Skocz do zawartości
Forum

Maszynka do makaronu


Gość Debby

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - czy używacie, drogie Mamy, podobnego ustrojstwa? Do tej pory zetknęłam się z taką metalową, ale zależałoby mi też na takiej, która poza makaronem przygotuje mi ciasto na pierogi, faworki etc... Jakieś pomysły...?

Odnośnik do komentarza
Gość Vivienne

W sieci jest spory wybór takich maszynek, są w podobnych cenach, podobnej jakości... Ale faktycznie nie wszystkie przygotowują ciasto na Lasagne - czyli też na pierogi na przykład. Ja mam akurat taką, która ma taką opcję. Camry, model CR 4806 bodajże.

Odnośnik do komentarza
Gość Vivienne

~Deneris
Czym taka maszynka różni się od takiej zwykłej metalowej?

Funkcjami przede wszystkim. Wrzucasz składniki na ciasto, masz różne końcówki do uzyskania odpowiedniego kształtu makaronu... To dobra opcja przede wszystkim dla miłośników gotowania i kuchni włoskiej :) i makaronów, rzecz jasna :D wiesz, co wrzucasz do ciasta, nie ograniczasz się do jednego typu... Przynajmniej tak jest w przypadku Camry CR 4806.

Odnośnik do komentarza

~Vivienne
~Deneris
Czym taka maszynka różni się od takiej zwykłej metalowej?

Funkcjami przede wszystkim. Wrzucasz składniki na ciasto, masz różne końcówki do uzyskania odpowiedniego kształtu makaronu... To dobra opcja przede wszystkim dla miłośników gotowania i kuchni włoskiej :) i makaronów, rzecz jasna :D wiesz, co wrzucasz do ciasta, nie ograniczasz się do jednego typu... Przynajmniej tak jest w przypadku Camry CR 4806.

Plus utrzymaniem. Mam wrażenie, że te nowoczesne maszynki dużo prościej się myje... Mam i metalową, i Camry CR 4806, i tą drugą zdecydowanie szybciej się myje. Spory atut jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Gość kittysummers

~Deneris
Czym taka maszynka różni się od takiej zwykłej metalowej?

Można powiedzieć też, że ceną. Ale z drugiej strony ja przekonałam się to takiej nowocześniejszej, wielofunkcyjnej. Też posiadam ten model Camry (CR 4806), w zasadzie zdecydowałam się na niego ze względu na możliwość wykonywania płatów makaronu do Lasagne. Bardzo mi zależało na samodzielnym przygotowywaniu tego typu makaronu z różnego typu mąki.

Odnośnik do komentarza

~kittysummers
~Deneris
Czym taka maszynka różni się od takiej zwykłej metalowej?

Można powiedzieć też, że ceną. Ale z drugiej strony ja przekonałam się to takiej nowocześniejszej, wielofunkcyjnej. Też posiadam ten model Camry (CR 4806), w zasadzie zdecydowałam się na niego ze względu na możliwość wykonywania płatów makaronu do Lasagne. Bardzo mi zależało na samodzielnym przygotowywaniu tego typu makaronu z różnego typu mąki.

Czyli generalnie można robić makaron wedle dowolnego przepisu?

Odnośnik do komentarza
Gość kittysummers

~lilla
~kittysummers
~Deneris
Czym taka maszynka różni się od takiej zwykłej metalowej?

Można powiedzieć też, że ceną. Ale z drugiej strony ja przekonałam się to takiej nowocześniejszej, wielofunkcyjnej. Też posiadam ten model Camry (CR 4806), w zasadzie zdecydowałam się na niego ze względu na możliwość wykonywania płatów makaronu do Lasagne. Bardzo mi zależało na samodzielnym przygotowywaniu tego typu makaronu z różnego typu mąki.

Czyli generalnie można robić makaron wedle dowolnego przepisu?

Jasne, po prostu wrzucasz składniki i tyle. W Camry CR 4806 tak jest, i podejrzewam, że w każdej takiej automatycznej maszynce podobnie. To własnie sprawia, że nie jest to taki zwykły gadżet. Domowy makaron jest zdrowszy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...