chwilę i dlatego jakiś medalik czy zegarek wydaje mi się najbardziej stosowny, dla dziewczynki może być jakaś elegancka biżuteria albo dobra książka, rower i aparat też są wg mnie w granicach rozsądku :)

Odnośnik do komentarza

Ja zadzwoniłam do kuzynki zapytać czy moja chrześnica by coś chciała czy może na coś zbiera:)

I usłyszałam, że zbierać będzie na komputer bo narazie ciągle okupuje z koleżankami ten brata;)

Problem rozwiązany dam kasę:)Nieraz nie ma się co czaić za bardzo i warto zapytać-chyba że istnieje obawa, że rodzina dziwna i zażyczą sobie nie wiadomo co...

http://www.suwaczki.com/tickers/1o4ubqcpu06hs877.png

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyflw1ry0u67y0.png

Odnośnik do komentarza

idąc na komunię do bratanka żony postanowiłem mu kupić koszulkę reprezentacji Polski. I okazuje się, że to jego ulubiony prezent, rodzice żalą mi się, że nie mają kiedy wyprać tej koszulki, bo non stop w niej chodzi :D

Odnośnik do komentarza

ja chrześniaczce kupowałam złoty łańcuszek i zegarek 🙂 choć oczywiście "moda" prezentowa z biegiem lat może się zmieniać 🙂 uważam, że nie ma nic złego w kupowaniu zarówno elektroniki, jak i innych gadżetów 🙂 to zależy, czego potrzebuje dziecko 🙂 w necie masz mnóstwo poradników z prezentami, myślę, że coś na pewno wpadnie Ci w oko 🙂

Edytowane przez Wywijaska
Odnośnik do komentarza
Gość Romainne

Jeśli nie wiemy co dziecko chce dostać konkretnie, polecam pozostać przy pieniądzach. Szczegolnie jeśli nie jesteśmy rodzicami chrzestnymi ale jedynie gośćmi na komunii. Dzięki temu rodzice z pieniędzy komunijnych będą w stanie kupić dziecku coś droższego i porządniejszego.  Jeśli chcemy koniecznie podarować coś materialnego, polecam coś mądrego. Moze być to na przykład podarowanie jakiejś dobrej ksiązki, ewentualnie zabawki typu eksperyment naukowy

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość konkretny40

kiedy dzieciaki niektore sie ciesza z prezentow a pedofile koscielni opowiadaja jaki wspanialy i dobroduszny a przede wszystkim sprawiedliwy jest nasz  bog, to ten sam bog na ukrainie pozwala ginac bezbronnym dzieciom, zostaja sierotami doroslejsze zas sa gwalcone i wieszane wraz z matkami a niczemu i komu sa cos winne? zastanowcie sie nad wasza religia i rzeczywistoscia macie przeciez XXI wiek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...