Skocz do zawartości
Forum

Najlepsze Według Was Książki Dla Dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Gość uchwyconechwile

Piękna bajka o kozie Blanchett to metafora ludzkiego życia, w którym codziennie zmagamy się wyborami czy poddać się i żyć godziwie, ale pod dyktando innych, czy choć na chwilę zaznać wolności, wiedząc, że z każdej strony czyhają na nas większe zagrożenia, z którymi nie zawsze potrafimy wygrać…

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina134

Uwielbiam książki, które mają kilka części, bo jak dziecku się jakaś spodoba to łatwo zachęcić je do czytania kolejnej. Z takich, które królują u nas to: Bolek i Lolek (najfajniejsza część to chyba "genialni detektywi"), Jaśki, super Mikołajek. Koleżanka polecała mi też dziennik cwaniaczka, ale to dopiero mamy w planie jak dzieciaki będą ciut większe :)

Odnośnik do komentarza

Ja stawiałabym na Astrid Lindgren.
Ostatnio zapoznałam się natomiast z genialną książeczką Ulricha Huba, "O ósmej na arce". Książeczka jest dowcipna i zahacza o bardzo ważne kwestie.
Oprócz tego z pewnością polecam "Była sobie Ruda" - łobuziarską książeczkę rozwijającą osobowość.
Ach, no i oczywiście absolutnym klasykiem na dobranoc jest "Bajeczka na twoją modłę", w której dziecko decyduje o losach bohaterów - cudeńko!

Odnośnik do komentarza

My jesteśmy na takim etapie, że książeczki to tylko do oglądania i gryzienia :) Ostatnio dostałyśmy takie czarno-białe, na każdej stronie tylko jeden, całkiem duży, wyraźny rysunek.
A co do czytania - czytam małej na głos moje "dorosłe" książki, żeby się osłuchiwała. Tak więc czytamy najróżniejsze rzeczy - najczęściej fantastykę :)

Odnośnik do komentarza

Pożyczamy głównie z biblioteki, ale i w księgarni miło poszperać. Jakiś czas temu rozbroiła nas i urzekła swoim urokiem Ciocia Jadzia (cała seria autorstwa Elizy Piotrowskiej). Wcześniej na "tapecie" zawsze był żółwik Franklin i jego codzienne, ale pouczające przygody, no i Zuzia z serii Mądra Mysz.
Z rymowanek mogę polecić śmiało: Kogutka Ziutka , na przykład w Krakowie lub Warszawie, albo jeśli chcecie podróżować gdzieś dalej "Lenka w Paryżu". :)
O tych i o innych książeczkach, które czytamy codziennie- można poczytać na moim blogu: malewielkieksiazki.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Gość renatka399

Kilka mądrych książek dla dzieci, które mogę polecić:
Mikołajek - wspaniałe opowieści, ciągle powstają nowe części, sama sie w to wciągnęłam.
Chłopcy z placu broni - klasyka
Opowieści z Narnii
Oskar i pani róza - jak czytałam płakałam jak bóbr ;(

Odnośnik do komentarza
Gość Ludwika1678

Bardzo fajne, wartościowe książki dla dzieci proponuje firma [reklama usunięta]. W ich sklepie internetowym można znaleźć naprawdę sporo świetnych pozycji. My ostatnio czytamy Ksiazka botanicum wydawnictwo dwie siostry, wspaniałe muzeum roślin :)
a dla rozbawienia malucha polecam: cyrk ksiazka przekladanka. Książeczka zawiera zabawne ilustracje i umożliwia dokonanie zmian głowy, tułowia, nóg postaci.

Odnośnik do komentarza
Gość drewienka

Kilka ksiązek, które warto jest przeczytac dzieciom:

cała seria przygód o Mikołajku
dla starszaków Harry Potter
Już wspomniany Oskar i pani Róża
dla młodszych seria Zrób to. Krok po kroku. Wiele zabaw na dni kiedy pada deszcz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...