Skocz do zawartości
Forum

Prezent na Chrzciny, Chrzestna, Chrzestny


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaśkaważka

Ja kupiłam bransoletkę dla mojej chrześnicy - wiadomo, że teraz nie będzie chodziła xD Ale za kilka lat doceni :) Tak samo jak ja doceniłam! Dostałam biżuterię z pereł od swojej Matki Chrzestnej i włożyłam ją na studniówkę <3 Nadal ją noszę i mam do niej ogromny sentyment :)

Odnośnik do komentarza

Moja rodzina jest mocno religijna, więc przy zakupie prezentów zawsze kieruję się do dewocjonaliów, oczywiście srebrnych, włoskich, bo moim zdaniem najlepiej wyglądają. Na pewno sobie coś fajnego wybierzesz, co cię zainspiruje.

Odnośnik do komentarza

Ponoć matka chrzestna kupuje ubranie do chrztu. Ale to raczej od rodziny zależy jaka tradycja. Inne koszty to jakiś prezent, najlepiej taki żeby pamiątka była. Moje obie córki dostały od chrzestnych kolczyki. Patrz jaki masz budżet, nie ma co przesadzać.  Szczególnie, ze jest to tylko chrzest. Dobrze będzie jednak sprezentować jakiś prezent pamiątkowy [reklama usunięta].

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

U mnie w rejonie się przyjęło że chrzestna kupuje tort dla dziecka, białą szatę i ewentualnie ubiera dziecko. A chrzestny płaci za mszę i kupuje świece.

Dlatego ja kupiłam pamiątkę, białą szatę i właśnie tort bo rodzice dziecka powiedzieli że oni będą ubierać.

Zwykle prezentem są pieniądze. Mozna jednak zastanowić się nad czymś pamiątkowym: ak na przykląd różaniec z kamieniami [reklama usunięta]. 

rozaniec_bursztyn_mlecz_d_minkadr_listin

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Najważniejsze, aby chrzestny interesował się nie był na chwilę chociaż sama wiem po sobie, że to nie jest łatwe. Mamy chrześniaków nie rozpieszczamy prezentami.. Ale chciałabym żeby chrześniacy wiedzieli, że mogą liczyć na nas zawsze.. Jak zajdzie taka potrzeba tyle 😉

Jesli jednak szukacie na pewn jakiegoś materialnego prezentu polecam tablice manipulacyjne [reklama usunięta]. Bawić moze sie nimi juz kilkumiesięczne dziecko. 

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

my celujemy w prezent personalizowany, bo za kilka lat chrześniak będzie wiedział kto dał dany prezent. Dobrym pomysłem są takie grawerowane srebrne obrazki [reklama usunięta] można je wieszać lub powiesić i mamy pewność, że to będzie jedyny taki prezent na chrzcinach.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Zróbcie sobie sesję, taką rodzinna pamiątkową Poproście o konkretny voucher od ulubionego fotografa. Poza chrzcinami oczywiście. Sama jestem fotografem,i sama za chwilę stanę pod podobnym dylematem co ty. Natomiast bardzo często fotografuję sesje rodzinne w studio, takie zakupione pod pretekstem Chrztu. A to bardzo dobry pretekst. Jest to inwestycja w prezent na całe życie. Na lata. Te zdjęcia pozostaną z wami, z córką, z dziadkami bo np dostaną ich kopie czy piękny album. Ja robię takie i zawsze namawiam klientów na właśnie takie ponadczasowe sesje. I nie koniecznie musicie iść z dziadkami, czy w dzień Chrztu. Własnie nie- zróbcie sobie prezent, taki dla Was, dla mamy, taty, córki. takie wasze chwile wspólne. No polecam.

Jeśli chcecie coś pamiątkowego polecam zajrzec sobie do Marko:

https://www.marko.pl/proby-zlota-333-585

W sklepie jest spory wybor pięknej złotej biżuterii. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli szukasz pięknej i spersonalizowanej pamiątki na chrzciny, to polecam metryczkę urodzenia ze strony www.metryczkaurodzenia.pl. Te wyjątkowe metryczki są wykonane z wysokiej jakości materiałów i dostępne w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu możesz je dopasować do indywidualnych potrzeb. To idealny prezent, który pozostanie w rodzinie na długie lata i będzie przypominał o szczególnym dniu w życiu dziecka. Zapraszam do zapoznania się z ofertą na stronie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...